wtorek, 30 stycznia 2018

Czy warto skorzystać z oferty duetu lokat z premią 140 i 70 zł w Toyocie


Dziś na FpG przedstawiłem najnowszą ofertę Toyoty lokaty z premią 140 zł dla nowych oraz 70 zł dla obecnych klientów. Sama oferta jest atrakcyjna dla nowych, ale średnio atrakcyjna dla posiadaczy konta.

Powodem jest średnio ciekawe oprocentowanie duetu lokat, z których nie od razu wynika czy bardziej się opłaci założyć lokaty na 3% w Idea bank czy też Duet z premią 70 zł. Niżej znajdziecie szczegółowe porównanie, które dla wygody przenoszę do osobnego artykułu.


Zrobiłem symulację dla lokat na 3% w Idea bank, które de facto pojawiły się dziś w ofercie o czym pisałem w porannym wpisie:) Oto zyski dla wspomnianych okresów, przy czym lokatę na okres 9 miesięcy interpretuję jako 90 dni. Dla porównania użyłem kwoty 8000 zł tyle bowiem wymaga Toyota i ta kwota jest najbardziej opłacalna dla zgarnięcia najwyższej premii:

Idea bank - lokata na 3% dla obu okresów:
180 dni - 35,95 zł
270 dni - 89,88 zł
Zatem zysk łączny dla takiej lokaty to 125,85 zł

Toyota bank - lokaty na 2,50% oraz 2%:
180 dni - 29,96 zł
270 dni - 59,92 zł 
Zatem zysk łączny dla obu lokat to 89,88 zł. Mamy jednak premię dodatkową za skorzystanie z akcji specjalnej, więc po dodaniu 70 zł mamy na rękę 159,88 zł.

Dedykowany link rejestracyjny lokaty z premią 140/70 zł w Toyota bank

Nie jest jednak tak różowo, bowiem w tej edycji lokaty z premią bank niestety nie zgadza się na zwolnienie nas z opłat za konto. To oznacza, że musimy odjąć od podanego zysku opłatę 2,49 zł pomnożoną przez 9 miesięcy. Daje to opłatę w wysokości 22,41 zł. Zysk końcowy topnieje zatem do 137,47...

UWAGA - AKTUALIZACJA 16 LUTEGO 2018:
Od 16 lutego w wyniku zmiany regulaminu i zwrotu opłaty za konto w wysokości 20 zł zysk w Toyocie podnosi się do 157,47 zł co już zdecydowanie powiększa przewagę nad Idea bank:)

Jest jeszcze jeden minus. Toyota jak zwykle wymaga od obecnych klientów powiększenia salda na dzień 29 stycznia 2018 o 8.000 zł wymagane do założenia obu lokat. To też pewna strata, w moim przypadku lokata na 5.000 zł kończy się 16 lutego, więc jeśli założę dziś te dwie lokaty, to do 1 marca nie mogę tej kwoty przelewać na zewnątrz.

Wynika z tego, że ostatecznie jeśli wpłacę owe 5000 zł na KO na 13 dni obniżę potencjalny zysk, który mógłby pracować na 3% w IB. Suma summarum zysk będzie wyższy od lokaty na 3%, ale już niewiele.

Czy to się zatem opłaca? To już każdy posiadaczy konta powinien zadecydować sam. Ja zakładam te lokaty z kilku powodów:

Salda nie wolno zmniejszać przez 30 dni
1. Nie chcę zamykać sobie drogi pod przyszłe promocje Toyoty
Jeśli raz się zrezygnuje z konta, jest się już wykluczony z przyszłych akcji - to reguła stosowana nie tylko w Toycie, ale tutaj szczególnie widoczna. A tych jak pamiętamy z 2017 roku nie brakowało i można było ładnie zarobić na bonusach do lokat.

2. Klub Korzyści łatwo dał zarobić dodatkową kasę 
W marcu czeka mnie wypłata premii za uczestnictwo Klubie Korzyści. Dodatkowe 50 zł mam dostać za wykonanie banalnych trzech czynności, wypełnienie ankiety, założeniu kilku lokat i wykonaniu kilku płatności kartą.

3. Możliwość zwolnienia z opłaty za kartę
Denerwująca opłata za kartę 2,49 zł może zostać anulowana jeśli wykona się płatość na 400 zł. Są miesiące, w których mam większe wydatki, np. wczoraj siostra poprosiła mnie o płatność kartą za bilet lotniczy, bo zabrakło jej pieniędzy na koncie. W takich przypadkach można skorzystać z karty Toyoty i być zwolnionym z opłaty.

4. Możliwość zgarnięcia dodatkowych 200 zł za polecanie
W tej edycji można dodatkowo zarobić na polecaniu. W ubiegłej akcji tego typu czytelnicy sami zwracali się do mnie z prośbą o polecenie w podzięce za codzienną dawkę artykułów z promocjami za co serdecznie im dziękuję. 

Dedykowany link rejestracyjny lokaty z premią 140/70 zł w Toyota bank

Podsumowując Toyota daje jednak wyższy zysk aniżeli 3% dostępne na lokatach w Idea bank. Co więcej pozostawia dla nas furtkę pod potencjalne przyszłe promocje, z tego też powodu po dłuższej analizie ostatecznie skorzystałem z tej oferty.

Regulamin promocji Zarabiaj z duetem lokat - edycja 2

Ciąg dalszy: Zwrot opłaty za konto dla uczestników akcji 140/70 zł za założenie lokaty 

7 komentarzy:

 1. Symulacja to jak z tzw średnią na podstawie której można udowodnić że człowiek ma 3 nogi. Gdy stoi człowiek z psem na chodniku razem mają 6 nóg a średnio? Symulacja na dziś, a co będzie kiedyś?. Może będzie więcej niż 3%, może i będzie mniej.... Może będzie fajna promocja gdzie trzeba będzie wpakować kasę i cieszyć się zyskiem, może i nie będzie. Więc wszystko to wróżenie z fusów. W pewnym sensie cieszy zapowiadany masowy odpływ klienteli, może da im to do myślenia bo bank niczym szczególnym nie przyciąga do siebie. Symuluję/zgaduję , że pierwsze co to odpuści z ta opłata za konto lub zmieni zasady....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgoda, ale doświadczenie uczy, że jak wyjdziesz to już nie skorzystasz z kolejnych potencjalnych akcji.
   W Millennium też kiedyś zamknąłem konto by poczekać na nową promocję dla nowych, ale nie doczekałem się tego i wróciłem po samo oprocentowanie konta oszczędnościowego. Od tej pory jestem tam non stop i zgarniam każdą premię dostępną dla stałego klienta.
   W Toyocie mam zamiar robić podobnie, dopóki będą dawać więcej niż w Idea bank mam zamiar to wykorzystać.

   Usuń
 2. Dziwi mnie trochę Twoje podejście - zawsze byłeś zwolennikiem krótkoterminowych inwestycji, a tutaj postanawiasz zablokować kasę na 9 mies dla marnej nadwyżki 12zł ponad Ideę. Jak zauważyłeś, zysk staje się jeszcze mniejszy dla tych którzy muszą zablokować środki z zapadających wkrótce lokat do wymaganego Regulaminem terminu.
  W tle pozostaje wciąż nadzieja na lepsze % (choćby 3,15 na lok Do Końca Mies, a może więcej? ;)
  Ciekaw jestem jaki zysk byłby dla Ciebie graniczny przy tych wszystkich dodatkowych warunkach, abyś doszedł do wniosku, że gra nie warta świeczki?
  Wiem, chcesz utrzymać konto..., ale przy takich stawkach to może lepiej odpuścić tą "promocję" i po prostu trzymać konto puste, dając tym samym ostrzegawczy znak Toyocie, że muszą się bardziej postarać.
  Trzymanie pustego konta skutkuje realną stratą 2,49 za każdy miesiąc, ale piszesz, że dla Ciebie to nie problem, bo zamierzasz wydawać kartą 400/mc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem zwolennikiem krótkoterminowych lokat, ale oczywiście dotyczy to dużych kwot rzędu kilkuset tysięcy. Wtedy ma to sens, bo odsetki są znaczne i mogą pracować po miesiącu.
   Tutaj plusem jest to, że mamy malutką kasę bo tylko 5000 zł, więc jest to do zaakceptowania. Gdyby wymagania były większe, nie miałoby to najmniejszego sensu. Inna sprawa to możliwość dodatkowego zarobku czy to przez polecanie do 200 zł czy ewentualnych darmowych wręcz bonusów jak ten z klubu korzyści, gdzie dodatkowe 50 zł można było zdobyć praktycznie za nic.
   Reasumując wysiłek żaden a zysk większy niż w Idea bank więc wniosek jest oczywisty.
   A że skończyło się eldorado kartowe z Millennium, mogę wydawać kasę czy to moją czy inną płacąc kartą. Może nie w każdym miesiącu wydam te 400 zł, ale w okresie letnim bez problemu.
   Na lepsze procenty mam przygotowaną osobny wkład i też ich wypatruję:)

   Usuń
  2. A możesz rozwinąć z tym klubem korzyści? Bo zarejestrowałem się w nim i mam chyba z 1600 punktów. Jak się te 50 zł dodatkowe zdobywało, bo nie wiem czy dostałem czy przegapiłem. Może jeszcze mogę je wyciągnąć? Zalogowałem się tam, ale nie ma już ani ankiety, ani nic - jest tylko jakiś konkurs z nagrodami.

   Usuń
  3. A dobra doczytałem już - wystarczy 1000 punktów, czyli dostanę 50 zł :)

   Usuń
 3. wszystko fajnie ale po ostatniej nie dostałem promocyjnej kwoty- odwołałem się do banku ten odesłał mnie do agory tam sie odwołałem to mnie poinformowano że wysłali zapytanie do banku o moja promocję i do tej pory 0 odzewu.
  Pozdrawiam TOBIASZ

  OdpowiedzUsuń