wtorek, 18 lutego 2014

Czas na kawę II czyli Ekspres Tschibo za konto w Raiffeisen


Raz za razem Raiffeisen atakuje nas promocjami swojego konta. I trzeba przyznać, że robi to raz atrakcyjnie, raz nieudolnie. Do ciekawej oferty należało konto R-Allegro, natomiast do totalnej klapy oprocentowanie konta w wysokości 4%.

W obu przypadkach problemem było adresowanie oferty tylko i wyłącznie do nowej klienteli. Czasami jest jednak neutralnie i tak jest tym razem, tym bardziej, że starzy klienci mogą założyć promocyjne konto, jeśli już odsiedzieli swój wyrok. Wyrok zaś dotyczy 12 miesięcy banicji, a czas szybko leci.

Pytanie jednak czy warto wracać. Promocja dotyczy bowiem nie nagrody pieniężnej, czy podwyższenia oprocentowania, ale po prostu ekspresu ciśnieniowego Tschibo Caffissimo Compact wraz z 20 kapsułkami Tschibo w prezencie. Kto lubi takie prezenty za łatwe warunki, może poczytać sobie dalej.

 
Źródło:raiffeisenpolbank.com

W zasadzie opisywana dziś promocja jest kopią poprzedniej edycji promocji Czas na kawę, którą opisywałem tutaj. Zmieniają się rzecz jasna terminy, poprzednia bowiem kończyła się w wigilię.

Tym razem promocja potrwa aż do 10 maja. Ale dla osób, które chciałyby wziąć udział czas na zgłoszenie wniosku upływa o miesiąc wcześniej czyli 10 kwietnia 2014. Termin jest w zasadzie dość płynny gdyż bank zastrzega sobie prawo do wydłużenia bądź skrócenia promocji w zależności od popytu.

Warunki są stosunkowo łatwe do spełnienia. Jednorazowy przelew na kwotę zaledwie 500 zł wykona praktycznie każdy bez problemu. Wydanie 200 zł przez czas trwania promocji czyli przez 3 miesiące to raczej też niewygórowane wymagania. Ale nie może to być jednorazowa transakcja. Muszą być minimum trzy.

Czyli mamy łatwe warunki do spełnienia w zamian za ekspres, który ma do klienta dotrzeć w terminie do 30 czerwca, po spełnieniu wszystkich warunków umowy. Na stronie Tschibo, ekspres wyceniany jest na  299 zł.

W ten sposób Raiffeisen powtórzył w tym roku wszystkie swoje ciekawe promocje, jakie mieliśmy w końcówce ubiegłego roku. Szkoda jednak, że nie oferuje już niczego nowego, przydałaby się bowiem nowa promocja o jakiej jeszcze nie słyszeliśmy.

Dla zainteresowanych regulaminem wystarczy kliknąć tutaj po szczegóły.

25 komentarzy:

 1. Mam pytanie na ile to konto trzeba otworzyć. Czy można je zamknąć już w lipcu po otrzymaniu prezentu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak otrzymasz ekspres to zamykasz konto. W regulaminie powinna być informacja o długości utrzymywania konta, ale niczego takiego nie zauważyłem. Zresztą na końcu podałem link do regulaminu i każdy może to sprawdzić.

   Usuń
 2. Jeszcze przydatny FAQ do promocji:
  http://raiffeisenpolbank.com/documents/30393755/31878714/FAQ_TCHIBO.PDF

  jest tam info., że konto można założyć tylko on-line

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze jedno aby dostać prezent trzeba założyć Konto Aktywne
  a tam jest wymóg dla karty Visa
  0 PLN za kartę płatniczą Visa jeśli w ciągu miesiąca dokonasz zakupów kartą na kwotę min. 350 PLN,

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytałem przed chwila konsultantki, że nawet posiadacze lokaty nie mogą skorzystać z tej promocji, ponieważ do lokaty zakładane jest konto techniczne, ja miałem kilka lat temu lokatę a konto techniczne do lokaty zostało. Pani przez tel twierdzi, że nie mogę skorzystać z promocji.

  Szkoda, ale od czego jest rodzina :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Skorzystałem z tej promocji wcześniej i ekspres sprzedałem za 82 zł i na tyle można wycenić premie za założenie konta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wartość tego urządzenia to 200-300 zł więc "na tyle można wycenić premie za założenie konta" ;)
   Jakbyś podarował go na prezent komuś z bliskich, komu można dać prezent takiej wartości byłbyś 200-300 zł do przodu.

   Usuń
  2. W poprzedniej promocji był niższy model ekspresu Tchibo Cafissimo

   Usuń
  3. Placiles podatek?

   Usuń
 6. W regulaminie promocji jest zapis, że Nagrody wydane w Promocji podlegają
  opodatkowaniu zgodnie z obowiązującymi
  przepisami ustawy z dnia 26 lipca 1991 r.
  o podatku dochodowym od osób
  fizycznych. Czy to oznacza, że w przyszłym roku otrzymam pit i będę musiał zapłacić podatek od kwoty 300 zł??
  Polcan nie wspomniałeś, że liczba nagród jest ograniczona ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wspominałem, ale nie sądzę by była to popularna promocja. Sam nigdy z takiej nie skorzystałem, gdyż preferuję nagrody pieniężne, a co więcej ta promocja wraca raz za razem.

   Usuń
 7. A co sadzisz o podatku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co czytałem, to zwolnione z podatku bo:
   1* sprzedaż premiowa
   2* wartość przedmiotu <760zł
   3* dot. osoby fizycznej.

   Usuń
  2. dzięki za odpowiedź, miejmy nadzieję :)

   Usuń
 8. Dostał już ktoś ekspres? Ja wczoraj spełniłem wszystkie warunki i ciekaw jest czy z wysyłką czekają do ostatniej chwili czy wysyłają od razu jak stwierdzą, że wszystkie warunki zostały spełnione?

  OdpowiedzUsuń
 9. wczoraj dzwoniłam ja warunki spełniłam 04-03 i konsultant powiedział że ekspresy dotrą do 30.06.2014 lub do wyczerpania puli ale nie potrafi powiedzieć czy załapałam się na promocję czy też nie i kazał uzbroić się w cierpliwość

  OdpowiedzUsuń
 10. Pewnie beda czekac jak dlugo sie da,byle konta nie zamknac...

  OdpowiedzUsuń
 11. Okres promocji w Regulaminie kończy się 10.05.2014 r. Do 17.05.2014 r. można złożyć "sprzeciw" co do zmian w TOiP. Pomimo rozwiązania konta, spełniając warunki w okresie promocji, powinni przysłać ekspress.. Szkoda, że dokonali zmian w TOiP, bo oferta wcześniej była dość atrakcyjna..

  OdpowiedzUsuń
 12. Dostal ktos juz ekspres?

  OdpowiedzUsuń
 13. No własnie, dostał ktoś ekspress??? Wg. mnie bank powinien opublikować listę zwycięzców i orzec na jakiej podstawie ja sporzadzil (w sensie podać te daty, które brał pod uwagę - więcej w regulaminie) ? Inaczej uwazam ta promocje jak jedno wielkie oszustwo, którym powinien się zając UOKIK!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja do dziś nie dostałem....

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzisiaj listonosz przyniósł paczkę z exspresem.Zamykam konto.

  OdpowiedzUsuń
 16. dziś coś do mnie przyszło, jak to kurier powiedział "nagroda z Raifeeisen".

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja tez dostalem

  OdpowiedzUsuń
 18. Zamykał już ktoś konto?

  OdpowiedzUsuń