niedziela, 31 marca 2013

200 zł za promocyjne konto w Getin na gruperze


Często opisuję tutaj różne ciekawe promocje które ukazują się na grouponie czy też gruperze. Z reguły są to jednak promocje tych samych banków typu mBank czy Alior. Jakoś nigdy dotąd nie było tam praktycznie wszędobylskiego Getin. Ale wszystko jest jak widać do czasu, bo właśnie mamy taką ofertę.

Czytelników jednak od razu uprzedzę - tytułowe promocyjne 200 zł to nie dwie stówy do jakich przywykliśmy, które zobaczymy na koncie po jakimś czasie. W ubiegłym roku mieliśmy takie gratki i cieszyły się największym wzięciem. Teraz owe dwieście złotych będzie przyznane w postaci bonu na zakupy w merlin.pl

Jakby na to nie patrzeć bon na zakupy i to w konkretnym sklepie a na dodatek internetowym to nie to samo co kasa, którą można inwestować dalej. Ale na pewno to ciekawsze niż otwarcie konta za friko. Jest tutaj jednak wielkie ALE o czym niżej.


W skrócie oferta dotyczy internetowego oddziału Getin, który po raz pierwszy odkąd pamiętam reklamuje się na gruperze a kupon jest ważny do 10 kwietnia. Co ciekawe mamy tutaj limit do zaledwie 500 kuponów a więc niewiele. 

Źródło: gruper


Oferta dotyczy konta perfekcyjnego a więc nie tego, który oferuje w miarę atrakcyjną lokatę bumerang. To te konto, które obecnie oferuje 9% na lokacie kwartalnej. Co zatem należy zrobić by dostać owe wirtualne 200 zł?

Warunki są dwa jak zwykle banalne:
 • wpłata minimum 1000 zł na konto perfekcyjne
 • dokonanie minimum 2 płatności kartą debetową do konta
Gdzie jest zatem owo brzydkie ALE? 

Zwykle korzystamy z gruperowskich-grouponow dla zjedzenia wisienek. Ot korzystamy z oferty zbieramy kasę i zamykamy niepotrzebne konto. Albo używamy go dalej, jeżeli bank wymyśli coś ciekawego co nas zatrzyma przy sobie: dobry cashback, wysoko oprocentowane konto itp. Jeżeli jednak promocja jest tylko wabikiem a oferta banku jest beznadziejna nie ma najmniejszego sensu mieć tam konta.

Czas gwóźdź programu, na owo brzydkie ALE! Po raz pierwszy oferta konta na gruperze wydaje się nieatrakcyjna! I to wcale nie dlatego, że jako nagroda przyznawany jest tylko bon zamiast gotówki do czego przyzwyczaiły nas mBanki, Aliorki i inne Inteligo-ntne banki. Powodem jest bardzo niepokojący zapis w regulaminie pod numerem VI.2
Okres uczestnictwa w promocji wynosi 24 miesiące kalendarzowe od dnia przystąpienia do promocji.

No to kiepsko. Wedle regulaminu nie możemy sobie zamknąć konta po skorzystaniu z bonu na 200 zł. Przez dwa lata konto musi być czynne a to wiąże się z problemami jakie narzuca nam konto perfekcyjne, które opisałem przy okazji omawiania lokaty 9%.  Czyli dokonywanie płatności na... 400 zł co miesiąc by być zwolniony z opłaty za konto itd.


Co tu dużo mówić. Getin dwoi się i troi by zgarnąć sobie nowe rzesze klientów ale czeka na nich sieć pułapek. Trzeba zatem dokładnie czytać warunki jakie mamy spełnić. Zdarzają się świetne oferty jak chociażby lokata bumerang czy ubiegłoroczna lokata na 12% ale to kropla w morzu innych promocji które takowymi są tylko z nazwy.

4 komentarze:

 1. To samo jest dostępne od dawna bez żadnego kuponu: http://www.getinonline.pl/konto-perfekcyjne-z-bonusem :>

  OdpowiedzUsuń
 2. mam pytanie. Dysponujac kwota 6 tys lepiej zalozyc lokate w aliorze na 5% (dla starych klientow) na 3 msc czy oszczedzac w idei na ping-pongu codziennie? co sadzicie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Codzienna kapitalizacja odsetek przyniesie teoretycznie większe zyski, ale trzeba zwrócić uwagę na podatek, który jest zaokrąglany do pełnych groszy. Pisałem o tym w którymś komentarzu, chyba na FPG.
   Obliczone zyski:
   IdeaBank (założyłem, że miesiąc ma 30 dni, rok trwa 365)
   Po 90 dniu będziesz miał na koncie 6059,95 zł (przy założeniu, że przez ten okres oprocentowanie się nie zmieni)
   Alior (zakładam, że kapitalizacja jest na koniec okresu; tutaj masz pewność, że oprocentowanie się nie zmieni)
   Po 3 miesiącach masz 6060,75 zł.
   Widać zatem, że na pojedynczym zaokrągleniu podatku w Aliorze zyskujesz parę groszy. Masz poza tym gwarancję stałego oprocentowania i nie musisz co dzień wyklikiwać nowej lokaty.

   Usuń
 3. getin ma akurat wiele ciekawych ofert, jeśli chodzi o konta, skierowanych do różnych grup odbiorców. dla mnie ostatnio dobrym rozwiązaniem okazało się konto getin up z ubezpieczeniem Twoja recepta. dzięki temu płacę za leki 4,99 zł.

  OdpowiedzUsuń