poniedziałek, 11 września 2023

Ostatni dzwonek na 9,50% na KO w Citi w ofercie Mocne Trio + 20 zł na start

Oferta ważna do 15 września

Skończyła się Słoneczna promocja w Paribasie, więc warto przypomnieć o kończącej się najlepszej stawce na rynku wśród KO. Pamiętacie czerwcową akcję z kontem w Citi na 9,50%.  W dalszym ciągu można mieć. 9,50% i co ważniejsze w zasadzie oferta jest bez zmian!

Dla przypomnienia oferta nosi nazwę Mocne Trio, zaś owe trio dotyczy KO + karty debetowej oraz karty kredytowej. Kartę kredytową w Citi już mam, daje bowiem ciągle dobrze zarobić, więc z automatu jestem wykluczony z tej oferty. A szkoda, bo daje lepsze zyski od innych kont o czym niżej.

Tutaj założysz KO na 9,50% w ofercie Mocne Trio

Nowa promocja potrwa jeszcze do piątku 15 września 2023. Z powyższego promocyjnego linku mogą skorzystać tylko osoby które nie miały w Citi wspomnianego wyżej Tria (ror, KO i kredytówki) po 31 grudnia 2020. Tak samo zresztą było w pierwszej edycji tej promocji, a więc bank nie skraca tutaj karencji..


 

Zobaczmy co trzeba zrobić by mieć KO na 9,50%?

1) 20 zł za wyrażenie zgód

Początek jak zwykle jest banalny i przyjemny. Bank zapłaci nam co prawda niewielką kwotę bo tylko 20 zł, ale tylko za wyrażenie zgód, a więc za coś co jest normą i w każdym innym banku robimy za darmo. Citi nagrodzi nas za to zwykłym przelewem na konto.


2) 9,50% na KO przez 4 miesiące

Stawka 9,50% będzie dla nas obowiązywać przez 4 miesiące jeśli:

  • przelejemy sobie 2000 zł na ror w Citi
  • zrobimy kartą kredytową zakupy na 1000 zł

Czy to się opłaca? Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie, bowiem chociaż przelew na 2000 zł to banalny warunek, to już wydanie tysiaka na kredytówką wydaje się być nieopłacalne.

Zrobiłem symulacyjne porównanie, bowiem sam zarabiam 100 zł za wydanie 1000 zł na tej karcie. Daje to 10% cashback, zaś dodatkową korzyścią jest fakt, że jest to karta kredytowa, a więc na zakupy nie musimy odkładać własnych środków na ror, lecz płacić darmowo kasą z banku i oddawać ją w terminie tak by za nie płacić za to ani grosza.

Ile zarobimy w Citi na 9,50% przy założeniu że wpłacamy 100k? Bank podaje nam zysk na promocyjnej stronie i wynosi on 3167 zł, nas jednak interesuje zysk realny, a za taki możemy uznać nadwyżkę ponad to co oferują banki.

Jako punkt odniesienia wziąłem 8% tyle bowiem daje nam obecnie Velo. Proste obliczenia wskazują, że w Citi dostajemy o 100 zł więcej w skali miesiąca, więc w sumie o 400 zł więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę cały okres.

Zyski będą oczywiście jeszcze większe, jeśli za punkt odniesienia weźmiemy stawki 7,00% jakie obecnie mamy w większości banków jak Millennium,  Alior, Pekao czy PKO. Oferta nie jest więc taka zła, kto jednak chciałby pokusić się na 9,50% może sobie porównać tę ofertę z omawianą niedawno ofertą z 1300 zł w tym samym banku na początku czerwca.

 

Regulamin oferty KO na 9,50% z Mocnym Trio - edycja II

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz