poniedziałek, 26 stycznia 2015

Start konkursu Futures Masters - do wygrania 70.000 zł


Dwa tygodnie temu rozpoczął się wstępny etap przygotowujący chętnych do startu w konkursie Futures Masters. W ciągu tego pierwszego etapu nie następowało jeszcze liczenie punktów plasujących uczestników w konkursowych rankingach.

Właściwa rywalizacja rozpoczyna się dziś. Kto spotyka się z tym konkursem po raz pierwszy powinien rozpocząć lekturę od poprzedniego artykułu, gdzie nakreśliłem cały plan działania, który rozpoczyna się od dziś. Konkurs potrwa przez 5 kolejnych tygodni do 27 lutego, zaś rejestracja jest możliwa do samego końca.

Podgląd pierwszych rankingów ma się pojawić 27 stycznia, a więc już jutro. Dla przypomnienia, startujący mogą wybierać sobie jednego z 11 mentorów z domów maklerskich, których zaprezentowałem w osobnym artykule Test Mentorów w Konkursie Inwestorów Futures Masters.

Jednym z głównych celów konkursu jest zapoznanie uczestników z giełdowymi kontraktami giełdowymi. Ponieważ na prezentację tej tematyki jest mało miejsca w jednym artykule, zainteresowanych odsyłam do Starter Pack, którego fragment widzicie niżej. 
Jest to plik, dostępny dla zalogowanych uczestników konkursu, który dość szczegółowo wyjaśnia Czym jest kontrakt terminowy i jak on działa. Czym różnią się od siebie pozycje długa i krótka, jakie kontrakty terminowe są dostępne w konkursie. Prezentuje też aplikację GPWtr@der oraz przedstawiając rodzaje zleceń na platformie. Znajdziecie go dziś na PP1.

Do konkursu zgłoszono też 11 wyselekcjonowanych blogów finansowych w tym niniejszy PP3. Ich pełną listę znajdziecie na stronie konkursu tutaj. Możecie zajrzeć jak piszą inni o tym konkursie, lub zajrzeć sobie do zakładki Aktualności, gdzie wypowiadają się Mentorzy z 11 Domów Maklerskich

Zbieżność liczby 11 jest tutaj przypadkowa. Nie istnieje związek między mentorami i bloggerami, mimo iż jest ich tyle samo. Możecie sobie wybrać dowolnego mentora, sam zresztą dostałem na maila bodaj z 5 zachęt od połowy z nich. Przypominam, że możecie oceniać ich porady i wskazówki na PP1 tutaj.

Zgłoszonym osobom za pośrednictwem tego bloga życzę wygranych. Przypominam jednak, że to jest zabawa typu przyjemne z pożytecznym: zdobywamy wiedzę i nagrody, nikt nie traci wszyscy zyskają. Ale po konkursie czyli po zabawie, będziecie już wystawieni na prawdziwy rynek, gdzie ryzyko będzie o wiele większe, a zabawa skończy.

Ale jak mawiają anglicy: It takes all sorts to make a world. Więc może się okaże, że dla niektórych z was to jest właśnie ten rynek na którym czuć się będziecie najlepiej.

Link do strony konkursowej dla osób które chciałyby wziąć udział.

Ciąg dalszy: Futures Masters - Kontrakty terminowe dla początkujących Starter Pack

2 komentarze:

 1. Z czystej ciekawości przyjrzałem się rankingowi uczestników konkursu po pierwszym dniu rywalizacji. W pierwszej 15-stce rozkład stóp zwrotu rozciąga się od 2% do 43% ze średnią 22.4% i odchyleniem standardowym 13.61% (choć może bardziej adekwatna byłaby średnia geometryczna i multiplikatywny odpowiednik odchylenia).
  Swoją drogą, ciekawe jak wielu "jednodniowym" liderom uda się utrzymać pozycję aż do szczęśliwej wygranej w którymś z etapów. Powtarzalność sukcesów mogłaby stanowić argument przeciwko obiegowej tezie, jakoby zwycięstwa w konkursach inwestycyjnych wynikały bardziej z łutu szczęścia niż faktycznych umiejętności spekulacji i zarządzania kapitałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ranking będzie dopiero dostępny po godzinie 24.00 :) Te "wyniki" które podajesz są tylko dla zobrazowania jak taki ranking ma wyglądać... Czyli dopiero 27 stycznia będzie wiadomo kto osiągnął jaki wynik po pierwszym dniu rywalizacji :)

   Usuń