piątek, 18 października 2019

200 zł w promocji Aliora z Nami Najlepiej II


Ten artykuł miał się ukazać dziś na FpG, ale nieoczekiwanie z samego rana zobaczyliśmy niespodziankę w postaci powrotu dobrej lokaty w Idea bank. Na takie niespodzianki czekamy od dawna, więc artykuł o powrocie niebieskich ma pierwszeństwo.

Tutaj warto więc omówić powrót świetnej oferty w Aliorze. Do zgarnięcia znów jest 200 zł czyli tyle samo co w Millennium. Warunki też są łatwe do spełnienia, tylko odrobinę trudniejsze aniżeli u bordowych.


Kto może skorzystać z tej promocji? Karencja u melonika jest w miarę krótka wynosi bowiem jeden rok. Ściślej bank sprawdza, czy nie mieliśmy konta w Aliorze po 31 sierpnia 2018, jeśli więc nie miałeś tu konta możesz śmiało zgarnąć 200 zł.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Promocja ma potrwać do 15 listopada 2019 czyli do tej daty powyższy link powinien być aktywny. Po złożeniu wniosku mamy aż 30 dni na założenie konta.Co trzeba zrobić by 200 zł trafiło na nasze konto?
Niewiele. Wystarczy spełnienie trzech warunków:
 • zalogować się do apki
 • przelać na konto 1000 zł 
 • zrobić 3 transakcje kartą na dowolną kwotę
Te trzy warunki wymagają jednak omówienia, są bowiem trochę napisane tak by nas wkopać, a tego nikt z nas nie lubi.


Po pierwsze banki zwykle wymagają jednego logowania do swoich apek. Alior prosi by robić to raz w miesiącu. Nie jest to jednak jakiś zaporowy warunek, a banalny i trwa nawet niecałą minutę więc jest do zaakceptowania.

Po drugie przelew wymagany to 1000 zł, ale warto zrobić sobie przelew na 1500 zł i nie patrzeć na wymóg w regulaminie. Dlaczego? Bo dopiero przelew na 1500 zł zwalania nas z opłaty za konto. 

Po trzecie karta. Z tą jest podobnie jak z przelewami: niby wystarczy 3 razy zapłacić by zgarnąć premię, ale karta jest darmowa dopiero gdy zapłacimy nią na kwotę 300 zł, a to już jest dość spore wymaganie.

Bardzo dobra korzyść do konta

Sam założyłem sobie kartę w sierpniu przed wyjazdem za granicę i szalałem nią ile się da, bo dzięki niej można płacić bez przewalutowania. Przedtem używałem innych kart, ale nie było miłe oglądanie historii, gdy bank dowalał nam prowizję za płatności za granicą. Teraz te czasy się już nareszcie skończyły.

Ale po powrocie do kraju pierwsze co zrobiłem to zamknąłem zbędną kartę, bo spełniła już swoją rolę i dalej jest niepotrzebna. Tutaj więc będzie podobnie. Będziemy nią płacić, ale po spełnieniu warunków dla premii 200 zł warto od razu ją zamknąć. Nowym przypomnę, że konto w Alior ma fajną rzecz w postaci dwóch darmowych korzyści, które można zmieniać wedle własnej woli. Jakie one są widzimy powyżej. Jak dla mnie żelazną korzyścią jest 3% na koncie oszczędnościowym, które tu mamy już od blisko 2 lat i z tej korzyści korzystam non stop.

Tutaj zgarniesz 200 zł za założenie konta w Alior bank

Drugą korzyść można sobie dowolnie zmieniać. Najpierw korzystałem z bezpłatnych przelewów natychmiastowych, niedawno zmieniłem je na darmowe przewalutowania, teraz zaś wracam do przelewów. 

Alior to przykład banku, za którym kiedyś nie przepadałem, ale który w końcu dał się polubić. Rzadki to przypadek, bo do innych banków do których od dawna mam rezerwę jakoś dalej nie mogę się przekonać.  Melonik należy do wyjątków, bo jeden przelew na 1500 zł za serię korzyści to warunek jak najbardziej do zaakceptowania.

8 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Sprawdziłem raz jeszcze regulamin. Zapis brzmi:
   'Uczestnik nie może mieć złożonego wniosku o KJO w okresie od 1 kwietnia 2019'

   Usuń
 2. Sam odpowiem z regulaminu: 3. Oferta Specjalna jest skierowana do nowych Klientów, czyli osób, które w okresie ostatniego roku
  (po dniu 31 sierpnia 2018 r.) nie posiadały Rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior
  Banku (Rachunek płatniczy), rachunku walutowego lub Karty Kibica Alior Banku. Posiadanie konta
  oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze
  Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza Uczestnika z Oferty
  Specjalnej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, wprowadziłem odpowiednie poprawki do artykułu.

   Usuń
 3. Czy to konto da radę założyć przez internet, np. potwierdzeniem z innego banku, czy musi przyjechać kurier z umową, czy trzeba się wybrać do oddziału podpisać umowę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co się orientuję to musi jednak przyjechać kurier, wręczyć nam umowe do podpisu. Możesz także zadzwonić do oddziału Aliora i się dowiedzieć czy zaszły jakieś zmiany :)

   Usuń
 4. Polcan, czy to konto trzymasz tylko dla tego oprocentowania, które obowiązuje do 20k? Nie lepiej opłaca się zamknąć konto aby za rok zgarnąć kolejną premię za "nowego klienta"? Tak się zastanawiam co zrobić jak dostanę premię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest wiele powodów. Mam przykładowo 6letnie obligacje Aliora, których rzecz jasna nie zamierzam sprzedawać bo takiego zysku na żadnej lokacie nie dostanę.
   Urządzają mnie też natychmiastowe przelewy do T-mobile co jest potrzebne przy spłacie karty kredytowej np. w niedzielę.
   Alior ma też jako jedyny oddział poza PKO w mojej miejscowości, co jest mi bardzo na rękę. Więc nie ma szans bym zamykał tu konto, a 3% zawsze się przydaje skoro jest tu już od ponad 2 lat:)

   Usuń