wtorek, 18 grudnia 2018

Ostatnia szansa na "beztroskie" 3,9% w Getinie!

Wszystko co dobre musi się kiedyś niestety skończyć. I właśnie dziś nastał ten moment w przypadku lokaty Beztroskiej w IB - o czym więcej przeczytacie tutaj. Trzeba przyznać, że i tak dość długo - bo już od ponad miesiąca cieszyliśmy się oprocentowaniem 3,90 na tej lokacie. 

Dla wielu z nas jej zrywanie i zakładanie na nowo stało się wręcz rytuałem. Wszystko po to - aby przedłużyć sobie okres trwania tej EKSTRA promocji w IDEA Banku ;) Nikt nie przypuszczał, że prawie identyczną lokatę wypuści Getin

Tu jednak również mamy OSTATNIE DNI - aby założyć ekstra depozyt. Pytanie tylko czy jak to w piosence Maryli Rodowicz - "...ale się skończyło i nie wróci więcej" - czy jednak może jeszcze wróci? 

To były piękne czasy dla nas i pytanie czy to definitywny koniec? W IDEI na tą chwilę wygląda, że tak. Tylko Ci, którzy mają ważne, nieopłacone jeszcze wnioski - mogą ją założyć.

W Getinie zaś mamy szansę jeszcze tylko przez 3 dni, a dokładniej do 20 grudnia - żeby złożyć wniosek na e-Lokatę na nowe środki! Na opłacenie go będziemy mieli (lepsze nawet niż w IB) - 7 dni !

W czwartek będzie już ostatni dzień na jej założenie w obecnej 4-ej, a zarazem najlepszej edycji promocji lokaty, która została przedłużona do 20 grudnia!
e-Lokata na Nowe Środki, która oprocentowana była na początku na 3,30% później wzrosła do 3,50% obecnie wynosi już 3,90%! Bank bowiem w szybkim tempie wydał jej już III oraz IV edycję - na jeszcze lepszy procent. I co najważniejsze z możliwością zerwania bez utraty odsetek!

O tym, że jest to już naprawdę ostatni moment na założenie tej EKSTRA lokaty bank przypomina nawet w sms-ach, które do nas rozsyła. Cytuję ten, który otrzymałem w zeszły czwartek:
"Do 20.12.2018 OSTATNIA SZANSA na 3,9% w skali roku! Lokata na Nowe Srodki, 4miesiace od 500 do 1mln zl bez utraty odsetek przy zerwaniu."

Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

Czy jest ona lepsza od rewelacyjnej, ale już niedostępnej Beztroskiej w IB? Oprocentowanie jest identyczne, ale Getin daje nie tylko gwarancje świetnej stawki na dłużej o miesiąc jest to bowiem depozyt 4 miesięczny, ale także ma dłuższy okres na opłacenie o 4 dni niż miało to miejsce w Idei - mamy bowiem 7 dni na wpłatę środków.
Co tu zresztą rozwodzić o historii - została nam już tylko ta w Getinie ;)

Co ważne zmieniła się data badania nowych środków. Do tej pory data była tak odległa, że zdecydowana większość z nas, którzy przenieśli środki do Idea bank była wykluczona z powrotu.

Teraz to się zmieniło - bank bowiem, w jeszcze aktualnej 4 edycji, wyznaczył ją na 2 grudnia 2018. Oznacza to, że możemy wracać do Getin by zaklepać sobie dłuższą gwarancję stawki 3,90%.

Getin ma też lepsze oprocentowanie Konta oszczędnościowego od Idea bank. Zamiast 3,20% mamy tutaj 3,50% aż do najwyższej rozsądnej kwoty czyli 400 tys. zł! Należy jednak mieć na uwadze, by nie przekraczać tej kwoty łącznie na lokatach oraz kontach bowiem nadwyżka nie będzie objęta gwarancjami BFG.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Getin na 3,50% do 400k

Samo KO objęte jest promocyjną stawką przez 92 dni od wpływu na nie - pierwszych nowych  środków, a wyliczane są one jako nadwyżka na dzień 19.11.2019 r.
Tutaj stawka (3,5%) jest co prawda niższa niż na lokacie, ale dostęp do środków mamy w każdym momencie. Jak na każdym KO mamy bowiem jeden darmowy przelew w miesiącu.
Jest to jednak więcej niż oferuje obecnie na lokacie Beztroskiej Idea!Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

Warunkiem skorzystania z promocyjnych warunków jest wyrażenie zgód marketingowych dla Getin Noble Bank. Zaś kwestię bycia lub nie klientem Getin Banku wyjaśnia poniższy obrazek:Dodatkowe 50 zł na start dla nowych Jeśli jesteś nowym klientem poza rewelacyjną stawką na lokacie możecie zgarnąć dodatkowo 50 zł jeśli skorzysta z kodu polecającego. Jeśli nie masz kodu, możesz jak zwykle pisać na tzielak1@gmail.com lub  marszr1@gmail.com a przekażemy Ci taki kod.

Na start można łatwo zgarnąć 50 zł:)
Jak zgarnąć dodatkowe 50 zł?
Getin bije rekordy pod względem łatwości zdobywania nagród. Wystarczy bowiem przelać sobie na konto 1000 zł z innego banku, nie trzeba robić nic ponadto. Warunek przelewu należy wykonać 3 razy w 3 kolejnych miesiącach po miesiącu w którym założyliśmy konto.

Innymi słowy jak założymy konto w grudniu, to w styczniu, lutym oraz marcu wystarczy przelać 1000 zł by zgarnąć za te banalne czynności 50 zł. Można też zostać polecającym i samemu zgarniać kasę za polecanie bodaj najfajniejszego konta na rynku.

Kod dla 50 zł na start wykorzystasz w niniejszym linku

Czemu najfajniejszego? Bo jeden jedyny wymóg to jedna płatność kartą na dowolną kwotę. I to wszytko nie trzeba robić nawet przelewu, co jest normą w innych bankach. A w dodatku mamy tutaj najlepsze konto na rynku ze stawką 3,50%.

Podsumowując to tytułowy OSTATNI już dzwonek na super lokatę w Getinie. Kto chciałby na 4 miesiące zaklepać sobie rewelacyjne oprocentowanie 3,9% na lokacie, którą dodatkowo może w każdej chwili zerwać bez konsekwencji - czyli straty wypracowanych odsetek - ma jeszcze na to szansę!


 Tutaj założysz lokatę na nowe środki ze stawką aż 3,90% w Getin Banku

 Regulaminy:

1. Regulamin promocji e-Lokata na nowe środki VII - edycja 4 w Getin Banku
2. Karta produktu Terminowej Lokaty Oszczędnościowej
3. Regulamin konta oszczędnościowego w Getin edycja XIV
4. Regulamin programu poleceń Polecam proste zasady - II edycja

31 komentarzy:

 1. Czyli jak to wygląda ostatecznie? Muszę złożyć wniosek do 20 grudnia i opłacić ją do 27 grudnia żeby była objęta promocyjnym oprocentowaniem, czy muszę ją faktycznie założyć i opłacić do 20 grudnia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czyli jak to wygląda ostatecznie? Muszę złożyć wniosek do 20 grudnia i opłacić ją do 27 grudnia żeby była objęta promocyjnym oprocentowaniem, czy muszę ją faktycznie założyć i opłacić do 20 grudnia?"

   Pierwsza część Twojego pytania - jest na nie odpowiedzią :)

   Usuń
  2. Czyli składasz wniosek do 20 (włącznie) i opłacasz najpóźniej ostatniego dnia ważności wniosku - czyli 27 grudnia.

   Usuń
  3. Jesteś pewien że 20 XII nie jest pierwszym dniem na opłacenie lokaty? Jeśli tak to Ostatni dzień wypada 26 XII (święta) a nie 27 XII. Nie wiem jak jest naprawdę. Jesteś pewien że zmieścić się można w 27 XII?

   Usuń
  4. "Jesteś pewien że 20 XII nie jest pierwszym dniem na opłacenie lokaty? Jeśli tak to Ostatni dzień wypada 26 XII (święta) a nie 27 XII. Nie wiem jak jest naprawdę. Jesteś pewien że zmieścić się można w 27 XII?"

   Zerknij proszę punkt IV 1. b) w regulaminie promocji zamieszczonym pod artykułem.
   20 grudnia jest ostatnim dniem, w którym można złożyć wniosek (rozwijasz pasek i zaznaczasz opcję: "opłacę później") W tej wersji masz 7 dni na opłacenie lokaty - czyli najpóźniej 27 grudnia kasa musi być na rachunku lokaty.

   Usuń
 2. Czyli ostatni moment (dla tych co sie lapia) na ucieczke do GB. Ciekawe czy jak IB troche kasy odplynie - wroca do 3,9 na beztroskiej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy przy przelewie na konto lokaty w Getin Banku kwoty wyższej, bądz niższej niż w złożonym wnisku pozwoli na otworzenie takiej lokaty, czy mogą nastąpić jakiekolwiek komplikacje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Czy przy przelewie na konto lokaty w Getin Banku kwoty wyższej, bądz niższej niż w złożonym wnisku pozwoli na otworzenie takiej lokaty, czy mogą nastąpić jakiekolwiek komplikacje?"

   Przyznam, że nie wiem jak jest z tym w GB. W Idei to przechodziło, ale w Getinie zamierzam przelać dokładnie taką kwotę jak zadeklaruję. Można mieć tylko jedną lokatę w danej edycji promocji, więc wolę nie ryzykować sprawdzając to na własnej skórze ;)

   Usuń
 4. Nie histeryzowałabym z tą ostatnią szansą i nerwowymi ruchami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. MI tez się wydaje że 3.9 w Getinie zostanie. Pytanie tylko czy na takich samych warunkach - czyli odsetki bezkarne i 4mc. Mogą skrócić termin w następnej edycji choć Getin wydaje się być bankiem troszkę bardziej zdesperowanym choć prawdę mówiąc... miał z czego startować w porównaniu do IB bo IB regularnie dawała na lokatach 3-3.2% natomiast getin tylko 3% na KO, ale jak to było z tym KO i przystępowaniem do edycji to kazdy pamięta. Zwykle 2mc karencji od zakończenia promocyjnego oprocentowania. Podejrzewam więc że 3.9% zostanie ale moga zmienić się warunki. ja na wszelki wypadek złożę sobie wniosek - nic nie przeszkadza. jak dadzą kopię tej lokaty to sobie następną edycję wezmę a do tej pory niech sobie na beztroskich pracuje. No i różnica taka że po 4mc w IB dalej będzie się miało następną edycję beztroskiej na warunkach lokaty standardowej (zapewne wyzej 3%) lub mozna brać Zawrotną czy coś innego. Z Getina trzeba będzie uciekać bo KO mają tylko na nowe środki a lokaty jak widać też. 3-4 mc to szmat czasu i trudno w ogóle planować co się potem zrobi, ale warto też trochę brać to pod uwagę aby nie zostać z ręką w nocniku gdy nie będzie gdzie kasy wrzucić. Równie dobrze obu banków za 4mc może już nie być :-)

   Usuń
  2. Wątpię. Podobno już 6 funduszy jest zainteresowane tymi bankami, z czego nazwy trzech są już znane:
   https://biznes.interia.pl/raport/afera-knf/news/puls-biznesu-szesc-funduszy-ma-chrapke-na-getin,2596738,8668

   Usuń
  3. "Podobno już 6 funduszy jest zainteresowane tymi bankami"

   No proszę, a tyle osób wróżyło, że nawet pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresuje ;)

   Usuń
 5. Acha i ostatni możliwy dzień na opłacenie to 27 grudnia? 26 wypada w dzień świąteczny więc myślę, że jednak 27 grudnia to będzie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Acha i ostatni możliwy dzień na opłacenie to 27 grudnia?"

   Regulaminowo, przy złożeniu wniosku w dn. 20 grudnia - tak. Sam mam jednak obawy o sesje przelewów w GB/IB tego dnia :(

   Usuń
  2. Przelewy natychmiastowe powinny działać.

   Usuń
  3. "Przelewy natychmiastowe powinny działać."

   Niby tak, ale często banki wykluczają zasilenie lokaty przelewem ekspresowym.
   Druga sprawa, że chciałbym zasilić lokatę kwotą wyższą nawet od dwukrotności maksymalnego przelewu ekspresowego dostępnego w IB.

   Usuń
  4. Po co zasilać lokatę przelewem? Ja robiłem przelew na ror w Getin a potem przelewałem na KO, więc jak przypuszczam można zrobić przelew na ror w Getin, a potem przelewem wewnętrznym zasilić lokatę tak jak to działa w IB.
   Darmowego limitu 100k niestety nie da się obejść...

   Usuń
  5. "Po co zasilać lokatę przelewem? Ja robiłem przelew na ror w Getin a potem przelewałem na KO, więc jak przypuszczam można zrobić przelew na ror w Getin, a potem przelewem wewnętrznym zasilić lokatę tak jak to działa w IB."

   Tak wiem, że tak się da robić w IB, ale tu pani z infolinii zapewniała mnie, że przy wersji odroczonej na 7 dni - tak się nie da. Dobrze wiem, że nie można do końca wierzyć w to co mówią, ale... Wybierając źródło opłacenia lokaty w GB ma się do rozwinięcia "pasek wyboru". Tam jest bodajże: mój ROR, moje KO, inny bank i opłacę później. Tylko przy wersji "opłacę później" można zaklepać lokatę na te 7 dni. Rzekomo, jak wybierze się tą wersję - to nie można już zasilić jej z własnego ROR-u/KO. Tak jak powiedziałem - to tylko wersja pani z infolinii i dobrze byłoby gdyby ktoś z Was tą wersję potwierdził lub obalił ;)

   Usuń
  6. Myślę że pani z infolini jest niedoinformowana. Przecież środki przelane na ROR a nie bezpośrednio na lokatę też są nowymi środkami. Przy takim podejściu nieakceptowania środków z RORa Getin sam sobie by strzelał w kolano a oni kasę potrzebują.

   Usuń
  7. 'Regulaminowo, przy złożeniu wniosku w dn. 20 grudnia - tak. Sam mam jednak obawy o sesje przelewów w GB/IB tego dnia :('

   A cóż to ma się dziac nadzwyczajnego 27 XII żeby się bać sesji elixir?

   Usuń
  8. "Myślę że pani z infolini jest niedoinformowana. Przecież środki przelane na ROR a nie bezpośrednio na lokatę też są nowymi środkami. Przy takim podejściu nieakceptowania środków z RORa Getin sam sobie by strzelał w kolano a oni kasę potrzebują."

   Też tak myślę ;)

   Usuń
  9. "A cóż to ma się dziac nadzwyczajnego 27 XII żeby się bać sesji elixir?"

   Nie wiem czy miałeś do czynienia z Getin Bankiem. Tu często sesje eliksir mają mało wspólnego z tym co rzeczywiście się dzieje z przelewami - tym bardziej, że będzie to pierwszy poświąteczny dzień ;) I nie mówię tego tylko z własnego doświadczenia, ale też wielu tu komentujących.

   Usuń
 6. Już nawet na stronie głównej banku straszą, że to cytuję:
  "Ostatnia szansa! Oferta tylko do czwartku 20.12.2018r."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio też tak straszyli, ale że nie byłem zainteresowany to nawet nie wiedzialem ile oni dawali w poprzedniej edycji, ale chyba podwyższyli oprocentowanie na 3.9 i wydłużyli termin do 4mc :-)

   Usuń
  2. "Ostatnio też tak straszyli, ale że nie byłem zainteresowany to nawet nie wiedzialem ile oni dawali w poprzedniej edycji, ale chyba podwyższyli oprocentowanie na 3.9 i wydłużyli termin do 4mc :-)"

   Właśnie nie. Składam sukcesywnie u nich wnioski i aż tak nie straszyli ;) PS Parametry poprzedniej edycji były identyczne z obecną.

   Usuń
 7. Moja kasa dziś rano poleciała z IB na e-Lokatę w Getinie. Niby mogłem to zrobić za tydzień i o te 7 dni wydłużyć sobie ekstra oprocentowanie, ale:

  1) chcę mieć poświąteczny spokój i nie stresować się czy wszystko pójdzie jak należy 27 grudnia. Różnie to bywało, ale zawsze mogą wystąpić problemy z sesjami eliksir. W Getinie to częste zjawisko i strach czy załapie się na 27 grudnia - czyli ostatni dzień wniosku w GB, a to przecież 1-szy dzień po Świętach i mnóstwo przelewów do zaksięgowania.
  2) ryzyko poprawnego działania sms-ów (potrzebne do zrywania lokat i potwierdzenia przelewu na lokatę w GB)
  3) kolejne ryzyko poprawnego działania systemu trans. w IDEI (wielokrotnie występowały kody błędu i nic się nie poradzi - na czerwono komunikat i kasa nie poleci, a z tego co czytam szykuje się spory odpływ kasy z IB właśnie w tym dniu na lokaty w GB)
  4) i chyba najważniejszy powód - dzień badania salda w IB na dzisiejszy koniec dnia (zawsze koniec 20 dnia m-ca) - dla ewentualnych przyszłych lokat "na nowe środki" ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Getin obniżył oprocentowanie z 3,90% na 3,70% w e-lokacie na nowe środki na 4m-ce w 5 edycji oraz w e-lokacie Tradycyjnej na 2 m-ce z 3% na 2,70%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No proszę, czyli jednak warto było się śpieszyć ;) PS Będzie opisane na stronie głównej.

   Usuń
  2. Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł.
   Mamy przeca jeszcze Hit i Nr 1.

   Usuń
  3. "Mamy przeca jeszcze Hit i Nr 1."

   Niby tak, ale HIT jest dla zupełnie nowych, HIT Plus dla łapiących się na nowe środki, a Nr 1 nie można zerwać przed czasem bez konsekwencji :(

   Usuń