poniedziałek, 2 stycznia 2023

Najlepszy moment na 8,25% na KO do 400k w Nest oraz 50 zł na start

Trudno o lepszy początek:) Nowy rok zaczyna się od najlepszej stawki od ponad 10 lat na KO. A to właśnie teraz jest najlepszy moment na start. Oferta pojawiła się tuż przed świętami, ale Nest bank wymyślił to tak, że najlepiej zakładać konto na początku miesiąca by jak najwięcej na tym zyskać.Konto Nesta w styczniowym rankingu zajęło oczywiście pierwsze miejsce, więc założyłem je dziś, dzięki temu można skorzystać najwięcej. Powód jest prosty, bank daje 8,25% przez dwa pełne miesiące plus niepełny miesiąc w którym je założyliśmy.

Tutaj założysz konto w Nest z rekordową stawką 8,25% na KO

Przypomnę w tym miejscu fakt, że rekordowa stawka może zostać podkręcona o dodatkowy zysk w postaci skorzystania z polecenia za założenia konta. Można zgarnąć 50 zł za wpisanie kodu polecającego, jeśli nie posiadasz takowego kodu możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com, a udostępnię Ci go. 


Jak zgarnąć 50 zł na start widzimy wyżej. Wystarczy:

 • wpływ na 2000 zł
 • wykonać 3 przelewy na zewnątrz lub 3 płatności kartą/blik

jak widać warunki są banalne i warto się pokusić o praktycznie darmowe 50 zł. Sam zresztą z tego skorzystałem przy zakładaniu konta by podkręcić zysk z 7% na Lokacie Witaj.

Co ciekawe oferta z KO dotyczy nie tylko nowych klientów, ale także obecnych. Obecni klienci mogą otworzyć KO na 8,25% jeśłi nie mieli tutaj rachunku oszczędnościowego. A przecież dotąd zakładaliśmy tutaj konto raczej tylko dla Lokaty Witaj.

Sam założyłem tutaj lokatę Witaj, która zysk 7% pozwalała podkręcić do ponad 8% czyli więcej niż dawał rynek przez ostatnie pół roku. Owa lokata kończy mi się na początku stycznia i już powoli szykowałem się do zamknięcia niepotrzebnego już konta. Ale wszystko wskazuje na to, że przedłużę pobyt w Nest.

Nest nie daje żadnych dodatkowych warunków jak Millennium. Po prostu wpłacamy i czekamy na zyski na koniec miesiąca. Bardzo nietypowy jest tutaj czas trwania tej promocji: wynosi on 2 pełne miesiące plus pozostałe dni miesiąca w którym dokonaliśmy wpłatę.


Innymi słowy jeśli wpłacimy środki już teraz, to stawka 8,25%  będzie obowiązywała do końca lutego 2023. Jeśli zaś wpłacimy środki tutaj w styczniu, to przedłużymy sobie fajne oprocentowanie do końca marca. Wniosek z tego prosty, że warto będzie wpłacić środki na początku stycznia, bo w grudniu wiele dni już nie zostało, zaś w ostatnim miesiącu będziemy trzy dni w plecy.

Niestety nie wiadomo do kiedy ta promocja będzie trwać i mamy tutaj niebezpieczeństwo, że oferta niebawem zostanie wycofana i w styczniu nie doczekamy 8,25%. Sam mam dylemat czy wpłacać środki już czy jeszcze nie. Póki co odstrasza mnie fakt, że wykorzystałem już jeden darmowy przelew w Velo w grudniu.

Nest gwarantuje nam stawkę 8,25% do 400k, co jest dużym plusem zważywszy na fakt, że Millennium obniżył górny limit wpłat. Ba, kto chce wpakować więcej, może mieć tutaj na 8% lokatę Witaj oraz Nest Konto Twoje Cele.

Muszę przyznać, że to drugie konto to  świetne posunięcie Nesta. Jest ono oprocentowane na 8% do kwoty 20k. Idealnie zostało to dobrane, bowiem jak wiadomo po zakończeniu lokaty witaj saldo nam się obniży, a przenosząc środki na nowe konto powodujemy, że ten fakt, tak denerwujący w Getin/Velo, tutaj staje się nieistotny.

Tutaj założysz konto w Nest z rekordową stawką 8,25% na KO

Muszę przyznać, że dla mnie jedna z najprzyjemniejszych niespodzianek, bo nie sądziłem by jakikolwiek bank zaoferował więcej niż 8% na KO. Rekompensuje to w dużym stopniu rozczarowanie  jakie BFF zaoferował swoim klientom na Nowy Rok, przez co wylatuje ze styczniowego rankingu lokat .

Regulamin dla rachunków obowiązujący od 22 listopada 2022


2 komentarze:

 1. Jaki jest dzienny limit przelewów? Czy przelewy z NKO na Nest ROR są płatne, za wyjątkiem przelewu pierwszego?
  Waldemar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne i dotyczy to obu kont oszczędnościowe. Tak powiedziano mi na infolinii i mam zamiar z tego korzystać.

   Usuń