wtorek, 25 czerwca 2013

Premia do 300 zł za 5% cashback w BPH


Wojna na konta wyraźnie się zaostrza. Do grona banków, które premiują aktywne używanie kartą dołączył ostatnio bank, który rzadko ma fajne promocje. Chociaż trzeba uczciwie przyznać, że oferta konta, którą mieliśmy rok temu należała do najlepszych.

Mowa o BPH. Wadą była tutaj zawsze wysoka opłata za samo Kapitalne Konto w wysokości 10 zł na miesiąc. Jeżeli jednak dochody przewyższają opłatę nie jest to jakiś problem. Podobnie mamy przecież w BOŚ na koncie bez kantów.

Tym razem jednak nawet drogie konto nie jest problemem, bowiem BPH oferuje konto za które... nie ma opłat. A na dodatek mamy 5% zwrotu za płatności kartą czyli tyle samo ile ma w swojej ofercie Alior Bank. Pytanie jednak zasadnicze to za co jest ten zwrot i czy jest to opłacalne?


BPH nastawiło się na hasło: Carpe Diem
Chcemy, abyś korzystał z życia i cieszył się ulubionymi rozrywkami jak najczęściej. Dlatego dajemy Ci szansę, abyś to co lubisz najbardziej, mógł mieć taniej. Dobry film, dobra kolacja czy dobra książka - teraz masz dobry powód, by cieszyć się nimi częściej! Korzystaj z życia, a część wydatków może do Ciebie wrócić. Możesz zyskać aż do 5%, nie więcej niż 30 zł miesięcznie. 

Źródło: bph


Mamy więc tutaj pierwsze ograniczenie tylko do 30 zł miesięcznie czyli mniej aniżeli oferuje Alior. I w sumie można zarobić na tym mniej. Alior oferuje zwrot do 400 zł, BPH zaś 300 zł a na dodatek z każdym miesiącem możliwa suma zwrotów maleje o 30 zł.

Dlaczego? Do promocji można przystąpić aż do końca tego roku czyli czasu jest bardzo dużo. Ale z drugiej strony niestety jest ona ograniczona czasowo do 31 marca 2014 więc kto będzie zwlekał do 31 grudnia będzie korzystał z niej tylko przez 3 miesiące i wówczas maksymalnie może liczyć na 90 zł. Zatem wniosek prosty kogo rajcują wydatki proponowane przez BPH więcej zyska przystępując do promocji wcześniej.

Warto jednak zastanowić się nad sensem przystąpienia. Największą wadą jest brak premiowania zwykłych zakupów dokonywanych codziennie w marketach czy sklepach spożywczych czyli tam gdzie niejako musimy dokonywać zakupów. BPH nastawia się na dedykowane restauracje, kawiarnie, bary, kina, teatry czy sklepy papiernicze.

W jakich dokładnie punktach możemy dokonywać zakupów by liczyć na zwrot? Tutaj jest mała zagadka gdyż bank nie podaje konkretnych nazw sklepów tylko kategorie merchantów tak jak to czyni Millennium. Jakie to kategorie widzimy poniżej.


Tylko takie kategorie się liczą


Nic nie stoi na przeszkodzie by po prostu połączyć to konto z innym tak by się wzajemnie uzupełniały. Sklepy spożywcze można mieć przecież w Aliorze a kulturę w BPH i używać odpowiedniej karty w odpowiednim miejscu. Albo po prostu używać innej jeśli oferuje więcej.

Nie ma idealnej recepty na optymalne płatności. Wszystko zależy z jednej strony od naszych preferencji a z drugiej od ofert konkurencji. Na chwilę obecną najwięcej oferują opisywane niedawno ING oraz Citi Handlowy za pośrednictwem groupona. Słowem jest w czym wybierać.

4 komentarze:

 1. restauracje, kawiarnie, bary, kina, teatry czy sklepy papiernicze

  Nie korzystam z takich rzeczy. A do kina czy kawiarni zdarza mi się wejść raz na rok, więc nie widzę sensu w tej promocji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkie te kategorie należą do rzadko odwiedzanych, a nawet jakby zdarzyło mi się zapłacić tam gdzieś ich kartą, to pewnie okazałoby się że akurat tam nieprawidłowo przypisano kod MCC i tyle bym widział premię. Już tak miałem w millennium. Kupiłem ryby (czyli spożywcze), a bank mówił, że to był sklep handlujący komputerami.

  Druga sprawa, że pewnie promocja jest dla nowych? Więc trzeba poczekać aż minie trochę czasu od ostatniego zamknięcia u nich konta...

  OdpowiedzUsuń
 3. "Śłowem"
  kapitan literówka się melduje

  OdpowiedzUsuń