piątek, 2 stycznia 2015

Aliorowska premia 750 zł pod lupą czyli stajnia Augiasza w meloniku


Dziś na FpG w szczegółach omówiłem jak stosunkowo łatwo, chociaż nie bez wyrzeczeń, zgarnąć "200 zł" za założenie konta oraz limitu w koncie. Resztę oferty zostawiłem tutaj, bowiem to już rzecz iście hardkorowa.

Do zgarnięcia teoretycznie pozostało jeszcze 550 zł. Jak? Przedstawia je poniższa tabela:
Dwie ostatnie pozycje lepiej pominąć z marszu bo to oferta dla samobójców. Rzecz jasna dla zachęty nagradzana najbardziej, ale też pozwalająca na solidne golenie klienta. Kredyty konsolidacyjne oraz ubezpieczenie nie są zresztą tematyką żadnego z moich blogów, lepiej bowiem trzymać się od nich z daleka.

Pierwsze dwa punkty omówiłem już na FpG, czas na kolejne:

3 Konto oszczędnościowe oraz inwestycyjne - 100 zł
Punkt może całkiem w porządku, chociaż nie jest to do końca oczywiste. Konto inwestycyjne posiadam tu od dawna i sobie chwalę, jest bowiem darmowe. Z kolei konto oszczędnościowe oferuje nawet 3% jak widzimy w dodatkowej tabeli.


Konto jak widać ma dla zachęty oprocentowanie promocyjne wynoszące 3%, ale tylko przez 3 miesiące. A promocja trwa aż 18 miesięcy a więc trzeba się pogodzić z 15 miesiącami małej efektywności dla 10.000 zł, tyle bowiem wynosi minimalna kwota inwestycji pokazana w pierwszej tabeli. Znów trzeba skalkulować, czy 100 zł premii wynagrodzi nam potencjalną stratę.


4 Karta kredytowa - 100 zł
O dziwo Alior nie pobiera opłaty za wydanie karty. I to nie tylko tutaj ale także w standardzie przy World MasterCard.  Ale za to odbija to sobie opłatą w wysokości 8 zł miesięcznie za jej użytkowanie. Chyba że wydamy nią aż 1500 zł, a to przecież niemało.

Należy przecież pamiętać, że dodatkowo bank wymusza na nas wydawanie 500 zł na debetówce a więc aż 2000 zł miesięcznie! A więc rzecz to całkowicie nieopłacalna.


5 Kredyt Konsolidacyjny - 150 zł
Rzecz spoza obszaru zainteresowania bloga. Trzeba tutaj jednak podpisać kredyt z ubezpieczeniem na życie, a od tego lepiej trzymać się z daleka. Szczegóły czteroletniej niewoli w tabeli.


6 Ubezpieczenie inwestycyjne - 200 zł
Jeśli inwestować to tylko poza bankiem. To przerabialiśmy już dawno temu. Afera wrobionych w Getin i wiele innych powinny wystarczyć.

UWAGA:

Na domiar złego od przyznanej premii Alior z góry oświadcza, że pobierze 19% na podatek i zapłaci go za nas do US. Jak zwykle wszystko w aliorowskim stylu, czyli wyższa kultura okradania klienta i zmuszania go do haraczu, pod przykrywką.

UWAGA 2
Kto mimo przestróg chce zostać więźniem tego banku i spróbować wielkiej ucieczki, bo mamią go dalej owe 750 zł, może co prawda skorzystać z poniższych linków do założenia jednego z melonikowych kont...

Konto Rozsądne z 3% cashback za zakupy w sklepach

Konto Wyższej Jakości z gwarancją stałości przez 5 lat

Konto osobiste w Alior Banku

...ale przedtem zajrzyjcie sobie do tabeli, która wyszczególnia jakie zmiany zaszły w magicznym meloniku od stycznia 2015. Do fajnych zaliczyć się ich nie da nawet przy wielkich chęciach.

Alior liczy na to, że zwiąże sobie klienta na stałe i uczyni go niewolnikiem tylko jednego banku, gdzie będzie dodatkowo przelewać swoje wynagrodzenie. Warto o tym pamiętać zanim będzie brać mocno teoretyczne 750 zł w ciemno i oddawać go potem z nawiązką do magicznego melonika.

Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. W przypadku alior trzeba to sparafrazować, bo smród rośnie w miarę wchodzenia w szczegóły.  Zaś sam artykuł należy do rekordowo długich w napisaniu, był bowiem podobny do piątej pracy Heraklesa.

Na koniec dla osób, które lubią zagłębiać się w niuanse regulaminu w poszukiwaniu kruczków, jak zwykle zostawiam regulamin najnowszej promocji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz