środa, 7 stycznia 2015

W tych bankach zrobisz przelew natychmiastowy czyli rozterki wisienkowca


Dziś na FpG omawiam jak zgarnąć sobie kolejny raz 5% na lokacie start w Meritum bank. Przy składaniu wniosku mamy jak wiadomo do wyboru albo przelew natychmiastowy albo kuriera. Jeżeli zależy nam na pośpiechu, wybieramy zwykle wariant pierwszy.

Są jednak osoby, które wypełniają wniosek, wybierają przelew natychmiastowy by nie wypatrywać kuriera i specjalnie rezerwować dla niego czas. Tym bardziej, że trwa to zwykle kilka dni. I na koniec wniosku gdy przychodzi do przelewu okazuje się...

...że banku z którego chcemy dokonać natychmiastowego nie ma na liście. Pomagałem zresztą jednej osobie wypełniać wniosek do Meritum i taka sytuacja miała miejsce. Zniechęcona osoba machnęła ręką mówiąc: a mam to gdzieś, i lokaty nie założyła. Jakie zatem banki są na tej liście?

Po wypełnieniu wniosku widzimy taki oto zestaw banków do wyboru:


Tylko 13 banków jest do dyspozycji

Jak widać nie ma tutaj wielu banków. Brak popularnego Smart Banku, Millennium czy BGŻ. Co zatem w takim przypadku? Czy to oznacza, że mamy zrezygnować z wypełniania wniosku, bo niektóre banki są na tyle rygorystyczne, że ponowne wypełnianie wniosku uważają za nieważne?

Jest na to rada. Na koniec przy ostatnim kroku mamy do wyboru albo przelew natychmiastowy albo przelew tradycyjny. Jeśli banku z którego chcecie zrobić przelew nie ma na liście, wystarczy po prostu wybrać drugą opcję czyli zwykły przelew krajowy.

Wówczas dostaniemy na maila od banku dane do przelewu i możemy go dokonać w dowolnym momencie. Dojdzie co prawda po kilku godzinach według aktualnej sesji eliksir, ale unikniemy kilkudniowego czekania na kuriera. A lokatę start założymy szybciej.

Link dla wisienkowców wracających po kolejne 5% 

Ciąg dalszy: 5% na lokacie dla każdego czyli trick na pożegnanie

6 komentarzy:

 1. dzięki za tę listę banków!

  OdpowiedzUsuń
 2. Pytanie, tylko dlaczego inne banki nie chce uruchomić opcji przelewów natychmiastowych?
  Nie wiem co prawda jak one się odbywają, tylko sobie wyobrażam, że to działa w ten sposób, że bank A otwiera konta w banku B i gdy ja klienta banku A chce przesłać kasę do banku B przelewem natychmiastowym to bank A mający konto w banku B, a na nim jakąś większą kwotę, wysyła ze swojego konta w banku B kasę na to konto które jak podałem w przelewie. A, że przelewy w tym samym banku przechodzą bez sesji elixir to kasa jest po chwili na koncie w banku B.

  Tak mi się wydaje, że to najszybciej może w ten sposób robią. Tylko dlaczego inne banki nie mają takiej opcji przelewu natychmiastowego tego nie wiem.

  Polcan a może wiesz, dlaczego są tylko 3 sesje elixir? Wszystko odbywa się komputerowo, więc sesja elixir powinna być jeśli nie bez przerwy to chociaż co godzinę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgarnęliby kasy za przelew natychmiastowy :)

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
 3. To ja przy okazji przelewów potwierdzających poruszę inny temat.
  Czy spotkał się ktoś z was z sytuacją, gdzie przelew potwierdzający został odrzucony ze względu na niezgodność danych, a jednak wszystko wypełnione było prawidłowo?
  Otóż problem taki mogą mieć wszyscy posiadający w nazwisku polskie znaki np. ś,ż, ć, ó itd.
  Właśnie w związku z powyższym ja już wiem, że nigdy nie będzie moim kontem podstawowym konto w Idea Banku.
  Wszystkie moje przelewy z tego banku dochodzą na inne konta ze zmienionymi polskimi znakami na "?" (np. zamiast Różycki pojawiłoby się: R??ycki).
  Mimo wielokrotnego zgłaszania problemu bank ma mnie głęboko w ... no wiecie gdzie ;)
  Może ma ktoś z was pomysł, jak zmusić ich do reakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem problem chyba z Meritum. Otóż robiłem przelew z PKO gdzie w adresie miałem nr domu jako np. 234A, a w Meritum podałem 234 A.
   Brak spacji i już mi nie chciało przyjąć przelewu potwierdzającego, więc w PKO zmieniłem i wstawiłem tą spację. Po tym przelew do Meritum był już OK.

   Usuń
  2. Anonimowy spróbuj jeszcze w tym miejscu:
   http://www.wykop.pl/wpis/10334400/
   Tam ktoś z piszących pracuje chyba w tym banku.

   Usuń