piątek, 18 maja 2018

Powrót 3% na lokacie na nowe środki w Nest bank


Mamy coraz więcej trójek na rynku. Od dziś 3% na lokacie oferuje także Nest bank, który jakby zaspał ostatnie ożywienie w ofertach bankowych. Do niedawna to tutaj można się było spodziewać pierwszych ruchów w atrakcyjnych lokatach.


Tym razem jest nieco na odwrót, ale z małą różnicą. Jeśli w innych bankach są widoczne wzrosty, to Nest w dalszym ciągu oferuje to co wcześniej. Mamy zatem odświeżoną ofertę lokat znaną z poprzednich akcji, która potrwa bardzo krótko bo tylko do wtorku 22 maja 2018.


A jak było w poprzednich akcjach? Zawsze tak samo. Wiele okresów z różnymi stawkami spośród których na uwagę tak naprawdę zasługuje tylko jedna: lokata na pół roku, dla posiadaczy konta, gdzie mamy 3%.

Tutaj założysz konto w Nest bank, dla lokat z lepszymi stawkami

Najlepsze lokaty są zatem w dalszym ciągu w Idea bank i Nest bank. Dobrą nowiną jest fakt, że w obu bankach konta osobiste są całkowicie darmowe i są to konta naprawdę za zero. Nie trzeba robić przelewów czy płacić coś kartą. Wystarczy samo ich posiadanie.Kto nie ma tutaj konta musi się zadowolić niższymi stawkami. Od zarania dziejów kto nie ma konta dostanie o 0,20pp mniej na lokacie, więc najwyższa stawka na jaką można tutaj liczyć to tylko 2,80%.W najnowszej ofercie Idea bank jednak nie ma różnicy czy się ma konto czy nie. W obu przypadkach mamy 3,20% na lokacie Wysoki Procent o czym pisałem na FpG. IB ma jednak to do siebie, że jest całkowicie nieprzewidywalny i nigdy nie wiadomo czy będziemy mieć lepsze stawki na lokacie z plusem nazwie czyli dla posiadaczy konta.

W przypadku niebieskich nie brak jednak krytyki ze względu na aferę związaną z Get back co widać po jakże licznych komentarzach. Kto boi się kondycji Idea bank może szukać alternatywy u rudych.


Od dłuższego czasu oba banki idą niemal łeb w łeb. Oba też posiadają wabika dla całkowicie nowych w postaci lokaty na 4%. U Nesta taka lokata nosi wymowną nazwę Witaj i ma te same parametry co Happy.

Tutaj założysz lokatę Witaj w Nest na 4% jeśli jesteś nowym klientem

Jednak obecnie Idea bank i dla wabika ma lepszą ofertę. Jak pisałem dziś na FpG, do lokaty na 4% niebiescy dodają 200 zł do fly.pl, więc Nest ciągle jest tylko tłem dla Idea bank...

2 komentarze:

  1. z tym wabikiem to jest zasadnicza różnica. Nest daje go za założenie konta, Idea za udostępnienie swoich danych, konta nie trzeba zakładać.

    OdpowiedzUsuń