wtorek, 29 września 2015

Jak nie blikiem to bacikiem czyli bilety do kina za wypłaty z bankomatu


Wygląda na to, że obecny okres będzie kiedyś wspominany jako rok niebywałych promocji bankowych. Już nie jedna promocja na bank, a nawet nie dwie. Dziś mamy po trzy i więcej promocji jednocześnie.

Trzy promocje jednocześnie trwają w popularnym, bo przyjaznym banku Millennium. Niedawno omawiałem powtórkę akcji Portugalczyków, w której do zgarnięcia jest znów 360 zł w pół roku. Połowę można zgarnąć za płatności kartą, drugą połowę zaś Blikiem.

W ubiegłym tygodniu bank dorzucił nową, okrojoną, ale za to łatwiejszą ofertę. Do zgarnięcia jest 150 zł w pół roku, i nie trzeba tutaj używać blika.  Teraz tego bank najwyraźniej żałuje, bo najnowsza promocja jest nastawiona na blik.

Przykład kodu blik i wyświetlania dostępnego czasu ważności

Cóż to jest ten blik? To po prostu system płatności mobilnych. Po zalogowaniu się do aplikacji, będziemy mieć 6 cyfrowy kod autoryzacyjny, ważny przez 2 minuty. Można nim płacić za zakupy w sklepie wprowadzając ów kod na terminalu lub wypłacać kasę z bankomatu.Blik ma zastąpić karty płatnicze. Jak dla mnie nie ma problemu by używać karty, zamiast uruchamiać aplikacji na smartfonie. Banki jednak wychodzą z założenia, że skoro zysk z kart spadł drastycznie od tego roku, ze względu na spadek opłaty interchange, to warto lansować i premiować płatności mobilne.

Widać to bardzo dobrze na trwającej obecnie akcji omówionej tutaj. Daje ona 360 zł cashback, premiuje zwrotem aż 10% za płatności blikiem. To 5 razy więcej niż za płatności kartą, za którą bank zwraca tylko 2% wartości zakupów

Tutaj założysz konto z cashback 360 zł, gdzie Blik jest premiowany 5 razy bardziej.

Innymi słowy aby otrzymać maksymalny zwrot za płatności Blikiem, wystarczy wydać co miesiąc wydać 300 zł. Aby tę samą kwotę uzyskać płacąc kartą, trzeba wydać aż... 1500 zł. Różnica jest aż nazbyt widoczna.

Aby jeszcze bardziej zachęcić do płatności Blikiem, Millennium wprowadziło nową promocję, która ma potrwać do 25 października 2015. Możliwe jednak że zakończy się szybciej, bo pula wygranych jest ograniczona do 750 sztuk.

Do wygrania są 2 bilety do Cinema City. Jak je zdobyć? Trzeba wykonać 10 transakcji Blikiem albo podpiętym do konta, albo do karty kredytowej w czasie trwania promocji. Jak widać nie trzeba posiadać konta, by brać udział w promocji, wystarczy nawet kredytówka.

Nie trzeba robić zakupów by zdobyć bilety do kina

Uwaga - celowo w powyższym akapicie podkreśliłem słowo transakcji. Przywykliśmy je na blogu używać jako synonimu płatności za zakupy w sklepie. W omawianej dziś promocji ma ona szersze znaczenie - można także bowiem wypłacać gotówkę w bankomacie i jest to uznawane jako transakcja.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na płatności w sklepie powinien pamiętać, że nie każda płatność jest premiowana. Przywykliśmy do płacenia za symboliczną złotówkę kartą z Millennium by mieć z głowy wymóg darmowości konta. W przypadku tej promocji bank uznaje płatności za transakcje na minimum 5 zł.

Bilety do kina można zrealizować do 30 grudnia tego roku. Coś Cinema City ostro wzięło się za promocje z bankami. Jak pamiętamy z wczorajszego artykułu Getin też ma układy z Cinema City dając 10% rabatu dla płacących kartą z Getin.

Regulamin 2 bilety do kina z Blik do zadań specjalnych w Millennium.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz