czwartek, 15 listopada 2012

10% zwrotu za rachunki za korzystanie z FotoKasy


Moda na 10% stała się już faktem. Mało tego przyjmuje się nowa moda, zwrotu za rachunki. Najnowsza taka oferta pochodzi z Citi Handlowy. To dość ciekawy bank wystarczy chociażby przypomnieć niedawną ofertę na grouponie, gdzie do zgarnięcia było 200 zł.

Co zatem mamy obecnie na tapecie? Mamy ofertę, którą zaczął w tym roku Alior zwaną 10% zwrotu za rachunki a ostatnio rozreklamował Credit Agricole. Pierwszy jednak kazał zmienić operatora by to się udało i nie oferował np. gazu, drugi natomiast miał dość pokrętne warunki, które są bardzo mało przejrzyste i pełne haczyków.

Obie oferty raczej nie były na tyle ciekawe by z nich skorzystać, ważne jednak że inne banki pochwyciły pomysł i go rozwijają. Co zatem oferuje najnowszy z nich czyli Citi i czego wymaga w zamian?

Możemy teoretycznie liczyć na 10% zwrotu za internet, telefon, gaz oraz do 20 zł za taksówkę. Brzmi na początek bardzo fajnie szczególnie, że jest tutaj gaz. Dla osób ogrzewających miejsce zamieszkania gazem gdzie rachunki są horrendalne to nie lada gratka.  

Źródło: Citi handlowy


Więc co trzeba zrobić? Tu jak zwykle będzie mniej ciekawie ale weźmiemy to pod lupę. Jak widzimy na powyższej reklamie promocja dotyczy pierwszych urodzin FotoKasy. A cóż to takiego? 

Jest to usługa realizowania przelewów poprzez zrobienie zdjęcia. Owo robienie zdjęć ma na celu skanowanie kodów 2D. Jak widać sam ten fakt ogranicza odbiorców do tych, którzy posiadają odpowiedni model telefonu. Odpadają z marszu te bez aparatu cyfrowego. Bez niego nie będzie możliwości skanowania kodów 2D, gdzie znajdują się szczegóły dotyczące przelewu.  

Prykładowy kod 2D Źródło: citihandlowy


Z tego prosty wniosek, że najpierw trzeba wgrać odpowiednią aplikację Citi Mobile, bo zwykłe zdjęcie nic nam nie da. Do tej aplikacji trzeba się będzie logować poprzez wpisywanie nazwy użytkownika oraz hasła. Dopiero po zalogowaniu i kliknięciu ikony FotoKasa będziemy mogli robić zdjęcie.


Owo zdjęcie zrobione z poziomu aplikacji pozwala dopiero na skanowanie danych pochodzących z kodu 2D dzięki czemu na komórce pojawia się wypełniony formularz przelewu. Akceptacja pozwala na wykonanie przelewu.

Ta usługa jest dostępna już od roku o czym mówi fakt, że  opisywana promocja jest na pierwsza rocznicę. Do tej pory była to ciekawostka gdyż mało firm wystawiało faktury z kodem 2D ot TP SA z którą dawno rozwiązałem umowę, Netia oraz UPC. Słowem firmy z których nie każdy korzysta.

W momencie jednak gdy do ciekawostki Citi dołączył potentat PGNiG gdzie rachunki są niemałe a z tego operatora gazu korzysta praktycznie każdy, rzecz staje się warta świeczki.  Dlatego prześwietlimy w kolejnym odcinku tę ofertę.

Ciąg dalszy: 10% w Citi Handlowy - szczegóły oferty

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz