wtorek, 31 marca 2015

50 zł na start dla inwestora w alternatywnym inwestowaniu w Capital Club


W ubiegły piątek pisałem o zakończeniu promocji dla inwestorów na platformie Lendico. Zresztą kto wejdzie na stronę i będzie chciał zainwestować trochę grosza, zobaczy komunikat Inwestowanie w projekty pożyczkowe nie jest w tej chwili możliwe.

Zatem osoby zainteresowane alternatywnymi formami inwestowania, a do takich zalicza się pożyczki społecznościowe, muszą poszukać okazji gdzie indziej. Jedną z takich platform jest Capital Club o którym pisałem już w roku ubiegłym.

Wtedy nowy inwestor mógł na wejściu zarobić 100 zł. Dziś nowe osoby mogą zgarnąć tylko połowę tej kwoty, ale w dalszym ciągu można być na start do przodu 50 zł. Na czym to polega?

 
Minimum inwestycji to tylko 100 zł


Sprawa zasadniczo nie różni się od tego co opisywałem już w sierpniu. W przypadku obligacji inwestujemy w papiery wartościowe wybranej przez nas firmy. Musimy się jednak zgodzić na kwotę minimalną jaką zażąda emitent. A nierzadko są to kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Chociaż na szczęście kwota ta sukcesywnie się obniża.

Aby obniżyć próg wejścia dla szerszego grona inwestorów, powstały pożyczki społecznościowe, na których kwoty minimalne wynoszą zaledwie... 100 zł:) Co z pewnością jest najbardziej zachęcającą rzeczą by przetestować ten rynek.

Niżej można zobaczyć przykładową inwestycję w sprowadzanie produktów z USA. Według opisu podanego na stronie, produkty mają pochodzić z likwidowanych lub zbankrutowanych sieci oraz aukcji organizowanych przez szeryfa St Floryda. Zaś zabezpieczeniem ma być hipoteka na kwotę blisko 4 mln zł.


Zbieranie środków na inwestycja, która ma trwać zaledwie 12 miesięcy, miała potrwać do 13 kwietnia 2015. Jak widzimy zapisy już się skończyły, być może ze względu na duże obiecane zyski. Ostatnia osoba na liście z pewnością przesadziła pakując tak dużą kwotę w inwestycję dużego ryzyka. Ale jak widać ryzykantów w naszym kraju nie brakuje.

Dostępne są oczywiście także inne inwestycje jak rozbudowa firmy hostingowej, która trwa zaledwie 8 miesięcy, hurtownia i sklep z kwiatami czy wynajem apartamentów w Dubaju dla polskich turystów. Po kliknięciu na szczegóły widzimy tylko podstawowe informacje. Pozostałe informacje jak profil biznesowy, dane finansowe czy zabezpieczenia są zarezerwowane tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Szczegóły zobaczą tylko zalogowani

Kto chciałby zapoznać się ze szczegółami musi być zalogowany. Dla osób zainteresowanych szczegółami, które chciałyby spróbować sił na tym polu pozostawiam niżej link do rejestracji. Tam dopiero będzie można zapoznać się z kluczowymi parametrami jak zabezpieczenie czy danymi finansowymi firmy.

Link do rejestracji na portalu pożyczek społecznościowych Capital Club.

Oczywiście oferowane zyski powinny nam zapalić czerwoną lampkę w głowie, że to inwestycje dużego ryzyka. I z pewnością ryzyko jest tutaj wyższe aniżeli na obligacjach. Niższe kwoty na wejściu, krótszy czas trwania oraz wyższy zysk mówią same za siebie. Parametry są lepsze, niż na najlepszych obligacjach, ale zarazem zwiększa to ryzyko.

Z tego powodu kwoty jakie ktoś tutaj chciałby inwestować powinny stanowić raczej malutki ułamek portfela. Najlepiej takie z których strata nie wyrządzi nam żadnej szkody, a może przynieść porządny zysk. Warto to mieć na uwadze.

Podsumowując, to raczej propozycja dla osób, które chciałyby dywersyfikować swój portfel, przetestować rynek pożyczek społecznościowych i nie boją się utraty kapitału w zamian za obietnicę lepszych zysków.

Kto testował już ten portal lub podobny może zostawić w komentarzach wrażenia jakie ma w tego typu inwestycjach. Nie jest to jednak raczej coś dla zwolenników lokat, lecz dla ludzi, którzy nie boją się podjąć wyzwania i poszukać ciekawszych rozwiązań, aniżeli gwarantowane kilka procent.
  
Na koniec jak zwykle zostawiam regulamin jak zdobyć 50 zł.

1 komentarz:

  1. Osobiście, mimo wielu ostrzeżeń, uważam, że social lending i pożyczki pozabankowe są dobrym rozwiązaniem w awaryjnej sytuacji, kiedy jednak jesteśmy pewni, że mamy warunki do spłaty.
    Osobiście polecam Ci, kliknij tutaj w razie ewentualnych kłopotów finansowych. Dobre warunki!

    OdpowiedzUsuń