czwartek, 22 stycznia 2015

Nowa promocja konta oszczędnościowego w Millennium


Rok 2014 przyniósł masową kasację kont bankowych. Do kosza poszło dużo niepotrzebnych banków od Credit Agricole po BGŻ, banki te bowiem nie mają już nic ciekawego w ofercie dla starych klientów.

Pozostały już tylko nieliczne na n-pasmówce. Jednym z nich jest Millennium, który jako jeden z nielicznych ma w ofercie fajne konto oszczędnościowe z częstymi promocjami. Dla przypomnienia w ubiegłym roku stosując zwykły trick można było przez 7 miesięcy liczyć na 4% i to bez blokowania środków.

Pisałem zresztą o tym na PP3 w artykule Lifting 4% na koncie w Millennium z możliwością powrotu. Trick sprawdza się po raz kolejny bowiem bank kolejny raz wprowadza promocyjne oprocentowanie w wysokości 3,30% dla nowych środków.Nowa, kolejna promocja konta w Millennium

Trick polega na tym, by każdorazowo po zakończeniu promocji wycofywać środki jak najszybciej się da. Kto się zagapi temu bank lawinowo obniży oprocentowanie. Przykładowo z poprzedniego 4,00% bank obniżył stawkę na... 1,20%.

Wycofałem jednak natychmiastowo środki do Bossa Bank, gdzie mamy obecnie 3,50%. Dostałem też jak zwykle telefon z Millennium, by środki wróciły na promocyjną lokatę na... zaledwie 3.00%, czyli tyle ile daje Meritum na swoim koncie dołączonym do lokaty dla każdego na 5,00%, którą niedawno założyłem.

Kto naiwny i założył lokatę na 3,00% teraz może żałować, bo bank kolejny raz wprowadza lepsze stawki na swoim koncie. Obecnie wyglądają tak:

Nowe stawki na kontach w Millennium

Jak widać znów lepsze stawki obowiązują dla konta 360 stopni, więc warto zmienić stare dobre konto na nowe. To jeden z nielicznych przypadków w których nowe konto jest zdecydowanie lepsze od poprzedniego, chociażby ze względu na to, że posiada równie banalne warunki do tego by było darmowe a dokłada darmowe bankomaty na całym świecie.

Dla przypomnienia wystarczy tutaj przelew własny na 1000 zł oraz zaledwie jedna transakcja kartą choćby na złotówkę, by wszystko było za darmo. To się nie zmieniło od dawien dawna, a przecież mamy tutaj dalej darmowe 7 dni darmowego limitu w koncie.

Jak zwykle gwarancja oprocentowania na 3,30% trwa 3 miesiące a dokładniej 92 dni. Potem znów oprocentowanie spadnie gwałtownie w dół i warto będzie się ewakuować by znów wrócić po lepsze stawki. Niby niedużo ale w świetle faktu, że w Lion's bank trzeba mieć sto tysięcy i dostaniemy za to mniej bo 3.20%, wygląda to już zupełnie inaczej.

Link dla osób które chciałyby założyć konto 360 stopni dla oprocentowania 3,30%.

Nowe środki są liczone względem 10 stycznia 2015, zaś promocja potrwa do 28 lutego 2015.

Dla zainteresowanych szczegółami promocji zostawiam link do regulaminu.

4 komentarze:

 1. Ten darmowy limit wcale nie jest darmowy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W teorii nie, w praktyce może być i jak to zrobić pisałem już tutaj kilkakrotnie. Dla mnie jest darmowy od dwóch lat:) I planuję go odnowić za darmo po raz kolejny.

   Usuń
 2. OK polcan, przenosisz limit z innego banku i wtedy jest darmowy w Millenium.
  Mam limit w Eurobanku. Chciałbym mieć też w Millenium. "Przeniesienie" oznacza, że muszę udowodnić Millenium, że miałem limit w innym banku, ale go zamykam i przenoszę do Millenium, czy można po prostu pokazać papier, że mam w innym banku i tu dostanę za darmo, bez zamykania tamtego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zachowujesz oba. Przenosiłem najpierw z Kredyt Banku, a po roku z Credit Agricole. W obu przypadkach miałem dwa limity w koncie.
   W tym roku mam zamiar zamknąć limit i przenieść znów właśnie z Eurobanku.

   Usuń