poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Ostatni dzwonek na 2,70% + 50 zł na start


Jak wiemy od wczoraj Millennium przestało oferować atrakcyjne konto oszczędnościowe, trudno bowiem za takie uważać stawkę 2%. Szkoda, że taki fajny bank jako pierwszy zjechał w dół z podstawowym kontem dla oszczędzających.

Warto zatem przypomnieć, gdzie warto się jeszcze ewakuować po lepsze stawki. Jak przypominam na FpG do 10 maja mamy czas by załapać się u melonika po 2,50% wraz premią na 200 zł. Ja jednak wybieram Getin, gdzie liczyć można na więcej bo 2,70%.

Getin jak zwykle niezawodny

1. Elastyczne Konto oszczędnościowe VI - 2,70%
U zielonych stawka jest obecnie zdecydowanie najlepsza, a co więcej podniesiono limit do lubianych przez nas 400 tysięcy zł. Dla mnie to idealne rozwiązanie w świetle faktu, ze w połowie miesiąca kończą się lokaty w Idea bank.

Co więcej KO w Getin wciąż ma atut nieograniczonej ilości darmowych przelewów wewnętrznych do końca 2020.  Czas trwania promocji to dalej 3 miesiące. Gdy ostatnio miałem tutaj kasę promocja trwała przez 4 miesiące, zawsze więc można coś polepszyć w nowej edycji;)


Badanie salda przypadło na 31 marca 2020. Jak dla mnie rewelacyjna data, bo co prawda konto zerowałem w połowie ubiegłego miesiąca, ale lokatę mobilną 30 marca.   Nowa promocja potrwa do 5 maja 2020.


3. Bonus dla aktywnych VIII - 3,50%
W dalszym ciągu w Getin mamy drugą promocję, którą można łączyć z opisaną w pierwszym punkcie. Mowa o jeszcze lepszej stawce 3,50% w promocji Bonus dla aktywnych. Do kwoty 10.000 zł warto trzymać kasę na koncie z najwyższą stawką na rynku. Jest ona  oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobisteProblem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. VIII już edycja tej promocji potrwa nieco dłużej do podstawowego konta bo do 31 maja 2020.

Bonus dla aktywnych trwa zdecydowanie dłużej, bo aż przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 29 lutego 2020. Jak widzimy tutaj stała jest data początkowa, lecz o kolejny kwartał wydłużono nam karencję.3. 50 zł na start - VII edycja od 1 marca
To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. A skoro na start można tutaj jeszcze dodatkowo zarobić to czemu z tego nie skorzystać?

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. Bon podarunkowy na 50 zł dostanie ten, kto poza jedną wymaganą płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego, możesz jak zwykle pisać na marszr1@gmail,com a prześlę Ci taki kod.


Oferta zaczęła się na początku marca i potrwa do 31 maja 2020. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)


4. Lokata mobilna 2,0%
Lokata mobilna już niestety nie oferuje 2,70% lecz tylko 2%. To pokazuje czego możemy się spodziewać wkrótce na koncie oszczędnościowym. Jak widać wszystko wskazuje, że Millennium nakreśliło już przyszły trend.


 

Getin Bank oferuje wiele promocji, które można łączyć. Dlatego warto skorzystać i wycisnąć jak najwięcej korzyści dla siebie.

5. 100 zł do Decathlon
Getin ma jeszcze jedną promocję z bonem do Decathlon. Może nie jest to jakaś supernowość, bo bony do Decathlonu są tutaj od dłuższego czasu, ale w nowej edycji mocno wyśrubowali warunki konieczne do zgarnięcia stówki. Warunki zobaczycie poniżej.

Moim zdaniem ciekawsza jest promocja z programem poleceń, gdzie warunki są o wiele prostsze do spełnienia.

14 komentarzy:

 1. Do poprawki: Lokata mobilna nie 2,7%, lecz 2%.
  "4. Lokata mobilna 2,7%
  Dodatkowa korzyści jaką daje posiadanie konta w Getin to lokata mobilna, którą można odnawiać. Lokata do 10.000 zł na 2,7% to miły dodatek do konta:)"

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy opłaca się otworzyć konto oszczędnościowe na 2,7% mając jeszcze mobilną do połowy maja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Licz forsę: np. 50 000 zł - np. 10 000 zł z mobilnej = 40 000 zł x 2,7%.
   Dobrze mówię, że mobilna pomniejsza forsę do oprocentowania?

   Usuń
  2. Jeśli od 6 kwietnia do 5 maja przelejesz nadwyżkę nad saldo z dnia 31 marca to Getin zaliczy jak nowe środki o o%owaniu 2,7% do kwoty 400 tys. zł przez 92 dni.

   Usuń
 3. widocznie Getin Bank bardzo potrzebuje pieniędzy skoro zwiększył kwotę na koncie oszcz. do 400 tys. zł.
  jest to zastanawiające a właściwie jasne.
  Pamiętając o sytuacji finansowej Getin Banku (chyba się nie poprawiła a może wprost przeciwnie) to próbują zgarnąć pieniądze od klientów. Czy to dla nas-klientów bezpieczne lokowanie tam naszych środkow w obecnej sytuacji ???

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy wystarczy przelać do Getin na EKO 1 zł do 5 maja aby zaklepać sobie promkę 2,7% na 92 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Potem można dolewać, wszak jest to KO.

   Usuń
 5. możesz nawet przelać 1 polski grosz (mniej się już nie da !).
  Tylko postaw sobie pytanie: PO CO ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po to aby odpalić promkę a potem dopłacać w miarę potrzeb czy przypływu forsy.

   Usuń
  2. Od 6 maja zjazd w dół na wzór Millennium.

   Usuń
  3. "Od 6 maja zjazd w dół na wzór Millennium."
   To jest oczywiste, a jakieś konkrety?

   Usuń
  4. ...no to są i konkrety. Nowe EKO w GB:
   -tylko 2%,
   -tylko na 2 m-ce,
   -tylko do 200k zł.

   Usuń
 6. dziś był kurier z umową z Getinu, jak myślicie, otworzą konto do wtorku?

  OdpowiedzUsuń