niedziela, 4 listopada 2012

Ranking kont oszczędnościowych listopad 2012


Listopad to najmniej ciekawy miesiąc w roku. Liście spadają z drzew, robi się szaro, buro i ponuro na tyle, że zwierzaki dają sobie spokój z oglądaniem tej szarugi i po prostu idą spać. Ludzie niestety nie kładą się do wyra na całą zimę tylko oprócz zmiany pogody dodatkowo muszą się martwić się bankami, które zmieniają swoje oferty ich na niekorzyść.

Spośród tych zmian najgorszej wygląda oferta opisywana dziś na FpG. Spadek oprocentowania wynosi aż 2,10% a więc jest większy niż wiosną gdy mieliśmy obniżkę o 1,90%! Najbardziej lubiane konto, kompletnie darmowe, bez obowiązku posiadania karty, bez jakichkolwiek opłat przy ograniczeniu do jednego darmowego przelewu czyli słowem konto idealne od tego miesiąca ulega zmianie.

Na pociechę pozostaje miniony miesiąc oszczędzania czyli październik - miesiąc w którym banki zobligowały się do podwyższenia oprocentowania konta przez następnych kilka miesięcy. I teraz to one okupują szczyty rankingu kont oszczędnościowych na listopad. Oto najnowszy ranking.


1 Getin - Super Saver 10% (8,10%)
2 mBank - mSaver 9% (7,29%) - tylko nowi klienci
3 mBank - mSaver 7% (5,67%)
4 Millennium - Konto Oszczędnościowe 6,50% (5,26%)
5 BGŻOptima - Konto BGŻOptima 6,30% (5,10) tylko nowe środki
6 Deutsche bank - db Konto Oszczędnościowe 24h 6,00% (4,84%)

Czas jednak na mały komentarz: W przypadku Getin nie jest tak różowo - o tym Super Oszczędzaczu napisałem dwa artykuły. Link, który podaje pierwsze miejsce prowadzi do artykułu wstępnego ale istotne szczegóły znajdziecie tutaj.

Drugi i trzeci mBank to zupełnie inna bajka. Tam oszczędzacz dzieli klientów na dwie klasy na nowych i starych. Kogo interesują szczegóły może w wyszukiwarce blogowej na Finansach po godzinach (FpG) wpisać hasło mSaver i otrzyma wówczas listę artykułów na ten temat.

Dopiero 4 na liście Millennium to przyjazny bank bez zbędnych podziałów i warunków, który do końca roku dla nowych środków wpłaconych po 28 września obiecuje 6,50% na kwotę do 25.000 zł. Trochę mało ale zawsze coś, należy jednak pamiętać o jednym darmowym przelewie, drugi kosztuje 7,50 zł

Piąta Optima nareszcie polepszyła swoją średnio ciekawą ofertę i oferuje ulepszone o 0,50% konto tylko dla nowych środków wpłaconych po 28 października i tylko do kwoty 40.000 zł. Doskonale służyć jako konto robocze gdyż przelewów darmowych mamy ile sobie zapragniemy co jest wielkim atutem tego konta.

Dopiero na szóstą pozycję spadł długoterminowy lider rankingu. I mimo tego spadku, w dalszym ciągu mamy ograniczenie do zaledwie 10.000 zł. To powoduje, że stary artykuł o optymalizacji konta wciąż pozostaje aktualny, najnowszy o DeBekach publikuję dziś na FpG.

Podsumowując jeszcze nie jest tak źle, w dalszym ciągu konta są atrakcyjne ale już gmach efektywnego oszczędzania zaczyna się kruszyć. Trzeba zatem powoli zacząć się rozglądać za nowymi sposobami pomnażania a nie przechowywania naszych środków.

4 komentarze:

 1. Czas przenieść środki z dB. Jak jest w Millenium liczona jednorazowa darmowa wypłata z konta oszczędnościowego - w danym miesiącu, czy co 30 dni? Tzn. np. 30/10 wypłacam i kolejny raz 01/11 - czy za drugą wypłatę zostanie policzona opłata 7,5zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry. Komentarz opublikowany dopiero teraz gdyż z przyczyn mi nieznanych był oznaczony jako spam.

   Millennium liczy to jako miesiąc kalendarzowy. Tak tego zawsze pilnowałem i jak dotąd poślizgu nie było.

   Usuń
 2. W BGŻ 6.3% , a w nawiasie pusto. Bez belki ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwykły chochlik. Oczywiście powinno być 5,10% pod podatku.
   Dzięki za zwrócenie uwagi.

   Usuń