wtorek, 19 marca 2013

Promocja 700 zł za Konto Godne Polecenia w BZ WBK


Skoro lokaty kontynuują swój spadek ludzie zaczynają szukać czegoś co zastąpi im gorycz malejącej wartości ich oszczędności. Jednym ze sposobów jest skorzystanie z promocji w różnych bankach: dwa dni temu pisałem o promocji inteligo na gruperze dającym 50 zł, wczoraj pisałem o mBanku który przedłużył ofertę 600 zł chociaż jakoś nie kwapi się z płatnością czego dowodem są liczne skargi klientów.

Ale tak Inteligo jak mBank ma szansę przebić najnowsza oferta BZ WBK. Po 7% na karcie oraz 10% cashback bank teraz przyszła pora na ofertę aż 700 zł za konto godne polecenia. Kwota jest niemała a więc oferta na pewno godna uwagi. Co więc trzeba zrobić?

Trzeba przede wszystkim do dnia 15 maja zawrzeć umowę o Konto Godne Polecenia. Czasu do namysłu jest więc dość dużo. Samo konto jednak nie wystarczy, obowiązkowa jest także karta debetowa, kolejna do naszej licznej już kolekcji kart.


A teraz do konkretów, co zatem trzeba zrobić? mBank dzielił nagrodę na 3 części, BZ WBK dzieli nagrodę pieniężną na dwie części:

Kolejne fajne konto, niestety nie dla wszystkich Źródło: bzwbk


1. Premia 500 zł
Pięćset złotych możemy zgarnąć w pakietach po 50 zł przez 10 kolejnych miesięcy, jeżeli:
 • będziemy przelewać 1000 zł na konto co należy do standardu bankowego
 • zapłacimy 300 zł kartą do konta
 • wykonamy trzy przelewy z konta

Trudno tutaj nie odnieść wrażenia, że ta oferta jest wzorowana na BGŻ. Mamy tutaj identyczną kwotę 300 zł kartą oraz...  wymóg wpływu na konto z tytułu wynagrodzenia. A to bardzo duży problem. Tego samego wymaga przecież BGŻ a nie da się aby nasz pracodawca płacił do dwóch banków z podziałem pensji na dwa pakiety.


2 Premia 200 zł
Dodatkowe dwieście złotych dostaną te osoby, które:
 • zrealizują przynajmniej jedno polecenie zapłaty z Konta Godnego Polecenia
 • spełnią wszystkie warunki do otrzymania 500 zł

Warunki zatem są bardzo łatwe do spełnienia. Jeżeli premia 500 zł przypomina BGŻ to cała reszta przypomina mBank. Premia bowiem jest rozłożona na raty po to by zatrzymać przy sobie klienta na dłużej. 200 zł pełni tutaj rolę dodatkowego motywatora do wytrwania do końca.

Podobnie jest z płatnościami. Jak czytamy w regulaminie w paragrafie 5 punkt 4 pierwszych 50 zł możemy się spodziewać z miesięcznym opóźnieniem:
Pierwszym miesiącem, w którym Uczestnik powinien spełnić warunki uprawniające do otrzymania nagrody, jest miesiąc kalendarzowy następujący bezpośrednio po miesiącu, w którym zawarta została umowa o Pakiet Konto Godne Polecenia. 

A więc nie ma żadnej premii na start jak w przypadku mBanku. Na plus konta są darmowe prowadzenie konta, przelewy, zlecenia stałe, polecenia zapłaty, darmowa jest karta słowem bank wzór dla SKOKów, które każą słono sobie za to wszystko płacić.

Niestety nie będę mógł Was informować o odkrywaniu różnych kruczków, gdyż jestem wykluczony z założenia konta. Konta nie mogą założyć osoby, które są klientami Kredyt banku. A dokładniej z promocji są wykluczeni ci, którzy w okresie ostatnich 12 miesięcy posiadali konto w KB lub BZ WBK.

Jak widać nie można mieć wszystkiego. Niemniej jednak ciekaw jestem jak można pogodzić przelew od pracodawcy, który wymaga tak BGŻ jak BZ WBK. Da się jakoś obejść te ograniczenia niczym elektron w sławetnym eksperymencie z dwoma szczelinami w którym kulka potrafi w magiczny sposób przejść przez dwa otwory jednocześnie?


25 komentarzy:

 1. cytat:"nie da się aby nasz pracodawca płacił do dwóch banków z podziałem pensji na dwa pakiety."
  Dlaczego się nie da?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku jest to nierealne - informacja pochodzi od głównego księgowego. Cała pensja idzie do BGŻ i nie ma możliwości podziału.

   Usuń
  2. A można przelać te 1000 zł z innego własnego konta ? Musi tą kasę przelać pracodawca ?

   Usuń
  3. To kwestia podejścia w danej firmie - u mnie da się, więc nie można uogólniać.

   Usuń
  4. Masz rację. Warto zatem zmienić pracodawcę;)

   Usuń
  5. Oczywiście, że się da. Standardowa dyspozycja przelewu wynagrodzenia na rachunek bankowy zawiera nawet do wyboru opcje: "całości / części wynagrodzenia (*niepotrzebne skreślić)"

   Usuń
 2. Czy ktoś jest mi w stanie logicznie wytłmuaczyć jaki jest zysk dla banku z przelewu pensji na jego konto, nawet jeśli te pieniądze opuszczą ten bank już w następnej sesji? Jakoś nie mogę znaleźć innego powodu niż uprzykrzanie życia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź kryje się zapewne w statystyce. Większość ludzi dostaje przelew na ror i nie rusza tych pieniędzy, traktuje je jako portfel wirtualny.

   Bank liczy zatem, że wśród nowego narybku znaczna większość ludzi będzie dostawać nowe środki i używała je w klasyczny sposób, a tylko znikoma część świadomych użytkowników odeśle pieniądze w następnej sesji.

   Z drugiej strony część środków i tak musisz mieć na koncie by robić wymagane zakupy. Nie bez znaczenia jest też fakt większej ilości klientów.

   Usuń
 3. nie rozumiem... a gdzie jest problem? Kumpel przelewa ci kase na to konto z dopiskiem wynagrodzenie. I tyle. Przeciez w banku nie deklarujesz dla kogo pracujesz, prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku zakładania konta w BGŻ aby brać udział w programie premiowym musiałem przynieść zaświadczenie od pracodawcy. To było 2 lata temu więc może coś się w tej kwestii zmieniło.

   Inna sprawa, że przy przelewach bank nie sprawdza od kogo pochodzi przelew przy przyznawaniu premii.

   Usuń
  2. No właśnie, czy ktoś testował tego typu rozwiązanie w promocjach BZ WBK? Wiem, że w różnych bankach jest różnie z tolerancją źródła przelewu. Czy w BZ WBK wystarcza przelew z rachunku osoby trzeciej (ale osoby prywatnej) z tytułem "wynagrodzenie" lub podobnym?

   Usuń
 4. czy posiadanie w ostatnich 12mcach LOKATY (a wiec jakiegos rachunku technicznego) wyklucza z tej "promocji" ?

  OdpowiedzUsuń
 5. BZ WBK ma bezpłatne przelewy, ale PŁATNE SMSy do ich autoryzacji (szósty i każdy kolejny w miesicu).
  NIE dajcie sie wkręcić że wszystko jest za free - to nieprawda.

  OdpowiedzUsuń
 6. @martin, owszem płatne, ale dla kont innych niż Godne Polecenia czy <30, więc nie wprowadzaj ludzi w błąd...

  http://www.bzwbk.pl/_items/bzwbk.pl/doc/taryfa_dla_ciebie.pdf (ROZDZIAŁ IV 1.1)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Karta też jest całkiem darmowa? Pamiętam swego czasu zamykałem tam konto, bo wprowadzili opłatę paru złotych w przypadku niedokonania płatności na jakąś kwotę. To było konto z serii tych <30, parę lat temu.

   Usuń
  2. Tak, o dziwo, całkiem darmowa. Chyba pierwszy raz dali w swojej ofercie całkowicie darmowe konto...

   Polecam zresztą samodzielnie przejrzeć sobie tabele opłat (link wyżej).

   Usuń
 7. Aby otrzymać premię nie trzeba wcalę przelewać wynagrodzenie na konto. W regulaminie czytamy:
  "zapewni wpływ na Konto Godne Polecenia z tytułu wynagrodzenia (lub innego swiadczenia
  np. emerytury, renty) w wysokosci minimum 1000 zł".
  Czyli wystarczy wziąść rzekomy 1.000 zł i wpłacić w kasie. Informacja sprawdzona na infolini.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestes pewny czy można od tak wpłacic w kasie, tytułem czego ?? wpłata własna?? nie wydaje mi sie , ja również zapytałem pracownika infolinii i odpowiedzialo mi ze ma byc wynagrodzenie lub emerytura czy renta ale sam sie zastanawiam co to jest w regulaminie np renty, emerytury.

   Usuń
 8. Otrzymaliście już premię za lipiec? Ja za czerwiec dostałem 22 lipca - przelew na konto i sms, natomiast w sierpniu przyszedł tylko sms o identycznej treści jak w lipcu jednak premia nie wpłynęła. Na jaki adres e-mail pisać do BZWBK w sprawie premii?

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi WBK nie wypłacił premii za czerwiec i lipiec, bo jak się dowiedziałam po złożeniu reklamacji nie spełniłam warunku 3 przelewów - ustawiłam sobie te 3 przelewy jako zlecenie stałe z mojego konta w bankowości internetowej i to nie zostało potraktowane jako przelew, tylko zlecenie stałe i w związku z tym nie przysługuje mi premia. Czy ktoś wie czy można coś z tym fantem zrobić? W regulaminie nie ma słowa o tym że zlecenia stałe to nie przelewy i nie są brane pod uwagę :(

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam pytanie do tych 3 przelewów. Rozumiem, że to mogą być (muszą) ręczne przelewy. Czy mogę sobie przelać po złotówce na inne banki? Czy mogę korzystać z szablonu płatności (jak wyżej widzę zlecenie stałe odpada).

  polcan odpisz :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytanie do użytkowników BZ WBK. Ja nie mam tego konta, gdyż jestem wykluczony z tej promocji.

   Usuń
 11. Czy wystarczą zwykłe 3 przelewy z konta na swoje inne konta w banach czy musi to być usługa taka:

  "Przelew24 to usługa dająca błyskawiczne przelewy bez ręcznego wprowadzania danych o transakcji i odbiorcy. Za pomocą Przelewu24 możesz płacić tylko w polskich sklepach i aukcjach internetowych."

  ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra już wiem, dam dla potomnych :)

   "9. Przelew BZWBK24 - dowolny przelew zrealizowany za pośrednictwem usług BZWBK24 oraz
   Przelew24. Zlecenie stałe ustanowione za pośrednictwem Usług bankowości elektronicznej BZWBK24
   oraz doładowanie telefonu nie jest traktowane jako Przelew BZWBK24."

   Usuń
 12. Dostał może już ktoś premię 200 zł?

  OdpowiedzUsuń