poniedziałek, 8 maja 2017

150 zł do podziału za konto w WBK na start plus bonusy


W ostatnich dniach na FpG rozgorzała dyskusja dotycząca zamknięcia licznych kont w WBK. To czy warto będzie je zamykać zależy od tego czy bank jakoś zrekompensuje zapowiadany od początku lipca brak 4%, a możliwe, że warto będzie konto zatrzymać.

Póki co pojawiło się w WBK kilka ciekawych możliwości dodatkowego zarobku poza sowitym oprocentowaniem. Jednym z nich jest trwający program poleceń, w którym może zarobić tak polecony jak i polecający.


Do podziału jest 150 zł, chociaż Bank Zachodni robi to trochę niesprawiedliwie w przeciwieństwie do Inteligo bardziej nagradza polecającego aniżeli poleconego. Polecony może na start zarobić bowiem 50 zł, zaś polecający dwa razy więcej, chociaż moim zdaniem powinno być na odwrót.Bardzo możliwe, że konto w WBK jest najbardziej popularnym kontem wśród czytelników bloga. Ciągle pojawiają się tutaj jednak nowi czytelnicy, więc gdyby ktoś nie miał tutaj jeszcze konta, a chciałby zarobić na start, może jak zwykle napisać po kod polecający na marszr1@gmail.com

Kto może skorzystać? W zasadzie każdy, kto nie posiadał konta lub karty kredytowej w WBK od 15 marca 2017, a więc karencja jest tutaj bardzo krótka:) Pisać po kod można nawet do 31 grudnia 2017, bowiem do końca tego roku potrwa ta promocja.


Co musi zrobić polecony by zdobyć 50 zł? 
W zasadzie niewiele, wystarczy bowiem wykonać płatność na 200 zł kartą bądź BLIKiem. Przy czym płatności muszą być zaksięgowane w miesiącu ich wykonania, więc nie warto płacić w ostatnich dniach miesiąca, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że bank zaksięguje je w kolejnym miesiącu.

Co ciekawe, bank pozostawia poleconemu wybór. Do premii kwalifikują się bowiem także płatności kartą kredytową, zamiast debetową. Także i w tym przypadku wymagane są płatności na łączną sumę 200 zł księgowane w jednym miesiącu.

O innych promocjach przeczytacie na FpG

Co ciekawe to nie jedyna promocja w WBK. O innych dwóch, przeznaczonych dla posiadaczy konta w WBK piszę dziś na FpG w osobnym artykule.

Regulamin III edycji programu poleceń w BZ WBK

14 komentarzy:

 1. Zakładać konto dla 50 złotych? Ta promocja jest opłacalna jedynie dla polecającego. Polecony jest w tej promocji "frajerem".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli zakładać jakieś konto, to tylko takie które daje na start zarobić. A poza tymi 50 zł masz jeszcze dodatkowe możliwości zarobku już po założeniu konta, które dziś omawiam na FpG. Można zdobyć dodatkowe 50 + 20 zł
   Inna sprawa, że osobiście uważam, że bank powinien bardziej nagradzać poleconych aniżeli polecających, tak jak robi to Inteligo, gdzie premie są na odwrót.

   Usuń
 2. Konto Godne Polecenia kiedy wypowiadać umowy kont żeby uniknąć opłat?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dolce vita (4%) kończy się 30 czerwca. Mnie facet w banku powiedział, że od 1 lipca żadnych opłat nie będzie. Nie będzie tylko oprocentowanych kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Facet ci mówił o braku opłat, czy widziałeś zmienioną TOiP. Bo jeżeli nie widziałeś nowej TOiP to facet ci opowiadał bajki. W myśl prawa bankowego zmiana TOiP musi być ogłoszona conajmniej z 2-miesięcznym wypowiedzeniem.

   Usuń
  2. Opłat za Konto Godne Polecenia nie będzie. Ale już karta debetowa tak, 7 zł co miesiąc. https://static3.bzwbk.pl/asset/t/a/r/taryfa_dla_ciebie_30580.pdf

   Usuń
  3. Znakiem tego, aby nie płacić, trzeba złożyć wypowiedzenie 30 maja a 30 czerwca definitywny rozwód.

   Usuń
  4. Od 06.06.2017r. w bankowości internetowej BZ WBK, będzie możliwość zastrzeżenia karty debetowej. Także można zastrzec najpóźniej 30.06.2017r.

   Usuń
  5. Dzwoniłem na infolinię i zastrzeżenie karty nic nie daje bo od grudnia 2016 po zastrzeżeniu bank wysyła nową z automatu.Także karty trzeba zamykać w oddziale także po 3 czerwca kiedy nastąpi zmiana regulaminu.

   Usuń
 4. Właśnie, kiedy zamknąć kartę? Niby jej nie używam, ale mam bankomatowpłatomat praktycznie przed domem, i mogę sobie w każdej chwili wpłacić gotówkę.
  Visa Sol już musi być używana.

  Wprawdzie mam też kartę do idea, ale euronety trochę dalej są.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zamknę pod koniec czerwca.
   Ciekawostka dla wszystkich: dziś byłem w oddziale i złożyłem wniosek o kartę bankomatową. Taka karta jest darmowa i służy tylko do bankomatu, a przecież o to właśnie chodzi:)

   Usuń
  2. Sprostowanie: karta Visa Sol o którą wnioskuje się przez internet służy do wpłacania, wypłacania i płacenia. Aby uniknąć opłaty za kartę (4 zł) należy wykonać 5 płatności kartą. Zbliżaka można wyłączyć przez infolinię jeśli komuś nie odpowiada.

   Usuń
 5. Polcan i ja i żona mamy konta w BZWBK ale żadne z nas nie ma w tym banku karty kredytowej. Czy możemy wziąć udział jako Polecający i Polecany?
  Waldemr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możecie. Też nie mam karty kredytowej w WBK a po zalogowaniu się widzę swój kod polecający.

   Usuń