środa, 17 października 2018

Lokata zawrotna na 3% w Idea bank wciąż w ofercie


Wczoraj i dziś kończyły mi się ostatnie lokaty u niebieskich. Jak wczoraj informował TomTom na FpG oferta lokaty na nowe środki na 3,50% obniżyła swoje loty i to aż o całe 0,50pp. Ten fakt spowodował zmiany w planowanych do niedawna przelewach.

Gdyby Idea bank miał dalej w ofercie ową lokatę na nowe środki w bardzo dobrej stawce, można by skorzystać z oferty lokaty zawrotnej by nie zmniejszać salda. Lokata zawrotna to jedna z najbardziej zakręconych lokat, bowiem nie każdy ma do niej dostęp.W moim przypadku wczoraj i dziś robiłem przelew do Millennium. W obu przypadkach otrzymałem propozycję lokaty, którą wprowadzono ponad 3 miesiące temu. Według regulaminu widocznego pod koniec artykułu bank zaoferował ją po raz pierwszy 13 lipca.

Oferta z wtorku

Wczoraj skorzystałem z tej lokaty na potrzeby niniejszego artykułu, być może przyda się wam regulamin oraz jej parametry. Jak widzimy powyżej to lokata kwartalna, którą trzeba zerwać po 3 miesiącach bowiem odnowi się na szalone 0,01%.

Jak widać data ważności wnioski jest najkrótsza z możliwych, mamy tylko dzień na realizację przelewu na tę lokatę. Aby jednak pojawiła nam się w ofercie często trzeba zrobić przelewy do różnych banków.

Oferta z środy

U mnie każdorazowo pojawia się przy przelewie do Millennium, według relacji TomToma przy Getin oraz Optimy oferta się nie pojawiła lecz przy próbie przelewu do Nest bank już tak. 

W moim przypadku po odrzuceniu oferty przy przelewie do Millennium oferta nie pojawiła się po raz kolejny. Testowałem przelewy do dawnego WBK oraz Aliora gdzie też mam 3%, ale bez blokady środków przez 3 miesiące. Oferta lokaty już się nie pojawiła, być może dlatego, że anulowałem zakładanie pierwszej oferty.

Próbujcie i dajcie znać innym jak kończą się wasze próby. Być może uda nam się rozgryźć zasady na jakich bank przyznaje zawrotną, na której nie trzeba kombinować czy środki są nowe czy nie.

Regulamin kwartalnej lokaty zawrotnej na 3% w Idea bank

20 komentarzy:

 1. Dziś zrywałem lokatę i przy próbie przelewu do mBanku otrzymałem propozycję Zawrotnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U rodziców była propozycja w przypadku ewakuacji do Nast Banku. Ja i tak posłałem swoją kasę na KO do Getina :)

   Usuń
 2. Przelewałem do Santandera/ d. BZWBK/. Propozycji brak. Tak samo do Getin Banku- brak propozycji. Przelewane kwoty 2x 50k + 116,9 odsetki ale te poszły zwykłym a nie natychmiastowym.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrywając dziś Nowe Środki po upływie deklarowanego 1 m-ca i przelewając środki z ROR (bo tam się pojawiły z lokaty), otrzymałem propozycję Zawrotnej. Wykonywałem dwa przelewy w różnych kierunkach i w obu pojawiała się propozycja "zawrócenia". Nie skorzystałem jednak wybierając KO Profit Mille i Konto Mocno Oszczędnościowe Alior (oba po 2,7%). Oczekuję, że - być może - bliżej końca roku znów pojawią się ekstra oferty w Idei.

  OdpowiedzUsuń
 4. "Nie skorzystałem jednak wybierając KO Profit Mille i Konto Mocno Oszczędnościowe Alior (oba po 2,7%). Oczekuję, że - być może - bliżej końca roku znów pojawią się ekstra oferty w Idei."
  Bardzo dobry ruch. Ja też wycofałem od nich kasę i liczę na te lepsze oferty ale do końca tego m-ca ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do końca miesiąc raczej ich nie będzie, z prostego powodu. Wszystkie lokaty na Nowe środki zakładane były zawsze w pierwszych dniach nowego miesiąca, więc odpływy zaczną się na początku miesiąca, moje 150K również odpłynie drugiego listopada :) chyba że... ;P

   Usuń
 5. dzisiaj próba sporego przelewu do BPH i tez po raz pierwszy dostałem tą propozycję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przy przelewach do ING zawsze u mnie się pojawia. Testowane ponad 10 razy.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dzisiaj przy przelewie 30k co Citi oferta się nie pojawiła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przy dokonywaniu przelewu na większą kwotę w Getin pojawia się oferta specjalna lokaty na 2,50%.
  Słabo się starają zatrzymać środki...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To i tak dużo - bo mi niedawno Getin zaproponował przy 1-szym przelewie 2,20%, a przy 2-gim "aż" 2%. To jest dopiero kpina ;)

   Usuń
 9. Mam do Was pytanie. Czy naprawdę wszyscy korzystacie z tej Zawrotnej? Nikt nie łapie się na jakieś KO na ten sam procent - żeby uszczuplić lekko Ideę, aby w końcu zaproponowali coś normalnego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tak. Dzisiaj założyłem 9 zawrotna w ciągu ostatnich 2 tygodni. W GB skończyła mi się promocja i nią mam alternatywy. Tylko mille mi został na 2,7%

   Usuń
  2. To zobaczcie, Idea nie musi dawać tych 3,5% - bo łapie nas i na dłużej (3 m-ce) i na niższy procent :(

   Usuń
 10. Idea nadal daje 3.5% na nowe środki w starym systemie klienta. Więc tytuł artykułu i zasadnicze tezy mylące. Byly tej treści komentarze w innej zakładce..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie logowanie logowani drugi system jest opisany "spółki i inne jednostki organizacyjne" - to jest ten "stary system"?

   Usuń
 11. BEZTROSKA jest od dziś na 2,7%, czyli KO przyzwoicie oprocentowane bez limitu kwoty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już opisane w najnowszym artykule pod tym adresem:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2018/10/idea-jednak-wymieka-podnosza.html

   Usuń
 12. ratunku, może ktoś podpowie, mam nadwyżkę do ulokowania, ok. 200k (może być lokata lub konto oszcz.)
  wolałbym bez zakładania ror i przez internet,
  idea odpada - przekraczam saldo, alior - nie jestem nowym klientem, milenium - saldo na dzień 13 października za duże, bgż - wykorzystane, zostaje mi tylko Getin na 3 miesiące 3% do 200k, ale muszę założyć ror i znowu karta itd. po połączeniu będzie miał jedno zabezpieczenia BFG z Idea, może ktoś ma jakiś pomysł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Getin na 3 miesiące 3% do 200k, ale muszę założyć ror i znowu karta itd. po połączeniu będzie miał jedno zabezpieczenia BFG z Idea, może ktoś ma jakiś pomysł?"
   ROR i karta w Getinie to nie problem. Sam go założyłem bo i % ładny na KO i limit wysoki. Gorzej, że nie wiadomo kiedy nastąpi to formalne połączenie z IB. Nie sądzę żeby już za 3 m-ce, ale kto ich tam wie...

   Usuń