wtorek, 17 czerwca 2014

20% cashback w ofercie PayPal czyli czas na alternatywne konta


Nie tak dawno napisałem artykuł o raczkującej alternatywie do kont osobistych. Omówiliśmy tam konto PayU i nawiązaliśmy do SkyCash. To oczywiście nie jedyne możliwości, będziemy je tutaj omawiać i porównywać. Dziś czas na kolejne takie konto.

Tradycyjne rory zaczynają być mało atrakcyjne, gdyż banki dochodzą do wniosku, iż reklamowanie wszystkiego za zero to dziś rzecz atrakcyjna. Widać to chociażby po najnowszej ofercie Alior banku z jego Kontem Wyższej Jakości, której jakoś wcale nie widać. To oczywiście wynik tego, że większość banków ochoczo wprowadza opłaty by jakoś powetować sobie straty z obniżki interchange czyli opłat za karty płatnicze.

Dlatego warto spoglądać się od czasu do czasu na to co oferują alternatywne konta. Po bliższym przyjrzeniu się okazuje się, że da się z nich czerpać korzyści bardziej lub mniej widoczne. Z tych widocznych mamy obecnie promocję, na której można zgarnąć trochę kasy.


Źródło: frisco.pl

Tym razem oferentem nie jest zwykły bank, a PayPal. Konto na PayPal posiadam już od kilku lat, a dopiero pierwszy raz spotykam się z promocją zakupową. Być może dlatego, że do tej pory po prostu nie zwracałem na to uwagi, a jedyną rzeczą jaką robiłem z PayPal to były zwykłe przelewy.

PayPal to amerykańska firma, która oferuje usługę płatności internetowych. Nie jest to więc oferta płacenia kartą w sklepie, a po prostu zwrot części kosztów ponoszonych za płatności internetowe.

Tym razem rzecz dotyczy płatności w sklepie internetowym frisco.pl. jak widzimy na powyższej reklamie wystarczy zapłacić środkami dostępnymi na PayPal by odebrać za to 30 zł. Jak zwykle do tego jest potrzebna dedykowana strona dostępna tutaj.
Jak zajrzymy do regulaminu, który do wglądu jak zwykle podaję na koniec, zobaczymy że minimalna wymagana płatność to 150 zł. Biorąc pod uwagę kwotę zwrotu widzimy, że mamy tutaj aż 20% cashback co wśród kart płatniczych należy do rzadkości.

Na stronie widzimy także licznik, gdyż liczba kuponów jest ograniczona. W chwili pisania artykułu było jeszcze 538 wolnych kuponów spośród 1200 dostępnych w promocji. Co prawda nie jest to cashback w czystej postaci, bowiem nie dostaniemy owych 30 zł na konto PayPal. Niemniej jednak mamy 30 złotową zniżkę, która zostanie naliczona w momencie wybrania metody płatności jako PayPal.

Miejmy nadzieję, że będzie przybywać tego typu promocji w kontach pozabankowych. Tych bowiem ubywa z miesiąca na miesiąc i nic raczej nie wskazuje na to by trend się odwrócił.

Zwyczajowo na koniec regulamin dla zainteresowanych.


2 komentarze:

  1. Po porównaniu cen w sklepie z najtańszymi dyskontami cashback topnieje do góra 5% niestety..

    OdpowiedzUsuń
  2. Szkoda marnować czas na wyszukiwanie takich ofert bo w Polsce nie ma prawdziwych promocji (prócz cb od banku).

    OdpowiedzUsuń