piątek, 18 września 2015

4,00% na Koncie Aktywator


Od września namnożyło się dość dużo czwórek w bankach. W Raiffeisenie trzeba się o nie dobijać, nie jest bowiem o nie łatwo o czym była mowa wczoraj. Ale w innych bankach, jak np. w Eurobanku są dostępne od zaraz i dziś na FpG jest mowa o lokacie na 4,00% w Smart banku.

Kolejna czwórka pojawiła się także w BGŻ BNP Paribas. Tym razem jednak nie chodzi o lokatę, lecz o konto o nazwie Aktywator. 4% to dziś rarytas, więc warto omówić jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać gwarantowane cztery procent.

Kasa jaką dostajemy z wynagrodzenia zwykle wpływa na nieoprocentowany ror i pracuje na korzyść banku, który w zasadzie na tym korzysta. Warto więc odwrócić ten proceder i sprawić, by środki pracowały dla nas pełną parą od momentu wpłaty.Trudno się z tym nie zgodzić:)

Niestety mało który bank daje takie przywileje. Banki zdają sobie sprawę, że nieoprocentowany ror to dla nich darmowy pieniądz, a środki na takim koncie są nazywane osadem. Im więcej kont, tym większy osad, a więc większe aktywa banku, nic więc dziwnego, że wojna na konta między bankami trwa w najlepsze.

Dlatego warto by na główne konto wybierać takie, które będzie w jakiś sposób nagradzać nasze przelewy od pracodawcy. Moja pensja wpływa do Eurobanku, który od wiosny na ror gwarantuje 4,00%. Stąd pensja nie pracuje na korzyść banku, lecz dla nas. 

I tak być powinno

Niestety wadą konta jest to, że oprocentowane jest tylko kwota do 3.000 zł a gwarancja oprocentowania jest tylko do końca roku. Nieco lepiej jest na omawianym dziś koncie Aktywator, gdzie 4,00% obejmuje kwotę do 5.000 zł. i gwarantowane jest dłużej bo przez 12 miesięcy

Link dla osób, które chciałyby założyć KontoAktywator z 4% w Paribas.

Konto jest adresowane dla osób, które nie miały konta w Paribas przez ostatnie 6 miesięcy, więc karencja nie jest tak długa jak w innych bankach. Samo konto jest łatwe w utrzymaniu, bowiem aby było darmowe wystarczy tylko jeden wpływ w miesiącu na kwotę 1000 zł. 

Co prawda w przeciwnym przypadku mamy opłatę w wysokości aż 10 zł, ale ta się nigdy nie naliczy. W końcu aby skorzystać z 4,00% dla których zakłada się to konto, trzeba tutaj przelewać wynagrodzenie, więc tym martwi się nasz pracodawca. A z drugiej strony minimum tysiąc złotych zarabia na pewno każdy, więc problem z opłatą za konto rozwiązuje się sam.

Gorzej jest z opłatą za kartę, która kosztuje 7 zł, zaś zwalnia z opłaty dopiero wykonanie transakcji kartą na 300 zł. I trzeba przyznać, że to jest duży minus tej akcji, gdyż według regulaminu warunkiem koniecznym otrzymania premii jest posiadanie niezastrzeżonej lub niezablokowanej karty.

W promocji można się w zasadzie przyczepić tylko do jednego: że oprocentowanie dotyczy tylko najwyższego pojedynczego wpływu wynagrodzenia do kwoty 5000 zł. Ale może warto zrobić test znany z BGŻ, gdzie też wyszukiwano najwyższy wpływ i nagradzano go kwotą 50 zł:)

Promocja ma potrwać do 31 października 2015.

Na koniec regulamin nowego konta Aktywator oprocentowanego na 4% w Paribas.

4 komentarze:

 1. Warunkiem naliczenia odsetek promocyjnych, o których
  mowa w ust. 1, jest każdorazowo spełnienie w dniu
  naliczania odsetek łącznie przez Uczestnika następujących
  warunków:
  1) posiadanie przynajmniej jednej Karty, która nie została
  zablokowana lub zastrzeżona

  OdpowiedzUsuń
 2. @Polcan, piszesz o starych warunkach Aktywnej Pensji (wymóg faktycznego wynagrodzenia), kiedy tu, w nowej odsłonie liczy się sam wpływ na 5k zł - to jest podstawowa różnica i ulepszenie tej promocji.

  Prawidłowy regulamin:
  http://www.bgzbnpparibas.pl/files/klienci-indywidualni/konta/regulamin_exbnp_kontoaktywator.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, po prostu bank nie podmienił regulaminu na swojej stronie z nowym kontem. Dzięki. Podmieniłem oczywiście regulamin.

   Usuń
 3. Potrzeby jest więc przelew od pracodawcy czy wystarczy dowolny przelew z innego banku?

  OdpowiedzUsuń