poniedziałek, 9 czerwca 2014

Ranking kont osobistych czerwiec 2014


Rok 2014 przynosi przede wszystkim porządki w kontach osobistych. n-pasmówka wyraźnie się kurczy, gdyż banki przestają premiować aktywności swoich klientów. Dziś jest tendencja by uważać konto za zero za dobre konto, co widać w ostro lansowanym koncie w Alior banku.

Takich darmowych kont oczywiście nie bierzemy tutaj pod uwagę. Konto musi przynosić jakieś wymierne korzyści, aby warto go było założyć, w przeciwnym wypadku mija się to całkowicie z celem.

Liczba kont spada do kilkunastu i jeśli tendencja się utrzyma, to wkrótce wkrótce wystarczy palców u obu rąk by pomieścić je wszystkie. Jedyne ostatnio założone konto to 360 stopni w Millennium, które na okres 3 miesięcy gwarantuje oprocentowanie 4,00% przez okres 3 miesięcy.

Po raz pierwszy mamy zresztą sytuację, że w jednym banku warto mieć dwa konta. Z relacji czytelników wynika jednak, że limit w koncie można podpiąć z dawnego Dobrego Konta na nowe. Utrzymanie obu kont jest jednak tak proste, że póki co posiadam oba. Z doświadczenia wiem, że nigdy nie wiadomo które może się niebawem przydać.

Na chwilę obecną prywatny ranking wygląda następująco:

1 (4) Getin online - Konto Tanie Zakupy II (10% cashback marketowy)
2 (9) Eurobank - Konto Prestige (1% cashback, oprocentowany ror)
3 (+) Millennium - Konto 360 stopni (4% na koncie oszczędnościowym)
4 (+) Millennium - Dobre Konto (limit w koncie)
5 (5) Idea bank - Konto Ping Pong (4% lokata)
6 (6) BOŚ - Konto bez kantów (premia za przelewy)
7 (+) Getin bank - Konto (premia za przelewy)
8 (2) Credit Agricole - Konto Premium (15% cashback na księgarnie)
9 (10) PKO - Konto Premium (cashflow)
10 (1) BGŻ - Konto z premią (obsługa darmowej pożyczki)
    (+) BGŻOptima - Konto oszczędnościowe (100 zł za założenie lokaty)

Ostatni taki ranking prezentowałem w lutym tego roku. Tym razem nowości posiadają plus. Mamy tutaj spektakularny spadek ze szczytu na koniec listy. Powód jest prosty: BGŻ nie pozwala zamknąć konta. Stąd niechciane konto jest jeszcze w rankingu.

Byłem w oddziale by zamknąć niepotrzebne juz konto z premią. Niestety jak się okazuje pożyczki nie można obsługiwać tak jak karty kredytowej. Kartę można spłacać zwykłym przelewem z innego banku, darmowej pożyczki w BGŻ tak nie obsłużymy. Trzeba zasilić konto z premią odpowiednią ratą w terminie i dopiero po spłacie całości będzie można je zamknąć.

W przypadku nowego lidera użyłem określenia cashback marketowy zamiast spożywczy, możemy bowiem w markecie kupować dowolne towary i bank uzna to za transakcję do zwrotu 10%.

Największy awans zanotował Eurobank, który od zakończenia funkcjonowania konta z premią w BGŻ stał się moim bankiem głównym. Eurobank co prawda nie przyznał mi limitu w koncie, ale za to komfort obsługi wypłat jest duży. Nie ma tu w końcu takich haczyków jakie miał BGŻ o czym pisałem tutaj.

Nic nie zapowiada poprawy w ofercie bankowy konto osobistych i pewnie przy kolejnym rankingu nie będzie już 10 miejsc. Optima czeka bowiem na zamknięcie jak tylko bank przeleje 100 zł z czym ociąga się do ostatniej chwili. Inne banki jak Millennium czy CA też czekają już do ostrzału.

17 komentarzy:

 1. polcan -->
  konieczność utrzymywania rachunku w momencie gdy masz pożyczkę to klauzula niedozwolona, mam te 2 000 PLN na 0% i żadnego ROR nie założyłem ... pomimo nacisków ze strony BGŻ.

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ror mam w BGŻ od ponad 3 lat z racji posiadania kiedyś konta z premią. Przy próbie zamknięcia konta zostałem poinformowany, że automatycznie zamknie się też pożyczka.

   BGŻ to nie Meritum i nie zamkniesz tu konta z poziomu bankowości internetowej. Musisz to zrobić w oddziale.

   Usuń
 2. Getin online - Konto Tanie Zakupy II (10% cashback marketowy)
  warto dodać, że cashback jest też za wszystkie transakcje iKasą i za zakupy na wszystkich stacjach benzynowych

  OdpowiedzUsuń
 3. Skromnie Polcanie wygląda Twój ranking. Na 10 kont, tylko na pięciu można dostać jakiś zwrot i to wcale nie jakiś duży.
  Moja n-pasmówka bez rankingu:
  - Eurobank z kartą NFC - 10% zwrotu (niestety ostatni miesiąc zwrotu) - 100 zł/m-c,
  - Getin Online Tanie zakupy I - 10% (netto 46,01 zł/m-c),
  - Getin stacjonarny - karta NFC 15% zwrotu (40 zł/m-c),
  - Getin stacjonarny - Karta dla kierowców - zwrot ok. 12 zł/m-c,
  - Getin stacjonarny - 1 zł za każde wydane 100 zł - 30 zł/m-c,
  - T-mobile UB - 5% transakcji kartą NFC - 50 zł/m-c,
  - Inteligo - 50 zł/m-c za 2 transakcje kartą ostatni zwrot w sierpniu,
  - BZ WBK Konto Godne Polecenia - 70 zł/m-c,
  - Toyota Bank - 5% transakcji kartą - 50 zł/m-c.
  Nie wymieniam kont, z których nie ma pieniężnych bonusów, a służą tylko wygodzie lub mają wysokie oprocentowanie lub limit w koncie.

  Przy opisie Getin Online Tanie zakupy zabrakło opisu, że oprócz marketów spożywczych, zwrot można dostać za płatność na stacjach benzynowych i w Biedronce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jaki sposób udaje ci się zgarniać 70 zl z bzwbk?

   Usuń
  2. Łatwy sposób na zdobyć 70zł,
   - Wpływ wynagrodzenia 1000zł (może być z innego konta bankowego żony/męża tytułem wynagrodzenie)
   - transakcje bezgotówkowe na kwotę 300zł
   - trzy dowolne przelewy przez internet
   i 2 z 5 punktów:
   - wypłata z bankomatu bez karty (łatwe do uzyskania)
   - przelew na komórkę (też łatwo da się zrobić)
   - zakupy mobilne - u mnie to odpada
   - doładowania GSM min 30zł - u mnie to odpada
   - zakup Ubezpieczenia Turystycznego - odpada.
   i masz 70zł co m-c przez 10 miesięcy
   przy okazji 40zł możesz łatwo dostać poprzez usługę Western Union.
   http://zarzadzaniefinansami.blogspot.com/2014/06/50-z-za-wykorzystanie-przekazu-western.html

   Usuń
  3. Panie @Anonimowy9 czerwca 2014 09:42 aby tyle dostać co miesiąc musisz wydać 6-8tys !!! W takim przypadku nie ma czego pozazdrościć bo ja bym wolał przycisnąć pasa olać te premie i 4-6tys dodatkowo odłożyć (jeśli tego nie robisz a nie jesteś milionerem). To już podpada pod zakupoholizm. Sam wyciągnąłem z premii ok. 3.5tys netto z 7tys wydanych netto ale głównie robiąc minimalne opłaty na płaza (czynsz, gaz, prąd) i trochę jedzenia (do 100zł razem !!!). Na moje to kiepsko zarządzasz takimi dochodami... już pomijając zakup pewnie równie drogiego telefonu z nfc gdy do banków i tak lepiej mieć jakiś zwykły robiący za terminal...

   Usuń
  4. Żeby zgarnąć prowizje ze wszystkich banków, które wymieniłem, wystarczy niecałe 1900 zł. Czynsz za mieszkanie, energia, gaz, kablówka - i połowę obrotów robi się Sprytnym lub payu. Poza tym nie sądzisz chyba, że 4-osobowa rodzina ma wydatki na poziomie najniższej krajowej netto. Resztę płatności robię kartami kredytowymi, bo żal mi każdej prowizji jaką mogę zarobić.
   Telefon z NFC drogi? Nie trzeba mieć Xperii Z2, żeby płacić telefonem. Mój kosztował niewiele ponad 100 zł, a zarobił do tej pory prawie 1000.

   Usuń
  5. Nie wiem jakie kolega ma rachunki ale ja biorąc trzeci raz ING zapłaciłem gaz już do końca tego roku. Kablówki nie potrzebuję bo nie oglądam telewizji. Za Internet płacę tylko 23,5zł. Prąd z polecenia zapłaty i czynsz pochłania wbk. Moja ciotka wychowywała dwójkę dzieci za 600-800 netto i nie mów mi, że się nie da. Opłaty to 300-500 a drugie tyle jedzenie. Oczywiście zależy od metrów i czy się gotuje czy kupuje gotowce. Na moje minimum 5 stów przecieka Ci przez palce i tu powinno poszukać się pieniędzy. Dopiero po tym szukać 400zł premii od banków. Wtedy już jest 900 do odłożenia a rodzina teoretycznie żyje za 1400. Mam wieloletnią praktykę w oszczędzaniu i paru letnią w premiach. Najpierw zastanawiam się czy nie wydam na siłę dopiero potem sięgam po promocję. Nie sztuką jest wydać 300-1000zł kartą i dostać 50zł, sztuką jest wydać równie mało co wydało by się gotówką a premie dostać i resztę odłożyć. Naprawdę nie zazdroszczę tych 5tys premii jeśli wydajesz co miesiąc 2 tysiące i jeszcze nie doszedłeś do momentu w którym masz opłaty zrobione do końca...

   Usuń
 4. Najlepsze konto w tym roku było można założyć w okresie od 24 marca do 18 maja 2014 roku, w BZ WBK Konto Godne Polecenia, co miesiąc łatwo otrzymywać 70zł nawet dla tych osób którzy nie maja smartfona, nagroda II postaci 30zł wymaga: wypłata z bankomatu bez karty, przelew na komórkę, ta się to zrobić przez internet, sprawdzone działa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ranking wyglądałby zupełnie inaczej, gdyby była możliwość zakładania dowolnego konta w dowolnym banku. Niestety korzystanie z jednej promocji wyklucza cię z drugiej.

   Konta Godnego Polecenia nigdy nie było w moich rankingach, gdyż nigdy nie mogłem z niego skorzystać. Odbiłem to sobie chociaż na programie poleceń, jako klient Kredyt Banku.

   W chwili obecnej mam odsiadkę. Być może po roku zostanę dopuszczony do nowej promocji o ile takowe jeszcze będą w 2015.

   Usuń
  2. Panie @Zarządzanie Finansami wprowadzasz ludzi w błąd. BZWBK to 10 x 50zł + 200zł na koniec oraz 50zł za przekaz WU. Razem 750zł jeśli bez poleceń. Pozdro

   Usuń
 5. świetnie .. tyle, że polcan bawi się w wyjadanie wisienek od kilku lat a ty dopiero wystartowałeś :)
  osoby którym już wyczerpały się możliwości w wielu bankach muszą sobie radzić w inny sposób ;)
  ... a jest wiele sposobów o których się internetom nie śniło :)
  ty proponujesz najbardziej oczywisty sposób generownia zysku niestety tylko dla beginnerów :(
  za rok, gdy wyczerpiesz wiele możliwości, będzie o wiele trudniej, bo na tym forum wbki/getiny to już każdy przerabiał !

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, że jestem początkującym wyjadaczem wisienek. Między 2011 a 2013 rokiem miałem aż trzykrotny wzrost dochodów z cashbacków, więc widocznie dawniej nie bawiłem się z bankami. Choć wydaje mi się, że te kilka lat temu banki nie były tak hojne w dawaniu prezentów.
   Widzę, że Polcan ma Getin Online Tanie Zakupy z II edycji, ja mam z pierwszej, więc chyba w GO ja dłużej wyjadam wisienki. W Getin stacjonarnym wydaje mi się, że założył lokatę na (wtedy) kilkanaście procent z warunkiem utrzymania przez dwa lata konta, więc niestety nie mógł skorzystać z lepszych promocji. W Inteligo nie można było mieć konta przez ostatnie 3 lata - konto tam zamknąłem 4 lata temu i nie wracałem, bo nic ciekawego nie dawali. Getin mam od roku założone z kartą kierowcy, TMUB od samego początku istnienia alior sync. Toyota - promocja z grudnia (myślę, że wiele osób nawet czytających tego bloga, skorzystało z tej promocji) przedłużona o kolejne pół roku. Jedynie BZ WBK mam założone na osobę z rodziny, która obawia się płacenia kartą i używania smartfona. Sam skorzystałem z KGP w ubiegłym roku.
   Promocje z kartą NFC w Eurobanku, Getin i TMUB dostępne są dla obecnych klientów. Niestety liczba osób mogących z nich skorzystać jest mocno ograniczona przez konieczność posiadania odpowiedniego smartfonu z odpowiednią wersją oprogramowania oraz abonamentu lub mixa w t-mobile.
   1% zwrotu z Eurobanku po zakończeniu promocji NFC mnie nie kusi, bo na kartach kredytowych mam co najmniej 1,5% zwrotu, więc konto w Eurobanku idzie do zamknięcia.

   Usuń
  2. ok ok ok nie będziemy się spierać kto ile zarabia na promocjach i ile w nich siedzi :)
   pozdrawiam,
   zdezintegrowany

   ps. a już myślałem że miło zakończę współpracę z CA a tu patrz niespodzianka ukradli mi ostatnią premię!

   Usuń
 6. A tymczasem Citi znów rozdaje tablety na Grouponie: http://goo.gl/nZ1RJA
  Powtórka z rozrywki, warunki takie same jak w marcu, czyli tablecik za wydanie 500 zł kk.

  Mogę polecić też Inteligo - do zdobycia stówa - piszcie na pws(@)onet).)pl

  PS. Mam nadzieję, że polcan nie usunie komenta, po starej znajomości w bankowych promocjach... :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziwi mnie fakt pominięcia w tym rankingu oferty DB - konto za 0 pln, karta za 0 pln, wypłaty z bankomatów na całym świecie za 0 pln , a do tego limit kredytowy do 3700 pln bez zaświadczenia o dochodach: https://www.deutschebank.pl/klienci-indywidualni/konta/konto-internetowe-dbnet.html?pm=text&pc=lead-text-konto-internetowe-dbnet

  OdpowiedzUsuń