sobota, 10 lipca 2021

Powrót lokat z jedynką z przodu ze stawkami do 1,50%

Niby wakacje, a więc sezon ogórkowy, a jednak w przypadku lokat jest lepiej niż było przez cały dotychczasowy rok. Kto przegapił wpis na FpG może sobie tutaj odświeżyć informację o podwyżkach jakie zafundował dobrze nam znany Inbank.

 

Tutaj założysz lokatę w Inbank ze stawką nawet 1,50%

A więc lokaty nie odchodzą jeszcze do, lamusa, bo stawka 1,50% nie wygląda już tak źle. Zawsze miło jest pisać o oprocentowaniu lokat a nie o promilach, które spowodowały porzucenie publikacji rankingów lokat. 

 


Stawki na chwilę obecną wyglądają następująco:

 • 3 miesiące - 1,00%
 • 6 miesiące -  1,30%
 • 12 miesięcy: 1,50%
 • 24 miesiące: 1,15%
 • 36 miesięcy: 1,20%

Dalej już nie patrzę, bo dłuższa perspektywa raczej nikogo nie interesuje. Dla nas ważne jest, że w każdym przypadku mamy jedynkę z przodu przy czym nie rozkłada się to w sposób klasyczny im dłużej tym więcej. Najwięcej jest bowiem w okresie rocznym i ten z pewnością najbardziej opłaca się zakładać.

Obecne podwyżki na lokatach są zapewne skutkiem rekordowych wypłat jakie Polacy zafundowali bankom w maju. Według danych wycofaliśmy niemal rekordową liczbę 6 miliardów biorąc pod uwagę 25 okres czyli od momentu publikacji danych przez Narodowy Bank Polski.

Tutaj założysz lokatę w Inbank ze stawką nawet 1,50%

Sam zresztą w bankach trzymam obecnie w sumie zaledwie jedną siódmą oszczędności. Zawsze jednak lepiej to co pozostaje na czarną godzinę pracowało na jakiś procent a nie na lichych promilach. 

5 komentarzy:

 1. Gdzie trzymasz resztę - obligacje skarbowe…?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie zaglądam tak często jak na FpG, więc czasami trzeba trochę zaczekać na publikację. Od skarbówek trzymam się z daleka.

   Usuń
 2. Nie wiem czy to moderacja czy błąd wiec jeszcze raz posyłam komentarz na wszzelki wypadek. Gdzie trzymasz resztę oszczędności teraz, obligacje..?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U prywatnych przedsiębiorców, których znam osobiście i gdzie widzę jak biznes się rozwija.

   Usuń