środa, 14 stycznia 2015

4% na lokacie doradcy w Open Finance


Wydawać by się mogło, że 4% to już wymierający gatunek lokatowy. Pamiętamy w końcu że jeszcze w ostatniej dekadzie grudnia oferta Plus banku z 4,00% na lokacie została bardzo szybko usunięta, ze względu na nieoczekiwany nalot klientów głodnych czwórki.

W styczniowym rankingu pierwszej ligi lokaty z czwórką zaczęły znikać jedna po drugiej. Nawet Lion's bank za swoje minimum sto tysięcy oferuje już zaledwie 3,60%. Jest co prawda jeszcze 4% w Getin, ale wymaga to konta, wpływów oraz płatności kartą.

A jednak wśród znikających lokat od czasu do czasu przydarzy się gratka. Najnowszą odkryłem w tym tygodniu, przypadkiem przechodząc obok oddziału Open Finance. Mając trochę czasu wstąpiłem i bez problemów udało się założyć lokatę na 4% bez żadnych zbędnych dodatków.


Oczywiście nastawiłem się na trucie doradcy o pierdołach typu jaką to świetlaną przyszłość ułożyli specjalnie dla swoich klientów, że nic tylko brać i podpisywać z pocałowaniem ręki. Na ścianie zaś ma wisieć dożywotni cyrografek funduszowo-polisowy tudzież strukturalno-ikeowy, który zniszczy wszelakie zmartwienia finansowe i uczyni jesień życia złocisto-pastelową.

Nic z tych rzeczy. Veni, vidi, vici. Po raz pierwszy z licznych bądź co bądź wizyt w Open Finance, omawianych zresztą niejednokrotnie tutaj, mogę powiedzieć, że jakkolwiek dziwnie to brzmi, było przyjemnie i po ludzku. Chce Pan założyć lokatę proszę bardzo, od ręki i bez najmniejszych problemów, co widać niżej.Widząc już papier do podpisania, gdzie widniała tylko i wyłącznie lokata, spojrzałem ze zdziwieniem na doradcę.
A gdzie jakieś produkty dodatkowe?
A chce Pan?

Odpowiedź była w podobnej tonacji. Zero nachalności, zero nawet informacji, że mają już przygotowany nawet Best Future. Przyszedłeś po lokatę, to proszę bardzo: bierz i po sprawie. Cud miód i orzeszki. Póki co tych orzeszków jeszcze doradca nie ma na biurku. Może będą przy kolejnej wizycie.

Lokata nosi nazwę jak za starych dobrych czasów Lokata Doradcy. I choć miałem takową już w 2011 roku, nie było problemu by założyć kolejną. Dostajemy 4% na dwa miesiące z maksymalną, przyjemną kwotą 20.000 zł, o czym wiedzą stali bywalcy PP3.

Na maila dostajemy numer do przelewu, ale uwaga skrócono termin wpłaty. Przywykliśmy do 14 dniowego czasu na przelew środków, tymczasem nowy termin skrócono o połowę. Mamy więc tylko tydzień na wpłatę i co więcej musi to być zadeklarowana kwota, co przedtem nie było wymagane.

Dziwnie nam się zaczyna rok. Do tej pory komentowanie poczynań PKO czy Open Finance zawsze obywało się w kontekście sarkastyczno-parodystycznym. A tymczasem pierwszej połowie stycznia to te dwie instytucje mają godne polecenia produkty. PKO rozdaje 100 zł za nowe konto, Open daje 4,00% i według zapewnień doradcy oferta będzie aktualna na pewno do końca stycznia:)Z automatu lokata pojawi się w pierwszej lidze. Co ciekawe lokatę zobaczymy też w bankowości internetowej Getin banku. Po połączeniu taty z bliźniakami, teraz wszyscy mieszkają już pod wspólnym dachem. Liczy się login i hasło taty. Jak to wygląda w praktyce prezentuję powyżej.

Lokata z Doradcą była kiedyś jednorazowym wabikiem, co było bardzo denerwujące. Dziś każdy może ją założyć po raz drugi. Podobnie drugi raz można założyć lokatę na 5% w Meritum, o czym pisałem niedawno w artykule 5% na lokacie dla każdego. Tyle że dla powracających właściwy link podaję znów poniżej.

Link dla chętnych do ponownego założenia lokaty start na 5% w Meritum.

Jakby tych dobroci było mało, dziś startuje nowy program poleceń Inteligo, o czym info na FpG. A to jeszcze nie wszystkie dobre wieści...

29 komentarzy:

 1. Szkoda że tylko 20K Jak by jeszcze jedno zero dołożyli to było by ciekawiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam
  Mam konto Swobodne ale oferta tej lokaty nie występuje
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy da się założyć bez wizyty w oddziale mając dostęp do GetinOnline?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie czeka za tydzeń wizyta u doradcy licze na 5% - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. tym bardziej, że PingPong już tylko 3,75 % buuu

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzwonił do mnie parę dni temu Pan z OF i zaproponował 4,5% na 2 miechy 10 tys. zł i 4% tyż na 2 miechy 20 tys. zł. Pójdę bo to fajna oferta.

  OdpowiedzUsuń
 7. Można założyć lokatę przez internet. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. Miałem kiedyś lokaty w Getin i Open Finance i nie zachowałem namiarów i haseł aby wejść do serwisu. Czy w/w lokatę mogę założyć bez włażenia do internetu czy raczej odzyskać jakosik te namiary? a jeśli - to jak??? Radźcie Koleżanki i Koledzy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hasła i loginy do bliźniaków są już nieaktualne. Liczy się tylko login i hasło do Getin banku.
   Wczoraj próbowałem się zalogować i zobaczyłem komunikat KONTO ZABLOKOWANE. Wystarczył jednak jeden telefon i wszystko zostało odblokowane.

   Usuń
  2. Dzięki, jużem sobie uruchomił od nowa konto internetowe ale nie widzę tej lokaty na 4% czyżby można było je zakładać tylko podczas wizyty u doradcy? a jeśli już przebrnę przez to czy wtedy (jak przeleję forsę) to zobaczę tę lokatę?

   Usuń
  3. Jak wskazuje sama nazwa to lokata, którą Ci uruchamia doradca więc konieczna jest wizyta w oddziale. Trzeba się niestety umówić na spotkanie.
   Ja akurat przechodziłem obok oddziału to wstąpiłem, bo napis na szybie aż kłuł w oczy. Akurat jeden z doradców był wolny więc założył mi tę lokatę bez problemu.

   Usuń
  4. Tak, tak, jestem już umówiony z doradcą. Tylko jest pytanie: czy będę mógł zobaczyć tę lokatę na swoim koncie w serwisie internetowym w gentinonline? bo jeśli nie to o kant .... rozbić akcję z aktywowaniem konta netowego.

   Usuń
  5. Zobaczysz. W artykule zamieściłem dwa obrazki: pierwszy dostałem na maila po wizycie w oddziale, drugi pochodzi właśnie z bankowości internetowej Getin bank. Doradca powinien załatwić Ci jedno i drugie.

   Usuń
  6. Dziękuję bardzo :-)

   Usuń
 9. Czy OPEN FINANSE ma jakieś gwarancje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To klon Getin banku, więc nie musisz się o to martwić.

   Usuń
 10. Chętnie pofatyguję do oddziału osobiście zwłaszcza, że czasu mam od zarypania. Zawszeć to miło popatrzeć na miłą i uśmiechniętą młodzież i załatwić dobry interes przy sposobności.
  Podziękowania dla Polcana. Świetna robota i przeogromna wiedza więc kapelusze z głów!

  OdpowiedzUsuń
 11. a ja bym się tak nie cieszył, szykuje sie wołomin bis poczytajcie http://www.biztok.pl/biznes/Open-Finance-w-tarapatach-Czy-spolka-Leszka-Czarneckiego-wyjdzie-na-prosta_a19789

  OdpowiedzUsuń
 12. Ludzie ! Przecież oni OF. SĄ bankrutami , ledwo uciekłem ze Skoku W. i na razie mam dość takich inwestycji

  OdpowiedzUsuń
 13. Lokata na Start 4,5 % w Open Online. Czy zakładał ktoś?

  OdpowiedzUsuń
 14. No to jak jest? gdzie jest napisane, że są bankrutami? co to za straszenie? a BFG to gdzie?

  OdpowiedzUsuń
 15. Czy ta lokata jest na 2 miesiące, tzn.gdy zaczyna się 20 stycz. to kończy się 20 marca, czy jest na 60 dni? Ktoś wie?

  OdpowiedzUsuń
 16. W necie na forach można znaleźć wątek: "Open Finance lokaty - UWAGA na znikajace pieniadze" Boje się, czy ta oferta nie jest jakąś wtopą tego typu. Bardzo dużo ludzi dopisało się do tego wątku. Czy może ktoś z czytelników tego bloga miał podobne złe doświadczenie z lokatą w OF?

  OdpowiedzUsuń
 17. Można prosić o jakiś link na umówienie się z doradcą? Nigdzie nie mogę znaleźć, a obawiam się, że jak się nie umówię to mnie zbędą. Z góry dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tej oferty nie znalazłem na internecie jak praktycznie wszystkie opisywane poza nią, lecz podczas pobytu na mieście na szyldzie Open Finance.
   Wystarczy że wstąpisz do oddziału i umówisz się z doradcą. Pewnie wystarczy telefon do OF.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedź

   Usuń
 18. a w Expanderze mają lokatę na 1 miesiąc na 4,5 % można nawet 100 000 zł wpłacić- założyłam bez dodatkowych produktów.

  OdpowiedzUsuń
 19. Przeczytajcie i zastanówcie się, czy chcecie mieć cokolwiek wspólnego z OPEN FINANCE... http://openfinancegdansk.cosik.pl

  OdpowiedzUsuń