środa, 24 kwietnia 2024

3,20% na lokacie w Euro w Inbank

Dziś na FpG nowy ranking lokat na kwiecień. Jako uzupełnienie rankingu omawiam tutaj dobre lokaty w obcej walucie. W naszym kraju rzadko spotyka się dobre okazje tego typu, wystarczy spojrzeć na ofertę Velo, gdzie można liczyć co najwyżej na stawki rzędu 0,5%. A tymczasem w Inbank mamy lokata w Euro i to ze stawką...do 3,20%.

Taka stawka już zasługuje na uwagę, szczególnie w przypadku gdy posiadamy wolne środki w obcej walucie i nie zamierzamy ich wymieniać na złotówki. Nic dziwnego wszak na każdej wymianie jesteśmy stratni, lepiej więc pomnażać środki aniżeli wymieniać podwójnie.

Tutaj założysz lokatę w Euro do 3,20% w Inbank

Oferta lokat w walucie Euro ma w Inbank nie ogranicza się do jednej stawki. Mamy tutaj klasyczne podejście według którego więcej zarobimy w przypadku gdy zdecydujemy się na dłuższy okres. I tak:

  • 3 miesiące - 2,20%
  • 6 miesięcy - 3,00%
  • 12 miesięcy - 3,20%

Jak widać najwięcej można zarobić pakując środki na okres jednego roku. Na jednej lokacie można wpakować środki w przedziale 500 - 10.000 euro. Na chwilę obecną kurs euro wynosi 4,31 zł a więc limit wynosi nieco powyżej 43k.

Jednak na szczęście limit dotyczy jednej lokaty, a tych można zakładać więcej. Łączny limit lokat na jednego klienta wynosi nawet 200 tysięcy euro, a to już jest kwota przekraczająca 2x limity jakie gwarantuje nam BFG. Nie trzeba tu chyba nikogo już przekonywać, że lokowanie większej kwoty niż limit 100k jest ryzykowny.

W Velo można liczyć na max 0,5%

Co ciekawe bank wraca do zwiększania stawek w nagrodę za odnowienie lokaty. Jeśli ktoś odnowi lokatę po ukończeniu poprzedniej może liczyć na podwyższoną stawkę o 0,10%. Należy jednak pamiętać że bonus dotyczy podniesienia stawki obowiązującej w dniu założenia lokaty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz