wtorek, 27 grudnia 2016

Nieoczekiwany powrót z zyskiem czyli OC dla odważnych


Od wielu miesięcy trwają podwyżki OC. Niedawno podano, że strata ubezpieczycieli na OC/AC w trzecim kwartale 2016 wyniosła aż 806 milionów zł i to mimo faktu, że ceny polis rosną non stop od ponad roku. Z tego powodu planowane są kolejne podwyżki.

W tym roku kolejny raz zmieniłem ubezpieczyciela, gdyż poprzedni przedstawił wyjątkowo niekorzystne nowe warunki. Nawet po przedstawieniu serii zniżek za przedłużenie, za odnowienie i inne podchwytliwe hasła, na które wielu ludzi daje się nabrać.


Jak zwykle przedstawiłem to w osobnym wpisie Gdzie po najlepszą składkę. W tym roku AXA zaproponowało mi specjalną zniżkę niby to o 33% taniej za przedłużenie i skorzystanie z szeregu zniżek za bycie ich klientem

 
Niestety maleje konkurencja na rynku polis OC

Nie dajmy się jednak nabrać na takie hasła. Nic nie stoi na przeszkodzie by sprawdzić samemu, czy konkurencja nie da jeszcze taniej. A doświadczenie uczy, że praktycznie zawsze zmiana ubezpieczyciela wychodzi nam na dobre.

Ponieważ nie istnieje ranking OC, bowiem jest tutaj zbyt dużo zmiennych, wystarczy po prostu sprawdzić kilka linków z ofertami OC i wpisać tam dane swojego samochodu. Potem porównać to ze stawką zaproponowaną przez obecnego ubezpieczyciela.

Link do kalkulatora ubezpieczenia komunikacyjnego OC w mtu24

Alternatywnie sprawdzisz swoje OC w YouCanDrive

Do wyboru jest także Link 4 który dla mnie dał najgorszą opcję


 
Lub bardzo popularny mBank dający 10% rabat przy zakupie przez internet

O tym fakcie pisałem już niejednokrotnie. Jest jednak jeszcze jeden powód, dla którego warto zmienić ubezpieczyciela, którego nie brałem dotąd pod uwagę. Jak pamiętacie w tym roku AXA zaproponowało mi nową stawkę po zniżce wynoszącą 781 zł.

Poszukując nowej oferty w tym roku tańszą ofertę przedstawił mi Liberty Direct bez żadnych ulg, za sam fakt bycia nowych klientem. Stawka 665 zł za to samo wygląda przyjaźniej aniżeli znacznie droższa premia za przedłużenie, a zmiana ubezpieczyciela nie gra dla mnie roli.

Nieoczekiwany powrót z zyskiem:)

Jakież było moje zdumienie, gdy się okazało, że... pomimo zmiany ubezpieczyciela wróciłem do grona klientów AXA. Okazało się bowiem, że Liberty Direct i tak stało się częścią AXA o czym zostałem poinformowany w osobnej korespondencji widocznej powyżej.

A więc rynek ubezpieczycieli konsoliduje się tak samo jak rynek bankowy. I tak jak w przypadku banków warto było korzystać z Meritum czy BGŻ ki te banki istniały jako odrębna marka, podobnie warto jest korzystać z najtańszych ubezpieczycieli póki dają tańszą oferty.

Nigdy nie wiadomo kiedy znikną one z rynku, a póki są warto z nich jeszcze korzystać... 

Tutaj porównasz swoje OC u 55 ubezpieczycieli i wybierzesz najlepsze

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz