wtorek, 27 września 2022

8% na lokacie oraz 555 zł na start w Credit Agricole

Większość promocji bankowych z premią są ofertami w których wchodzimy do banku tylko na chwilę, zgarniamy premię i zamykamy konto. Kto nie lubi takiego skakania z kwiatka na kwiatek i woli mieć większą premię oraz być z bankiem na dłużej może rozważyć propozycję CA, gdzie do zgarnięcia jest 555 zł, a na dodatek można założyć lokatę na 8%.


Zaczniemy jak zwykle od lokaty, skoro to lokata zakładana z aplikacji, należy tutaj mieć konto. Można ją założyć do 14 dni od momentu założenia konta. Ma jednak limit ustawiony na 75.000 zł więc jest idealna dla osób z mniejszym zapasem wolnych środków i jest oferowana na dość długo bo nawet 270 dni.

Tutaj założysz lokatę na 8% w Credit Agricole

Lepszą opcją na dziś wydaje się BFF, ale ten bank nie oferuje kasy za założenie konta, jest to bowiem bank tylko dla lokat. Credit Agricole zaś pozwala zgarnąć lokatę wraz z premią na start. Dla zainteresowanych podwójną opcją konta z premią link promocyjny jest nieco inny i widzimy go poniżej.

Tutaj zgarniesz do 555 zł na start i założysz lokatę na 8%

Promocja z atrakcyjnym 555 zł na start potrwa do końca roku, a więc do 31 grudnia 2022. Karencja przy tym nie jest zbytnio długa w porównaniu do innych banków, można wracać po premię jeśli nie mieliśmy tutaj konta po 31 grudnia 2020. Zbliża się więc powoli do dwóch lat.Co trzeba zrobić by zgarnąć premię do 555 zł?

Premia jest dość nietypowa dzieli się bowiem na dwie części, przy czy druga część jest wielotorowa. Przy czym wysokość premii zależy od wyboru ścieżki.

 

1) 55 zł na start za przelew na 300 zł

CA nie nagradza nas na start za nadanie PINu do karty, niemniej jednak i tak pierwsza premia jest bardzo łatwa do zgarnięcia. Bank da nam 55 zł jeśli zrobimy przelew na 300 zł. Mamy na to czas najpóźniej do końca następnego miesiąca kalendarzowego po miesiącu w którym otworzyliśmy konto. Słowem łatwo i przyjemnie.


2) Wybór ścieżki z główną premią do 500 zł

Później mamy do wyboru 3 możliwości, które różnią się praktycznie tylko jednym: długością umowy z bankiem o konto. Przywykliśmy do tego, że konto w banku otwieramy na kilka miesięcy, zgarniamy premię i zamykamy konto.

CA wpadł na pomysł, by wydłużyć tę opcję, ale zarazem nie zniechęcać niecierpliwych, który mają dość banku po pół roku. Stąd mamy 3 opcje do wyboru

  • konto na 6 miesięcy
  • konto na 12 miesięcy
  • konto na 20 miesięcy

Bez względu na to który wariant wybierzemy, korzyść z korzystania konta będzie taka sama, a jest nią cashback na poziomie 3% przy czym nie ma znaczenia czy płacimy kartą czy BLLIKiem. Z tego prosty wniosek, że im dłuższy wariant posiadania konta wybierzemy, tym wyższą premię możemy zdobyć. 

 

Na dobrą sprawę wariant na pół roku jest nieopłacalny, bo da nam najniższą premię w wysokości zaledwie 50 zł cashback, przy wymogu minimum 3 płatności. Dla takiej premii nikt dziś nie otwiera konta, zresztą jeśli ktoś wybierze dodatkowo lokatę na 8% będzie z bankiem dłużej, więc lepszą opcją będą dłuższe okresy.

Wariant z kontem na rok da na premię 150 zł, przy wymogu wykonania minimum 5 płatności miesięcznie. Ten wariant też nie jest zbyt atrakcyjny nawet po dodaniu 55 zł premii na start. Łączna premia 255 zł za rok bycia klientem CA wygląda lepiej niż 105 zł za pół roku, ale szału nie ma.


Wariant na 20 miesięcy jest z pewnością najlepszy, wymaga on jednak wykonanie minimum 10 płatności kartą. Tylko w tym wariancie możliwa jest do zgarnięcia reklamowana pula 555 zł. Przedstawione pokrótce 3 warianty dobrze podsumowuje powyższa tabela.

UWAGA: zrobienie mniejszej ilości niż wymagana w ostatniej rubryce tabeli skutkuje brakiem wypłaty premii za dany miesiąc. Dotyczy to jednak tylko tego miesiąca w którym płatności było mniej niż 3/5/10. Innymi słowy brak wymaganej ilości płatności nie wyklucza nas z wypłaty premii w kolejnych miesiącach.

Tutaj zgarniesz do 555 zł na start i założysz lokatę na 8%

Podsumowując nie jest to jakaś super oferta, a raczej adresowana dla osób, które w większości banków mają odsiadkę, a chciałyby w dalszym ciągu zarabiać na wydaniu kasy. Wszak wydawać kasę będziemy zawsze, a fajnie jest jak bank premiuje każdy zakup bez względu na to w jakim sklepie robimy zakupy

Regulamin promocji 555 zł do zgarnięcia za konto w CA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz