czwartek, 3 września 2015

Gwarantowany tablet smartfon lub głośnik Samsunga za kartę w Citi


Rozpoczęła się druga edycja niezwykle popularnej gadżetomanii Samsunga. O pierwszej pisałem w lipcu w artykule Gwarantowany tablet, telefon lub zegarek za nową kartę w Citi. Każdy z nas mógł sobie wybrać jaki gadżet Samsunga mu odpowiada.

I choć akcja nazywana wakacyjną cieszyła się dużym wzięciem, po dwóch miesiącach pojawia się nowa edycja o nazwie jesienna. Kolejny raz na dedykowanej stronie wita nas napis Pula urządzeń jest nieograniczona więc każdy na pewno dostanie to co będzie chciał.

Mamy zatem bardzo fajną promocję, która ma jedną zasadniczą wadę: odsiadkę. Swoją kartę w Citi, do której nie miałem żadnych zastrzeżeń zamknąłem rok temu. Mimo to i tak nie mógłbym skorzystać z tej promocji, bo odsiadka jest dłuższa.

Nowe urządzenia łatwo zgarnąć

Według regulaminu promocja jest przeznaczona dla osób, które nie miały karty kredytowej po 1 stycznia 2013 roku, czyli od 32 miesięcy. To bardzo długo i z miesiąca na miesiąc ten okres się wydłuża, identycznie bowiem było w edycji wakacyjnej.

Co trzeba zrobić by osoby, które spełniają warunek nowego klienta zgarnąć wybraną nagrodę. Poza wyrobieniem sobie karty kredytowej w Citi Handlowym rzecz jasna oraz posiadaniem dochodów na niedużym poziomie, bo zaledwie 1200 na miesiąc.


I tutaj czeka nas niespodzianka. Wymagania bowiem nie są takie do jakich już przywykliśmy. W wakacyjnej promocji by zgarnąć nagrodę trzeba było w ciągu 30 dni wydać kartą aż 1000 zł

Wydać tysiaka w miesiąc, szczególnie jeśli jednocześnie spełnia się warunki w innych bankach, nie jest łatwe. A atrakcyjnych ofert z 360 zł w Millennium na czele, gdzie zgarniać można po 60 zł na miesiąc przez pół roku, przecież nie brakuje.

Tym razem warunek jest zupełnie inny. Bank idzie nam właściwie na rękę i pozwala na 3 transakcje kartą, na dowolną kwotę. Może to być więc nawet 3 razy po złotku, więc warunek kwotowy staje się banalny. Tyle tylko, że dotyczy to 12 miesięcy, więc w każdym miesiącu trzeba będzie wykonać po 3 płatności kartą, co trudne nie jest.

Ale uwaga: jeśli ktoś nie spełni tego warunku, bank zastrzega sobie, że kto nie spełni tego warunku zapłaci... grzywnę w wysokości 300 zł. Dla zdyscyplinowanych czytelników to nie problem, ale zapominalscy mogą się tutaj przejechać. Warto to mieć na uwadze.

A jakie są nagrody? Do wyboru mamy:
 • tablet Samsung Galaxy Tab 3 Lite SM-T113
 • telefon Samsung Galaxy J1 
 • głośnik Level Box EO-SG900
A więc jak widzimy tablet oraz telefon są takie same jak w wakacje. Natomiast zegarek  Samsung Galaxy Gear Fit został zastąpiony głośnikiem. Zdaniem Citi wartość rynkowa wszystkich produktów z edycji letniej wynosiła 449 zł. Nowość w postaci głośnika jest tańsza o 60 zł i wynosi 389 zł.

Tutaj założysz kartę pozwalającą na gwarantowany wybór jednego z urządzeń.

Owe nagrody są zwolnione z podatku. Przywiezie je nam kurier w ciągu 30 dni od momentu mailowej informacji z banku o przyznaniu nagrody. Gwarancja na gadżet wynosi standardowe 2 lata.

Warto też mieć na uwadze, że sama karta Citibank World MasterCard kosztuje 18 zł na miesiąc. A więc przedłużenie wymogu posiadania karty przez 12 miesięcy jest sprytnym zabiegiem by tej opłaty pobrać więcej. Chyba, że mamy sposób by wydać 4000 miesięcznie by być zwolnionym z opłaty za kartę.

Warto pamiętać, że karta ma liczne dodatkowe korzyści poza fajnym gadżetem. Od darmowego kredytu przez okres grace period, co jest cechą charakterystyczną kredytówek, przez darmowe płatności za rachunki o czym pisałem szeroko tutaj, przez 1000 punktów na start wymienialny na voucher wart 30 zł albo w Douglas albo w H&M.


1000 punktów powitalnych można zmienić na voucher wart 30 zł

Ponadto mamy tutaj zniżki do partnerów, wypisanych na powyższym obrazku. Tych zalet chyba jednak nie muszę wypisywać. W końcu od czytelnicy PP3 są nieco bardziej zaawansowani w finansach aniżeli początkujący z FpG.

Na zakończenie przypomnę, że kogo denerwują opłaty za kartę, może w dalszym ciągu skorzystać z całkowicie darmowej karty Citi Simplicity. Tę jak i inne oferty kart np. z wideorejestratorem zebrałem w sekcji Promocje na FpG.

Na zakończenie zostawiam regulamin najnowszej promocji gadżetów samsunga z kartą Citi.

2 komentarze:

 1. Oferta zdecydowanie gorsza od poprzedniej. Poprzednia była do przyjęcia. Teraz zdecydowanie nie, 12 x 18 zł, lub nawet 13 x 18 zł. i pilnowanie się przez 12 miesięcy z wydatkami kartą, nie do zaakceptowania. Przy czy telefon i tablet można kupić po 349 zł. w Komputroniku: http://www.komputronik.pl/productVariantGroup/2133/Elektronika/Telefony_Smartwatche/Samsung_Galaxy_J1_J100H_.html
  http://www.oleole.pl/ipad-i-tablety-multimedialne/samsung-galaxy-tab-3-lite-ve-sm-t113-czarny.bhtml?from=pla&gclid=Cj0KEQjwvJqvBRCL77m2-uKczsIBEiQAkx8VjHH10hcREerN1DUJMyq8zuIT4bFVkVxAYBmHPVLsrg8aAqnp8P8HAQ

  OdpowiedzUsuń
 2. A głośnik za 329 zł.
  http://www.ceneo.pl/33357597#tab=click

  OdpowiedzUsuń