czwartek, 7 lipca 2022

Podwyżki do 7% na lokatach w BFF

Omówiona w poprzednim wpisie promocja w Paribasie już się niestety zakończyła, pojawiła się jednak nowa z 400 zł, którą dziś opisuję na FpG. Tutaj zatem warto przypomnieć o podwyżkach do 7% jakie od tego tygodnia zafundował nam na lokatach BFF.

BFF od dłuższego czasu rywalizuje u nas z Inbankiem, oba bowiem mają godne uwagi zestawy lokat na różne terminy. W jednym jednak BFF deklasuje rywala - lokacie na 1 miesiąc, tutaj bowiem Inbank zatrzymał się od dawna na marnej stawce 1,60% zaś BFF sukcesywnie ją dźwiga.

Tutaj założysz lokatę Facto ze stawkami do 7,00% w BFF

Informacje o podwyżkach bank ten zawsze informuje swoich klientów mailowo. W ubiegłą sobotę dostaliśmy takie oto zestawienie


Lokata na 1 miesiąc ma jedną podstawową zaletę: może nam nie tylko zastąpić KO, ale nawet go podrasować. Mam na myśli fakt, że w większości banków mamy na KO tylko jeden darmowy przelew. W przypadku lokat na 1M dostajemy zwrot kapitału raz w miesiącu więc można ją traktować jak równoważnik KO ale z większą ilością 'darmowych przelewów'.

Oczywiście na KO wycofać możemy w dowolnym momencie, zaś z lokatą musimy poczekać do jej zakończenia, ale mam na myśli inną przewagę, którą zastąpiła mi darmowe przelewy w Aliorze. Tak się składa, że u melonika w czerwcu skończyła mi się promocja w KO, a więc tym samy skończyła się nieograniczona ilość darmowych przelewów z KO.

Z tego też powodu w czerwcu założyłem całą serię lokat na 1M w BFF w różnych terminach, tak by środki kończyły się w datach kiedy, będą konieczne comiesięczne płatności typu rata kredytu, spłata karty itp. Dzięki temu wszystkie moje środki mogą pracować, bez marnowania przelewu na kolejną płatność, czy też bez tworzenia osadu jak banki nazywają środki na ror ze stawką 0%. 

Muszę też przyznać, że BFF wreszcie 'znormalniał' ze zwrotem środków  z zakończonej lokaty dla klienta. Środki z mojej pierwszej lokaty dostałem do dyspozycji dopiero po godzinie 10 przez co tego samego dnia dotarły tylko do banku pośredniczącego tworząc osad. W poniedziałek były już na koncie po godzinie 7 dzięki czemu zdążyły dojść do banku pośredniczącego oraz do Nesta na lokatę na ponad 8% (jak dobrze pójdzie rzecz jasna). 

Tutaj założysz lokatę Facto ze stawkami do 7,00% w BFF

Reszta środków powędrowała do Getina, gdzie wreszcie po kilkumiesięcznej przerwie udało mi się uruchomić KO na 6%. W środę też środki pojawiły się rano, więc problem z szybkim zwrotem kasy z zakończonych lokaty się skończył.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz