środa, 31 stycznia 2018

Zapowiedż bloga czytelników - Polak Potrafi 4


Przed nami kolejna bardzo istotna zmiana na blogu. Od lutego pojawią się na blogu artykuły czytelnika Zbyszka, który ma fajny pomysł jak zarabiać na usługach telekomunikacyjnych

Udostępniłem mu zatem możliwość korzystania z bloga, nie będzie to bowiem wpis gościnny lecz stały punkt bloga. Będziemy tutaj omawiać promocje jakie pojawiają się w telefonii komórkowej, co rozszerzy promocje bankowe.


Od lutego w nazwie pojawi się 4 sugerując kolejną istotną zmianę

Pomysł zrodził się przy rozmowach o promocjach bankowych. Zbyszek uczył się z bloga Finanse po godzinach jak owocnie korzystać z bonusów do kont, akcji specjalnych i lokat. Z drugiej strony dziwił się, że nie korzystam z promocji jakie daje telekomunikacja.

Nie da się obserwować wszystkiego na raz. Promocji bankowych jest bardzo dużo, a staram się ogarniać wszystkie. Nie żyję jednak tylko blogiem, zaś prowadzenie kilku tematyk jednocześnie jest zbyt czasochłonne.

Blog Polak Potrafi od samego początku skupiał się na tematyce finansowej, ale w przeciwieństwie do Finansów po godzinach tutaj poszukiwałem alternatyw do lokat z górnej półki. Stąd też pomysł by obok rankingu lokat premium szukać okazji na tym polu.

Polak Potrafi w pierwotnej wersji szukał alternatyw jakie pojawiły się jeszcze w 2011 gdy blog powstał. Tematyka nie przypadła do gustu właścicielowi strony firmie Google, więc powstał osobny blog o nazwie Polak Potrafi 2, kontynuujący wątki znane z PP1 z pominięciem zakazów Googla.

PP2 skupiał się już w głównej mierze na obligacjach. Te papiery nie są wolne od ryzyka, więc przy pierwszych problemach z firmą GC Investment zmieniłem nazwę bloga na PP3, co sugerowało rozszerzenie poszukiwań o dalsze alternatywy jak produkcje filmowe, akcje z opcją wykupu czy reklama bilboardowa.

Różnie się to kończyło. Produkcja filmowa okazała się strzałem w dziesiątkę, akcje też się udały, chociaż gdybym nie skorzystał z żądania wykupu wyglądałoby to inaczej. Gorzej wyszła reklama bilboardowa.

Powyższa tematyka była omawiana szczegółowo na blogu. Po aferze TK Invest kolejne alternatywy obserwowałem z boku. Byłem na kilku spotkaniach z alternatywnymi inwestycjami, które potencjalnie chciałem przetestować, ale ograniczyłem się do zebrania materiałów i obserwacji czy dużo stracę nie wchodząc w nie.

Wczoraj w mediach pojawił się informacja o Galerii sztuki, którą podejrzewa się o bycie kolejnym przekrętem. Byłem w jednej z takich galerii w Warszawie, nie powiem robiła wrażenie. Dostałem pakiet inwestorski ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi ryzyka, zysków i potencjału.

Materiały odstawiłem jednak na półkę, był to jeden z głównych obserwowanych możliwości alternatywnych. Nie wchodziłem jednak w tę inwestycję, ani tym bardziej nie omawiałem jej już na blogu. 

W momencie gdy kolejne możliwe alternatywy też okazują się przekrętem, a na dziś istnieje takie podejrzenie, nie ma najmniejszego sensu już w to wchodzić. Zainteresowanie też zaczynam kierować raczej na propozycje jakie wysunął Zbyszek.

Skoro tematyka inwestycji alternatywnych zostaje tym samym zaniechana całkowicie, sensowne jest wstawienie nowego numeru czyli 4. Trójka wszak sugerowała rozszerzenie poszukiwań poza obligacje, czwórka zaś jej zamknięcie.

Od lutego zatem blog będzie nosić nazwę PP4. Na FpG zoptymalizowałem już wszystko co się da w bankach, teraz przyjdzie czas na optymalizację w telekomunikacji, bez której nie da się żyć w dzisiejszych czasach.

Rozmawiałem już z kilkoma innymi czytelnikami na temat tej zmiany. Jak się okazuje pomysł by zrobić z niego bloga czytelników podobał się nie tylko Zbyszkowi. Przemek też wyraził chęć podzielenia się swoimi optymalizacjami. Jeśli temat okażę się strzałem w 10 będę mógł wysłać zaproszenia dla innych.

Dzięki wysłaniu zaproszenia artykuły będą się ukazywały jako Wasze posty. Każdy może publikować swoje posty pod dowolnym nickiem. Zbyszek będzie używać nicka Cotelcom i pierwszy wpis zapowiada na piątek po jutrzejszym rankingu lutowym. Mam nadzieję, że jego porady będą przydatne dla każdego, kto uzna, że płaci zbyt dużo dla obecnego operatora.

7 komentarzy:

 1. Czekamy zatem na pierwszy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 2. woow... dla mnie temat na czasie .

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja z innej beczki. Gdzie na stronie bgzoptima.pl mam znalezc lokate bezkarna lub bezkompromisowa?? Link z google jest moge znalezc itd. ale na stronie banku nie pojawia mi się taka lokata hmmmmm

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie zapowiedź "zarabiania na usługach telekomunikacyjnych", ale po przeczytaniu pierwszego wpisu Zbyszka widzę, że to tylko chwyt reklamowy i chodzi tylko o oszczędzanie. Ale może się mylę, i znajdzie się jednak coś więcej niż kilka starych patentów na darmowe internetowanie i dzwonienie.

  OdpowiedzUsuń
 5. A mnie ciekawią te patenty na darmowe internetowanie.
  Co jakiś czas ktoś mnie pyta jak korzystać w laptopie z internetu na doładowania i ile to właściwie kosztuje. Odpowiadam mu że musi dokupić taki paluch ruter bezprzewodowyi karte sim, ale niestetety niewiem gdzie jest najtaniej ten internet na doładowania?

  OdpowiedzUsuń
 6. a jak się skończyła historia z TK INVEST?
  komornik sprzedał już ten budynek w Baborowie?
  Czy ktoś wie kiedy będą przelewy dla oblgatariuszy od komornika?

  OdpowiedzUsuń