czwartek, 25 sierpnia 2022

Już 7% na KO w ING oraz 250 zł na start

Po wakacyjnej przerwie wznawiamy tutaj przypominajkę najciekawszych ofert na rynku. Jeśli PKO zaskakuje w tym roku ofertami w kuluarach, to ING zrobił kolejny nieoczekiwany lifting oprocentowania na koncie oszczędnościowym. W lipcu była podwyżka do 6,50%, od sierpnia widzimy już siódemkę z przodu, a do tego do 250 zł na start.


To oznacza, że już najwyższy czas na powrót, bo to jedna z najlepszych stawek na rynku. Nowa oferta potrwa do 12 września, ale jakoś nie wierzę, że w przyszłym miesiącu pomarańczowi zaoferują jeszcze więcej.

Tutaj zgarniesz do 250 zł na start oraz założysz KO na 7,00% w ING

Stawka obowiązuje do 200k na OKO Bonus, ale w komentarzach pojawiają się informacje, że w sumie można mieć nawet 400k. Sprawdzę to jak już założę konto na 3 miesiące, bo przez taki okres trwa promocyjne oprocentowanie konta.


Chociaż Konto Oszczędnościowe nie wymusza posiadana konta, to jednak jeśli już stajemy się klientami ING, to warto zgarnąć całą dostępną pulę. Od lipca ruszyła w tym banku nowa promocja konta osobistego w tym, gdzie można zgarnąć 200 zł na start. Czekałem z nią na start nowego KO, bo też fajna stawka 7,00% uatrakcyjnia dość znacznie premię na start.

Pikanterii tej ofercie dodaje fakt, że jako jeden z nielicznych na naszym rynku ING pozwala na nieograniczoną ilość przelewów darmowych między KO a ror. Mamy więc dostęp do środków w dowolnym momencie tyle razy ile mamy potrzebę niczym w Aliorze, ale tam stawka jest już żenująca...

Warto o tym pamiętać, że zakładając samo KO stajemy się już klientami ING, więc przestajemy być nowym, któremu z definicji należy się premia. Przy szalejącej inflacji wydać tę samą kasę co wiele lat temu jest dziś łatwiej, więc jak myślę lepiej upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: 7% na KO oraz dwie stówki.

Kto może z oferty  200 zł na start w ING skorzystać? Na plus w tym banku jest sukcesywne skracanie karencji. Na dziś oferta dotyczy osób, które nie miały tutaj konta po 1 kwietnia 2021 czyli krótko w porównaniu do innych banków i znów przesunięta o kwartał.

Koniec zapisów na bieżącą promocję przypadnie na 30 września 2022., a więc potrwa standardowo przez kolejny kwartał.  I zapewne od 1 października ruszy nam nowa edycja na kolejny kwartał, a powyższy link promocyjny sam się odnowi:)

Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł? Zaczynamy od wersji dla mocno dorosłych czyli osób po 26 roku życia dla których przeznaczone jest konto Direct. W przeciwieństwie do innych kont tutaj obowiązkowo otwieramy ror wraz z KO, które Bank Śląski nazywa od lat OKO. Premia jak zwykle podzielona jest na 2 części.

1) 120 zł za płatności niekoniecznie kartą

Tutaj mamy klasykę pomarańczowych, ale już bez wymogu płatności kartą, która kosztuje od lat 7 zł. W obecnej promocji mamy możliwość płacenia Blikiem lub portfelem mobilnym (Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay). Zwyczajowo trzeba wydać 1000 zł w terminie do 31 grudnia 2022. Lepiej to jednak zrobić kartą by uniknąć niepotrzebnej opłaty.

 

2) 80 zł za 2 lub 3 łatwe warunki

Dodatkowe 80 zł można zdobyć za:

 • wykonanie 3 płatności Blik
 • wpływy na konto na 1000 zł
 • założenie jednego celu na OKO i odłożenie nań 300 zł

Nie są to więc jakoś szczególnie trudne warunki. W podtytule z numerem 2 napisałem celowo '2w lub 3 warunki' co oznacza, że jeśli w pierwszym punkcie wybieramy płatności Blikiem, to liczą się one do dodatkowych 80 zł przez co tak naprawdę pozostają nam tylko 2 warunki: wpływu i celu na KO.

Tutaj zyskasz do 200 zł za otwarcie konta i KO na 6,50% w ING

Nagrodę otrzymamy do 16 stycznia 2023 i wtedy też można zamknąć tutaj konto i poczekać na powrót po nową premię. Bo do niczego innego ten bank się raczej nie nadaje, ale premię fajnie jest zgarnąć.

Tyle dla osób zakładających konto Direct czyli mających powyżej 26 lat. 

 

 KONTO MOBI

 

Młodzi jak zwykle mają łatwiej i szybciej!

3) 200 zł za 3 warunki

Co ciekawe młodzi mogą liczyć na więcej niż w poprzedniej edycji, kiedy do zgarnięcia było 80 zł. Tym razem studenci mogą zyskać całe 200 zł jeśli do 30 listopada:

 • wykonają 10 transakcje BLIK (w tym 3 w sklepach internetowych)
 • założą smart savera powiązanego z kontem
 • będą posiadać 30 zł w dniu 30 listopada na smart saver

Mają oni jednak inny termin bo tylko do 30 listopada 2022.

Podobnie jak w przypadku konta Direct po zgarnięciu premii warto pozamykać niepotrzebne już konta w ING. Młodzi mogą zrobić to dużo szybciej bo już 15 grudnia 2022. kiedy mają otrzymać obiecaną premię:)

Chociaż nie lubię Banku Sląskiego, to jednak są takie oferty wobec których wszelkie animozje da się schować do kieszeni. Obecne 6% jakie mam w Getin nie da się zablokować jak w Millennium i chociaż jestem dopiero na półmetku, to kolejny raz nie dotrwam do końca promocji. 7% w ING zbyt fajnie wygląda by przechodzić wobec tego obojętnie:)


Regulamin konta OKO bonus z oprocentowaniem 7,00%

Regulamin promocji do 200 zł za konto Direct powyżej 26 lat w ING

Regulamin  promocji do 200 zł za konto Mobi do 26 lat w ING

 

1 komentarz:

 1. 3 transakcje zrób BLIKIEM, płacąc za zakupy w internecie. I pamiętaj o pozostałych warunkach promocji.
  Min. 1000 zł, w każdym z 3 dowolnych miesięcy trwania promocji. Nie liczą się wpłaty własne, w placówkach lub wpłatomatach.
  To są warunki w ING dla 120 premii i 80 zł.
  Moje pytanie (bo nie do końca rozumiem) czy BLIKIEM muszę płacić tylko za zakupy w internecie a np w markecie się nie liczą ? (też opłata BLIKIEM) ?
  Drugie pytanie czy liczą się wpłaty typu przelew z innego banku ?

  OdpowiedzUsuń