środa, 18 lipca 2018

Pierwsze jawne posiedzenie sądu w sprawie SKOK Wołomin


Nie cichnie sprawa poczynań syndyka SKOK Wołomin co widać po ciągle rosnącej ilości komentarzy pod artykułem Syndyk uderza teraz w jednoudziałowców. Ostatni komentarz jaki tam się dziś ukazał dostałem także na maila z prośbą o osobną publikację.

Niżej prezentuję zatem treść maila. Można go także znaleźć na stronie Stowarzyszenia Wspierania Spółdzielczości Finansowej.

Źródło: swsfsm.pl

Proszę o wklejenie informacji we właściwym miejscu.

Czwartek, 19.07.2018 – pierwsze JAWNE posiedzenie sądu w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin

Okazja do ujawnienia prawdy o aferze!
Zapraszamy WSZYSTKICH poszkodowanych deponentów, pokrzywdzonych przez wyłudzenie przez syndyka tzw. podwójnych udziałów oraz wszystkich zainteresowanych ukrywaniem tego przekrętu do uczestnictwa w tej farsie procesu, gdzie sędzia-komisarz i syndyk działają poza jakąkolwiek kontrolą państwa polskiego wydając arbitralne postanowienia działające na szkodę społeczną i powodując jednocześnie zacieranie śladów przestępstw.

Prosimy o wsparcie finansowe na wynajęcie fachowego pełnomocnika reprezentującego wszystkich poszkodowanych, gdyż polska Prokuratura oraz Sąd nie reprezentuje strony społecznej!

Miejsce:
Sąd Rejonowy w Warszawie, ul. Czerniakowska 100A (nowy budynek)
czwartek, 19.07.2018, godz. 11.00, sala A14Informator wskazuje także na opublikowane niedawno artykuły zamieszczone w Gazecie Prawnej o wymownych tytułachPK: Nieuzasadnione działania syndyka w sprawie SKOK Wołomin oraz Prokuratura Kolejne zatrzymania i zarzuty ws. SKOK Wołomin

Podkreśla przy tym, że:
nie można w trakcie toczącego się śledztwa żądać dodatkowych wpłat OD członków Skoku. Winę za upadek Skoku Wołomin nie ponoszą jego szeregowi członkowie. Jest to moralnie naganne!

12 komentarzy:

 1. Syndyk zaczął wysyłać przez e-sądy sądowe wezwanie do zapłaty.Niebawem wszyscy co mieli udziały w SKOK Wołomin otrzymają podobne pisma Tak więc należy się spodziewać że to dopiero początek jego nowej strategii.

  Pytanie teraz jakie są możliwości w tej sytuacji? Jak to bywa w takich przypadkach - jest 14 dni na odwołanie się od wezwania do nakazu zapłaty. Nasze reklamacje, że syndyk przejął bezpodstawnie rolę Walnego Zgromadzenia jednak nie przyniosły skutku.
  SKOK Wołomin upadł w wyniku działań przestępczych. Zaś wszyscy byli członkowie są pociągnięci do odpowiedzialności finansowej. Działania syndyka powinny zostać wstrzymane do czasu ustalenia i wskazania winnych upadkowi Skoku Wołomin.


  OdpowiedzUsuń
 2. Czy w sprzeciwie mozna podniesc zarzut przedawnienia? Zgodnie ze statutem skoku, czas na podjecie uchwaly o podwojnej odpowiedzialnosci bylby tylko przez 6 miesiecy po roku 2014, czy z koncem czerwca br uplynelo 3 lata. od 9 lipca przedawnionych roszczen sady juz nie przyjmuja do rozpatrzenia. Te juz rozeslane musialy chyba trafic do esadu przed 9 lipca. normalny sad po sprzeciwie powinien teraz odrzucic roszczenie bez rozpatrywania jego bezzasadnosci.
  Moze kompetentny prawnik sie do tego odniesie, bo to najwazniejsze w tej sytuacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam, że syndyk przezornie wysłał wszystko hurtem 8.07 :-)

   Usuń
 3. Kto w końcu dostaje te wezwania z e-sądu? Zwykli udziałowcy, czy Ci którzy przestali spłacać kredyty w SKOK Wołomin?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest pierwsza pozytywna informacja z e-sądu w Lublinie, gdzie orzekający stwierdził brak podstaw do wydania nakazu zapłaty
  nr tel. do e-sądu: 25 631 00 50

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to oznacza, że sprawa nie jest kierowana do sądów rejonowych????

   JEŚLI NIE, TO NIE MA SIĘ Z CZEGO CIESZYĆ.
   W SĄDZIE W WOŁOMINIE, GDZIE SYNDYK ZAWNIOSKOWAŁ O SKIEROWANIE TYCH SPRAW MOGĄ WSZYSTKICH SKOSIĆ.

   Usuń
 5. A skąd taka informacja i czy chodziło o 1 udział?

  OdpowiedzUsuń
 6. To dobra wiadomość :) A to świeża informacja o SKOK Wołomin: https://www.bankier.pl/wiadomosc/Zarzecki-Wartosc-upadlego-SKOK-Wolomin-to-ok-180-mln-zl-Wierzyciele-Ta-kwota-jest-zanizona-4142642.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Chapeau bas - wielki szacun!

  Stowarzyszenie Św. Michała wykonuje dobrą robotę, gdyby nie oni to nawet nikt palcem by nie kiwnął w obronie tej ogromnej rzeszy byłych członków SKOK.

  Jeśli miałbym większą potencjalną stratę (30 zł za udziały) to chętnie bym wsparł to Stowarzyszenie groszem, bo na to zasługują. Żadna instytucja, partia, kancelaria nie zrobiła tyle rzeczy pozytywnych co oni.

  Partie biją się o sądy, a nikt nie reagował jak wcześniejszy sędzia-komisarz A.Zagrobelny robił szkody wraz z syndykiem L.Kochańskim w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin. Zresztą obecna młodziutka sędzia-komisarz M.Brzozowska również nie jest lepsza.
  To ewidentna ustawka.

  Gdzie jest tutaj prawo i sprawiedliwość? Pytam PiS.

  „Wolne Sądy” – takie mają być jak na Czerniakowskiej 100A w Warszawie X Wydział Gospodarczy, patrz: Zagrobelny-Brzozowska? Pytam PO-PSL-Nowoczesną i ludzi z KODu protestujących przed sejmem.

  Naocznie widzimy, że ta pokazywana we wszystkich mediach walka o sądy dotyczy tylko polityków, bo pokrzywdzonych ludzi mają głęboko w d… Właśnie tak politycy traktują poszkodowanych w aferze SKOK Wołomin.

  Do czego zmierza postępowanie upadłościowe SKOK Wołomin?
  Walka o „podwójne udziały” to tylko zmiana tematu, bo problem jest inny.
  Sędzia-komisarz ma zaakceptować syndykowi sprzedaż SKOK Wołomin w częściach, wtedy ślady przestępstwa znikną, a okradzeni ludzie pozostaną zostawieni sami sobie…

  Powoli, oprócz Stowarzyszenia, niektórzy dziennikarze, po 3 latach zaczynają dostrzegać problem:
  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1182596,wartosc-upadlego-skok-wolomin-to-ok-180-mln-zl.html

  OdpowiedzUsuń
 8. Może ktoś doda jakiś poradnik jak założyć konto w e-sądzie i napisać sprzeciw na pozew jaśniepana Kochańskiego, który zaczął tworzyć własne prawo i nie powołuje się na żadną ustawę. Same brednie w tym jego piśmie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Syndyk oczywiście wykreował w sprzeczności z prawem odpowiedzialność z podwójnych udziałów, ale może pretensje powinny być kierowane przede wszystkim w stronę BFG i NBP - instytucji które jako dominujące w Radzie Wierzycieli bezwzględnie mocno prą na egzekwowanie kwot z podwójnych udziałów, uwiarygadniając zabieg syndyka w tym temacie!?

  OdpowiedzUsuń