czwartek, 13 czerwca 2013

Nowa promocja karty kredytowej mBank z czytnikiem Kindle na grouponie


mBank znów oferuje na grouponie kartę kredytową do której dodaje prezent w postaci czytnika Kindle 5. O podobnej ofercie pisałem w marcu tego roku i ku memu zdziwieniu cieszyła się dość dużym zainteresowaniem. Stąd dziś info o kolejnej tego typu ofercie.

Teraz zapisy można składać do 16 czerwca pod warunkiem, że nie posiadało się żadnej karty kredytowej mBanku w dość długim terminie bo od początku roku 2012! i nie jesteśmy w trakcie składania wniosku o nią. Jak widać nie warto składać wniosku o kartę kredytową tylko poczekać na promocję i zgarnąć przy okazji czytnik.

Według groupona można na tej promocji zarobić 435 zł. Czytnik jest bowiem warty 440 zł a podobnie jak poprzednio trzeba zapłacić na starcie jedynie 5 zł i spełnić dodatkowe warunki. Ale za to dość wygórowane.


Do 16 czerwca zakupić kupon na grouponie który uprawnia do złożenia wniosku o kartę kredytową. Dotyczy to albo nowej karty albo przeniesienia karty z innego banku (nie dotyczy to klonów MultiBanku ani BRE banku). Karta powinna posiadać minimalny limit 3.000 zł co raczej nie jest trudne. Polbank oferował przykładowo 5.000 zł jako minimalny limit.

Źródło: groupon


Do 30 czerwca należy ów kupon zrealizować. Ostatnio groupon zaczął mailowo przypominać o realizacji wniosku na wszelki wypadek gdyby klient, który złożył zamówienie zapomniał go zrealizować. 

Czy należy się spieszyć? Niekoniecznie - bank przewidział do promocji 2000 sztuk a na chwilę pisania artykułu sprzedało się tylko 96 sztuk więc jak widać raczej trochę czytników zostanie. Nie jest to jednak dziwne skoro tym razem trzeba spełnić dodatkowe dość wygórowane warunki:

Do 31 lipca trzeba dokonać płatności kartę na kwotę aż... 3000 zł. To nie pomyłka taka kwota widnieje tak w regulaminie jak i w opisie na grouponie. Płatności te muszą być zaksięgowane do 11 sierpnia. 

W tym miejscu warto się zatrzymać. Odnoszę wrażenie, że mBank zaczyna trochę przesadzać z nowymi ofertami. Różnice między kontem z buddą oferującym 600 zł a obecną gdzie można teoretycznie zgarnąć 500 zł są olbrzymie na niekorzyść nowej. Omawialiśmy to niedawno w artykule 500 zł za eKonto w promocji Zarabiaj na zakupach.

Podobnie jest ze starą i nową promocją karty kredytowej z czytnikiem Kindle 5. W marcowej edycji wystarczyło dokonać transakcji na kwotę 500 zł lub 1000zł w zależności od wybranej karty. Teraz mamy podniesienie progu do 3000 zł co powoduje, że oferta jest o wiele mniej atrakcyjna. Dodatkowo przez kolejne 11 miesięcy należy dokonać 3 transakcji kartą ale to już jest warunek jak najbardziej do przyjęcia.

Wiele ciekawych szczegółów dopowiedzieli czytelnicy w komentarzach do marcowego artykułu więc kto jest mimo to na poważnie zainteresowany ofertą może zajrzeć po szczegóły dotyczące reklam Special Offers i innych.

Regulamin promocji jest dostępny tutaj. Kto spełni nowe warunki dostanie czytnik do końca wakacji.

6 komentarzy:

 1. No niestety warunek tym razem strasznie wygórowany. Ja mogę jedynie potwierdzić, że z edycji marcowej bank wywiązał się bezproblemowo i czytniki były w naszych rękach w drugiej połowie maja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potwierdzam - dwa Kundelki dotarły pod koniec maja

   Usuń
 2. Orientujecie się czy jeśli wykonamy zakupy za 3 tys a później zwrócimy towar do sklepu ze zwrotem gotówki to transakcja zostanie i tak uznana?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ok Już sprawdziłem, w regulaminie jest napisane że transakcje do których był realizowany zwrot, nie są uwzględniane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są sposoby, żeby zwrot otrzymać w gotówce... było o tym sporo w komentarzach i to nawet na tym blogu

   Usuń
 4. @Zdzisław
  Przecież jak zwrócą Ci gotówkę do ręki, to bank nijak o tym nie wie... Tu nie trzeba sprawdzać regulaminów, wystarczy pomyśleć...

  OdpowiedzUsuń