wtorek, 13 listopada 2012

9% mSaver to za mało czyli 200 zł na grouponie od mBanku


mBank z uporem lansuje swojego mSavera o którym napisałem już wiele artykułów. I jakoś bardzo atrakcyjne 9% jakoś chyba nie cieszy się zbytnią popularnością, skoro niedawno mBank rozdawał dodatkowo 100 zł na grouponie a teraz rozdawane jest aż 200 zł.

W zasadzie nie jest to dla mnie dziwne skoro 9% mało kto dostaje. mBank jest bowiem bardzo wybrednym bankiem i wszystko mu nie pasuje u klienta. A to 10 lat temu delikwentka miała jakiś jeden jedyny przelew od pracodawcy to go trzeba ją wykluczyć, a to iny klient założył konto tylko na jeden dzień i się rozmyślił to takiego też out. Wkrótce będą pewnie mierzyć rozmiar buta i tylko nowe będą uznawane.

Przejdźmy jednak do konkretów, gdyż być może są to odosobnione przypadki, które znam z pierwszej ręki. A w biznesie nie patrzy się czy bank jest fajny czy nie, tylko po prostu zgarnia kasę. O koncie na 9% szczegółowo pisałem w artykule 4 warianty mSavera czyli komu ile i za co zatem dziś będzie mowa tylko o samym grouponie, który tym razem nie kosztuje nic.


Jak zatem zdobyć tytułowe 200 zł. Po pierwsze możemy dostać dwa razy po 100 zł w kolejnych miesiącach w grudniu i styczniu a nie od razu premię w wysokości 200 zł Co więc trzeba zrobić aby dostać pierwszą stówę a potem drugą?

Źródło: groupon

Pierwszą stówkę dostaniemy gdy w grudniu 2012 za cały miesiąc wykonamy transakcje kartą debetową na kwotę 300 zł. Dotyczy to konta zwanego tam eKonto. To samo dotyczy kolejnego miesiąca trzeba wydać 300 zł w styczniu 2013. Zatem musimy łącznie wydać 600 zł kartą w ciągu dwu miesięcy ale minimum po równo na każdy miesiąc.

Warunki raczej do spełnienia. Muszą to być jednak transakcje zaksięgowane w danym miesiącu więc trzeba uważać gdyż księgowanie odbywa się zawsze z poślizgiem. Jeżeli dla przykładu płatność dokonana jeszcze w grudniu zostanie zaksięgowana w styczniu to możemy się oczywiście pożegnać ze stówką. Na domiar złego  nie są uznawane zwroty i reklamacje.

Oczywiście promocja dotyczy tylko i wyłącznie nowych klientów. Tutaj kłania się dyskusja, którą niedawno prowadziliście w komentarzach jak wymazać swoje dane osobowe w archiwach bankowych. Prowadziłem niedawno obchód po bankach z prośbą o udostępnienie mi wniosku o wypowiedzenie danych osobowych z wiadomych celów. Bankowcy zgodnie twierdzą, że nie ma czegoś takiego.

Oczywiście oprócz powyższych warunków końcowych, należy też trzymać się warunków na wejście. Należą do nich:
 • skorzystanie z groupona
 • wykorzystanie linku otrzymanego na kuponie promocyjnym od groupon.pl
 • wypełnienie wniosku do 25 listopada 2012

Brak spełnienia któregokolwiek z warunków będzie skutkować ochoczym nieprzyznaniem premii. I mBank mówi o tym otwarcie i bez ogródek:
mBank nie ponosi odpowiedzialności za pomyłki wynikające z błędnego wprowadzenia lub modyfikacji adresu URL wniosku przez Klienta i zastrzega sobie prawo do nieuwzględnienia takich wniosków w Promocji. Wnioski złożone z innych adresów URL wykluczają udział w Promocji.

Co się dziwić. Chodź do nas damy ci góry i fury prezentów. Ale tylko jeśli jesteś niekarany (czytaj: nienotowany w naszej bazie spalonych klientów) oraz będziesz chodzić ścieżkami, które my ci wyznaczymy.

5 komentarzy:

 1. To już od dawna nie jest przyjazny bank.
  A szkoda ... na samym początku był innowacyjny, potem była afera z naciąganiem na spore kredyty ... teraz naciąga sie maluczkich.

  Dziękuje za takie oferty :(

  Niedługo n-pasmówka stanie się polną drogą pełną kałuż i sobie tylko czytelniku buty pobrudzisz ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie korzystałem z ofert tego banku. W tym roku po raz pierwszym starałem się z nimi skontaktować i muszę przyznać, że zaskoczyła mnie okropna usługa klienta. Tym bardziej że dotyczy to każdego kanału komunikacji.

   Nie udało mi się nic z nimi ustalić ani telefonicznie, ani przez mChat ani mailowo. Piszą zwykle nie temat, wychwalając siebie jakby byli pępkiem świata. Niestety nie mogę nic dobrego na ich temat powiedzieć.

   Opisuję po prostu ofertę i animozję odstawiam na bok ale spośród polskich banków mam o nich najgorszą opinię. Nie wspominając o ich pseudozaokrąglaniu przy czym się upierają z uporam maniaka co już jest chwytem poniżej pasa.

   Usuń
 2. warto tylko zgarnąć 200 zł i szybko zamknąć konto....;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy ktoś założył konto i czy dostał 200 zł?

  OdpowiedzUsuń
 4. Założyłem i NIE DOSTAŁEM 100 zł za grudzień, a warunki spełniłem. I co teraz?

  OdpowiedzUsuń