poniedziałek, 8 marca 2021

Getin zdetronizowany: 0,80% na KO w Santander do 100k bez konta osobistego

Dobre oferty opisywane na FpG szybko giną w natłoku nowych, warto więc te najciekawsze przypomnieć tym, którzy je przegapili. W marcu nietrudno wskazać ofertę, która wyróżnia się zdecydowanie na tle innych.

Robi się ostatnio dość ciekawie, chociaż nic tego nie zapowiadało. Po opisanej w poprzednim wpisie ciekawej ofercie Toyoty mamy dziś kolejną, nieoczekiwaną ofertę. Tym razem mowa o koncie oszczędnościowym do którego nie trzeba zakładać nowego konta osobistego!

Taka oferta pojawiła się nie w Getinie ani w Aliorze którzy do niedawna byli zdecydowanymi faworytami wśród wszystkich banków. Mamy ją w... Santander Consumer Bank. To duża niespodzianka bo do tej pory ten bank jakoś nie miał ciekawych ofert.

Tutaj założysz konto w Santander ze stawką do 0,80%

Tymczasem mamy czarno na białym ofertę ze stawką 0,80% z możliwością wpakowania 100 tysięcy czyli tyle samo ile u melonika. Co więcej konto jest całkowicie darmowe, mało tego na osłodę mamy nieograniczoną ilość darmowych przelewów, coś z czego Getin od tego roku zrezygnował.

Nie chodzi o ten bank znany z WBK
 

Warto tutaj zaznaczyć, że oferta pochodzi od Santander Consumer Bank, a to nie jest ten sam bank co Santander Bank Polska który przejął WBK, więc dla rozróżnienia dalej nazywam go Santander Consumer. Porównajcie sobie zresztą logo obu banków widocznych wyżej oraz niżej by dobrze to sobie zapamiętać: Santander po WBK ma czerwone tło, zaś Consumer ma białe tło.

Lecz o Bank z takim logo

Santander Consumer nazywa to konto Rachunkiem Oszczędnościowym, lecz jest to odpowiedni Konta Oszczędnościowego, więc dalej nazywam go zwyczajowo KO, a nie RO.  Założenie nowego KO jest bardzo proste, w załączniku na końcu artykułu znajdziecie zresztą opisane zasady złożenie wniosku jeśli ktoś miałby z tym problem.

Oferta ma potrwać do 5 maja 2021, więc przez kolejne dwa miesiące jest gdzie wpakować kasę zamiast kisić ją bezsensownie na nieoprocentowanym ror. Pojawia się też jakaś furtka dla kasy, na przeczekanie w momencie gdy kończy się nam promocja u melonika czy w Getin

Ciekawa sprawa, że kolejny sprawdza się angielskie powiedzenie: when one door shuts another opens. Inna rzecz to fajnie gdy trochę kasy odpłynie od zielonych, bo jak widać z jej nadmiaru zaczęły się notoryczne spadki...


Dla przypomnienia Getin oferuje obecnie zaledwie 0,6% na swoim KO i co gorsza pozwala na jedynie jeden darmowy przelew na ror. To oznacza że po wielu miesiącach, a właściwie nawet latach zostaje zdetronizowany. Dla nas to na pewno dobra wiadomość. 

Na koniec warto przypomnieć, że to oferta która nie jest ruchoma. Kończy się na sztywno na początku maja więc im wcześniej z niej skorzystamy, tym dłużej możemy liczyć na promocyjną stawkę.

Regulamin oraz zasady złożenia wniosku o opisywane w artykule konto

4 komentarze:

 1. ktoś tu jeszcze zagląda?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy ta oferta jest jeszcze aktualna? bo link nie działa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, dostałem też informację, że linki będą czasowo niedostępne, ale są plany wznowienia oferty. Jak się pojawi to oczywiście poinformuję o tym najpierw na blogu Finanse po godzinach. Potem ta oferta pojawi się tutaj dla zapominalskich.

   Usuń