piątek, 27 grudnia 2019

Ostatni dzwonek na 200 zł do zgarnięcia w gotówce w promocji Aliora z Nami Najlepiej III


To był całkiem niezły rok w bankowości. Niestety z roku na rok jest coraz gorzej, więc dobrze jest wyłapywać dobre rzeczy, które się pojawiły w starym dobrym 2019 rok.  Nie było ich tak wiele jak w latach ubiegłych, ale jeszcze co nieco można było zgarnąć.

Idea bank przestał się praktycznie liczyć za to w tym roku dużo zyskał Alior. Tutaj tylko do końca roku, a więc tylko jeszcze przez niecałe 5 dni do zgarnięcia jest 200 zł. Na deser dostajemy dwa konta oszczędnościowe: jedno na 3%, drugie na 2,60% ale z nieograniczoną ilością przelewów wewnętrznych co jest rzadkością w bankach.


Kto może skorzystać z tej promocji? Karencja u melonika jest w miarę krótka wynosi bowiem jeden rok. Ściślej bank sprawdza, czy nie mieliśmy konta w Aliorze po 31 października 2018, jeśli więc nie miałeś tu konta możesz śmiało zgarnąć 200 zł.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Promocja ma potrwać do końca roku czyli 31 grudnia 2019 innymi słowy do tej daty powyższy link powinien być aktywny. Po złożeniu wniosku mamy aż 30 dni na założenie konta.Co trzeba zrobić by 200 zł trafiło na nasze konto?
Niewiele. Wystarczy spełnienie trzech warunków:
 • zalogować się do apki
 • przelać na konto 1000 zł
 • zrobić 3 transakcje kartą na dowolną kwotę
Te trzy warunki wymagają jednak omówienia, są bowiem trochę napisane tak by nas wkopać, a tego nikt z nas nie lubi.


Po pierwsze banki zwykle wymagają jednego logowania do swoich apek. Alior prosi by robić to raz w miesiącu. Nie jest to jednak jakiś zaporowy warunek, a banalny i trwa nawet niecałą minutę więc jest do zaakceptowania.

Po drugie przelew wymagany to 1000 zł, ale warto zrobić sobie przelew na 1500 zł i nie patrzeć na wymóg w regulaminie. Dlaczego? Bo dopiero przelew na 1500 zł zwalania nas z opłaty za konto. 

Po trzecie karta. Z tą jest podobnie jak z przelewami: niby wystarczy 3 razy zapłacić by zgarnąć premię, ale karta jest darmowa dopiero gdy zapłacimy nią na kwotę 300 zł, a to już jest dość spore wymaganie.

Bardzo dobra korzyść do konta

Sam założyłem sobie kartę w sierpniu przed wyjazdem za granicę i szalałem nią ile się da, bo dzięki niej można płacić bez przewalutowania. Przedtem używałem innych kart, ale nie było miłe oglądanie historii, gdy bank dowalał nam prowizję za płatności za granicą. Teraz te czasy się już nareszcie skończyły.
Nowym przypomnę, że konto w Alior ma fajną rzecz w postaci dwóch darmowych korzyści, które można zmieniać wedle własnej woli. Jakie one są widzimy powyżej. Jak dla mnie żelazną korzyścią jest 3% na koncie oszczędnościowym, które tu mamy już od blisko 2 lat i z tej korzyści korzystam non stop. Ostatnio 3% przedłużono kolejny raz i potrwa do 31 marca 2020.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Drugą korzyść można sobie dowolnie zmieniać. Najpierw korzystałem z bezpłatnych przelewów natychmiastowych, niedawno zmieniłem je na darmowe przewalutowania, teraz zaś wracam do przelewów. 

Na koniec warto przypomnieć o nowym koncie oszczędnościowym, które daje 2,60% przy spełnieniu warunku przelewu na 1500 zł. To ten sam warunek, który jest przy KO z 3%. To konto od grudnia 2020 zmieniło nazwę na MegaOszczędnościowe o czym pisałem niedawno w osobnym artykule na FpG.

Alior to przykład banku, za którym kiedyś nie przepadałem, ale który w końcu dał się polubić. Rzadki to przypadek, bo do innych banków do których od dawna mam rezerwę jakoś dalej nie mogę się przekonać.  Melonik należy do wyjątków, bo jeden przelew na 1500 zł za serię korzyści to warunek jak najbardziej do zaakceptowania.

Regulamin III edycji promocji Z nami najlepiej z 200 zł na start

3 komentarze:

 1. A mają jeszcze tą lokatę 3% na 50k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają, poświęciłem jej osobny artykuł na FpG
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2019/12/3-na-lokacie-oraz-na-ko-do-kwoty-70000.html

   Usuń
 2. Chyba tylko dla nowych klientów Alior Banku. Tak było do tej pory.

  OdpowiedzUsuń