środa, 28 marca 2018

W pogoni za moneybackiem....


Nie tak dawno przekonałem się do zarabiania na zwrotach za zakupy. Właściwe spowodował to przypadek gdy otworzyłem konto w BGŻ. Głównym powodem był oczywiście główny bonus ale przy okazji wpadało 2% za transakcje. Początkowo wpadało  kilka, kilkanaście zł bo jednak wydać 1250 zł nie było tak łatwo. Po jakimś czasie wszedłem w promocję w Citi i tu zacząłem dostawać 5%. Tym bardziej fajnie bo można płacić czynsz, opłaty a zwroty spływają. i tak zaczęło spływać już 50 zł.

Doszedłem do wniosku że łatwiej będzie dostawać zwrot w T-Mobile Usługi Bankowe niż w BGŻ bo suma zwrotów taka sama a łatwiej spełnić warunek (po prostu mniej się wydaje). Tak więc założyłem konto w TMobile.i póki co jeszcze wydaję w BGŻ ale tu okres roku dobiega końca i czas pożegnać się z tym, bądź co bądź fajnym bankiem, w którym praktycznie nie ma  opłat. Szukałem więc alternatywy czym Go zastąpić i oto jest....


Getin Bank z kontem Proste zasady w którym jeszcze można założyć ....no super konto. 

Tu założysz konto ze zwrotem 180 zł. 

Nigdy nie myślałem że takie słowa napisze o tym banku, bo kiedyś zamknąłem tu konto, "trzasnąłem drzwiami" i powiedziałem sobie że już mnie tu mnie nie zobaczycie. A jednak..... stara prawda mówi "nigdy nie mów nigdy"  Sam bank znam bo mama ma tu swoje konto które jej obsługuję i muszę przyznać że sprawuje się przyzwoicie. Zatem co oferuje Getin? Konto ze zwrotem 5% przez 6 miesięcy co daje możliwość zarobienia 180 zł Bowiem maksymalnie bank zwraca 30 zł/miesiąc czyli oznacza to że maksymalnie możemy tu wydać 600 zł aby "wycisnąć" pełny zwrot. W moim przypadku teraz muszę wydać 2100 zł by cieszyć się zwrotem 105 zł niż 2750 zł zgarniając 100 zł. Ok 1000 zł to opłaty i czynsz więc tak czy owak płacę a wykorzystuję do tego konto w Citi.

Dla kogo konto w Getin?
Dla osób które nie miały tu konta  od 18.02.2017. 

Do kiedy promocja? 
Do 15.04.2018 więc raczej trzeba się pospieszyć  Przy zakładaniu konieczne jest wyrażenie zgód na marketing telefoniczny i elektroniczny(dwie pierwsze), bez tego nici z premii. Zresztą mówi o tym konsultant gdy oddzwania celem potwierdzenia danych złożonych we wniosku. Namawia oczywiście na jakieś ubezpieczenia itp ale na nic nie musimy się godzić. Sam wniosek należy wypełnić na podlinkowanej stronie. 

Tu założysz konto ze zwrotem 180 zł.  

Umowę przywozi kurier z TNT wraz z kartą , podpisy i gotowe. Czekamy na login i hasło (przychodzą mailem i sms-em) i .... zaczynamy zarabiać.

  Co z opłatami? 
No MUSZĘ to przyznać że tu Getin zwalił mnie z nóg. Powodem dla którego zamknąłem kiedyś konto były właśnie opłaty. Warunki aby nie płacić za konto były dla mnie wygórowane, dlatego powiedziałem "do widzenia"  A teraz? Wystarczy jedna jedyna płatność kartą ! Tak, jedna płatność i nic więcej. W zamian otrzymujemy wszystkie darmowe bankomaty w Polsce. 

Warto też wspomnieć że dodatkowo możemy otrzymać Konto oszczędnościowe z 2,5% z maksymalną kwotą 200 000.  Dotyczy to jednak nowych środków a czas trwania to 4 miesiące. 
Na koniec regulamin 

Konta ze zwrotem 5%

Tabela oprocentowania Konta oszczędnościowego


 

5 komentarzy:

 1. cotelkom,a w Citi za czynsz płacisz w jakiś placówkach,czy przez jakąś stronę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czynsz-Sprytnym Bilem choć można i w Żabce. Ale ja za wygodny jestem i nie chce mi się pupska ruszać z fotela :) Trochę się napociłem z tym Bilem ale w końcu to opanowałem nie wiem czy mimo wszystko nie prościej w Żabce choć i tu jakieś psudokonto trzeba wyrobić.
  Prąd i gaz natomiast bezpośrednio przez e-bok bo mam taką możliwość.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla starych klientów money back dział?

  OdpowiedzUsuń
 4. Doprecyzuj pytanie bo chyba jakaś literówka się wkradła

  OdpowiedzUsuń