środa, 19 lutego 2014

Nowa inwestycja dla wybranych czyli biznes na którym zarobi każdy


Na blogu obok dobrych promocji czy ciekawych ofert staramy się szukać także nowych rozwiązań, nieznanych jeszcze na rynku. Nie od dziś wiadomo, że w innowacyjnych pomysłach tkwi największy potencjał. W końcu jak to mówią Anglicy: only the sky is the limit.

Z drugiej strony nie mniej ważny jest krytycyzm. To, że ktoś obiecuje nam złote góry przy w udziale w jakimś nowym super hiper przedsięwzięciu, nie oznacza od razu, że mamy od razu z wielkim hurra pakować się w niego. Lepiej przyjrzeć się mu bliżej i ocenić, czy wszystko jest tutaj ok.

Dostałem ostatnio maila w tonie, super okazja. W zależności od podejścia czytelnika można powiedzieć no przecież to jest genialne albo też ależ megaprzekręt. Pomysł jest iście diabelski i bazuje na popularności wirtualnej waluty BitCoin, oraz rzekomo wspierane przez bank. Oto treść maila:


DirectBank Ltd tworzy nową krypto walutę (DBCoin). Każda jedna jednostka będzie droższa przy sprzedaży od poprzedniej o 0,0005$. Docelowo na rynku ma pojawić się 1 miliard tych jednostek.

Całość ma obsługiwać 300 osób - dokładnie Polaków i dokładnie znajomych naszych znajomych. Dostępne będą dwie aplikacje na rynku - hurtowa i detaliczna (na telefon również). Żeby dostać się do grupy hurtowników kupujesz minimum 1000 jednostek w cenie 53$ (wychodzi 50 centów za jednostke + koszty przesłania w PayPal).

Firefox ostrzega przed bezpieczeństwem directbankltd

Nigdy dotąd nie słyszałem o Banku o nazwie Direct, stąd dziś przyglądam mu się bliżej na FpG. Nazwa dobrana jest bardzo trafnie, wszak Direct oznacza bezpośredni, a tutaj mamy jak najbardziej bezpośrednie, bo mailowe dotarcie do klienta. Ale po pierwsze na alarm biją już komunikaty firefoxa, a po drugie skąd dziwne ograniczenie tylko do Polaków ze strony anglojęzycznego banku? 

Czyżbyśmy byli narodem wybranym? Ba, nie tyle narodem, mail sugeruje bowiem, że lista odbiorców jest zdecydowanie bardziej ograniczona. W końcu dokładniej mamy tutaj 'krewnych i znajomych królika'.

Jednak to nie wszystko - aby otrzymać licencję bankową na pośrednictwo w sprzedaży tych jednostek potrzebne są do spełnienia 2 warunki - taki hurtownik musi wykazać się aktywnością i posiadać aktywne konto (rachunek bankowy) w DirectBank do końca kwietnia. Takich aktywnych osób właśnie ma być 300.

Warunek aktywności to 3 osoby bezpośrednie z wykupionymi minimum 1000 jednostkami w hurcie. Ten hurt jest po to aby w miarę szybko wystartować w detalu. Aby skorzystać z własnych jednostek hurtowych to i tak trzeba je będzie od siebie kupić w detalu po aktualnej cenie - według kolejnej jednostki która opuści hurtowników. (Te jednostki liczone są globalnie według kolejności sprzedaży).

Brzmi jak wczorajsza promocja ekspresu do kawy. Tylko 300 sztuk, ale trzeba używać bo zardzewieje. No i rachunek rzecz jasna w Direct Banku, by ten bezpośrednio miał do nas dostęp. A jak musimy założyć rachunek to także... przekazać im własne dane osobowe! Czym to grozi? Warto przypomnieć chociażby historię z kontami na słupa, czy też ze sprzedawaniem nowych nieużywanych kont.


Osoby które nie załapią się na status aktywnego hurtownika, a zarazem na licencję komercyjną, nie będą na pozycji przegranej - będą miały dwa rozwiązania. Albo poproszą o zwrot pieniędzy za pakiet, - albo zechcą zachować się jak hurtownik inwestor. Co to znaczy?

Dokładnie tyle że nie będą mogli już dokupować sobie jednostek hurtowych (w odróżnieniu do aktywnych hurtowników), ale z ich kont hurtowych jednostki hurtowe będą odliczane do sprzedaży aż do zera - wtedy zostaną normalnymi detalistami.

Przy okazji trzeba dodać, że mechanizm oprogramowania ustawiony jest tak, że za każde 1000 jednostek zainwestowanych w hurcie - taki hurtownik nagromadzi przy sprzedaży około 25 000 USD. Jest to więc sytuacja wygrał-wygrał

No tak, a więc mamy obietnicę biznesu w którym wszyscy wygrywają, nikt nie przegrywa. Wszyscy są szczęśliwi, idylla picuś glancuś, istny eden na kółkach. Już możemy wybierać którą kupić wyspę, gdzie spędzimy jesień życia.

Zamiast odpisywać od razu: tak, kupuję ja, kupi mój znajomy i znajomy znajomego, lepiej przyjrzeć się bliżej Direct Bank, który tworzy nową krypto walutę. Już bardzo pobieżna analiza wskazuje, że coś mocno z tym bankiem jest nie tak, o czym dziś szerzej na FpG.

Ciąg dalszy: Następca Bitcoina czyli czy można zarobić na DBCoin

9 komentarzy:

 1. http://tvn24bis.pl/informacje,187/skok-i-przegraly-w-trybunale-systemowi-grozi-likwidacja,399805.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapomniałeś, że jest t subiektywne zdanie Pana Ciocha.
   Wg mnie skoro depozyty w SKOKach objęte są BFG nie ma o co się martwić nawet w przypadku rozwiązania systemu.
   A TVN pewnie szuka sensacji jak zawsze..

   Usuń
  2. Ot dalszy ciąg politycznych przepychanek. Ważniejsze wydają się problemy jakie przedstawiłem w artykule, a nie psedosensacje.

   Usuń
  3. Bardziej miarodajne :) ... na czosnkowych mediach to raczej ciężko polegać :(

   http://wpolityce.pl/wydarzenia/74601-bardzo-dobre-wyniki-skok-ow-mimo-niezwykle-niestabilnego-otoczenia-prawnego

   Pomyślcie ile dodatkowych osób musi opędzić te pisma z KNF ...

   zdezintegrowany

   Usuń
 2. Ostatnio z bitcoinami była informacja, że ludzie potracili konta w systemach sprzedaży i tym samym swoją wirtualną walutę tam zgromadzoną. Wiec to może być podobny przekręt.

  Polcan czy to ten "bank":
  http://en.wikipedia.org/wiki/Direct_bank

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko wyjaśnienie pojęcia direct bank, jego powstania oraz historii.

   Usuń
 3. Pomyłka zły link powyżej:
  www.directbankltd.com

  Zobaczcie adres tej firmy:
  https://www.google.pl/maps/place/Mwali/@-12.3195328,43.7491036,12z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x18a21e810d0bfa35:0x9339c92c392e3a85

  Państwo Komory:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Komory

  Ludzie wpłacą kasę a potem szukaj wiatru w polu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reklama produktu jest doskonała. Szykuje się megaprzekręt bowiem sposoby nagabywania i materiały są bardzo ciekawe i wciągające. Kto nie jest zorientowany w finansach łatwo da się przekonać. Szczegóły w kolejnych artykułach.

   Usuń
 4. Czy ktoś miał już weryfikacje rachunku przez sprytny bill, wysylaliscie skan na bok?

  OdpowiedzUsuń