wtorek, 17 lipca 2018

Kolejne zmiany w Idea bank czyli większy zysk na Lokacie Happy


W Idea bank mamy dużo zmian. Jak się okazuje omówiona wczoraj na FpG nieco ukryta Lokata Zawrotna nie jest jedyną nowością z połowy lipca. Zmiany zaszły także na wabikach dedykowanych dla nowych klientów i to zmiany na plus.

Mowa o lokacie Happy, która od wieków była typowym wabikiem z fajnym oprocentowaniem 4% ale z ograniczeniem kwotowym do 10.000 zł. Kwota ta powtarzała się zresztą w wielu bankach tak często, że często używany skrót wabik oznaczał po prostu kwotę 10k.


Nie jest to zbyt duża kwota jak na jednorazowy prezent od banku. Nareszcie się to jednak zmieniło i to na plus, można bowiem ulokować dwa razy większą kwotę czyli 20.000 zł. Wygląda na to, że niebiescy potrzebują więcej gotówki niż się wydaje;)

Tutaj założysz lokatę happy na 4% z większą kwotą na start do 20.000

Niestety jest to lokata dedykowana tylko dla tych co nigdy nie byli nie tylko klientami Idea bank, ale także jego klonu czyli Lion's bank. Wydawać by się mogło, że nie ma takich osób, a jednak czas płynie do przodu, niektórzy dopiero stają się pełnoletni i zaczynają poznawać świat finansów i uczyć się gdzie warto zaczynać.


Lokata Happy ma jeszcze drugi wariant zwany Happy pro. Tutaj można ulokować nadwyżkę nad 20.000 zł, ale granica lokowania zamyka się w kwocie 100.000 zł. Nie ma jednak najmniejszego sensu jej zakładania, skoro są inne sposoby na taką stawkę w tym banku według tricku opisanego na FpG.

Idea bank to bez wątpienia lider dla zwolenników lokat. Tutaj nic nigdy nie jest pewne i trzeba być ciągle czujnym by wyłowić coś ciekawego. Pomysłów jak dotąd bankowi nie brakuje, a najnowsza Lokata Zawrotna  to coś na co trzeba wręcz zapolować. Oferuje tyle samo co Happy Pro, ale bez granicy kwotowej:)

Lepsza opcja od Happy Pro
Lokata nie jest w standardowej ofercie można ją jednak ustrzelić jeśli będziemy próbowali zrobić przelew. Nie ma znaczenia czy kończą się nam lokaty i uszczuplamy środki czy wpłacamy nowe. Ważny jest fakt dokonywania przelewu.

Wielu czytelników pisze, że mimo dokonywania przelewu nie otrzymuje propozycji założenia lokaty zawrotnej. Zgadza się, musiałem zrobić 4 próby przelewu do 4 różnych banków by dopiero przy ostatniej próbie zobaczyć baner zachęcający do tego by założyć tę lokatę.

Mimo to więcej niż 1-2 lokat na 3% nie założę. Jak się okazuje można wrócić do Getinu po 3% nawet jeśli korzystało się z poprzednich edycji konta. Działa więc na podobnej zasadzie jak KO w Millennium. A bez wątpienia lepiej trzymać środki na koncie niż na lokacie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz