piątek, 10 listopada 2017

Ranking kont oszczędnościowych listopad 2017


Kolejny miesiąc w którym jest lepiej niż w poprzednim zestawieniu. Millennium zgodnie z oczekiwaniami utrzymało kolejny raz stawkę 2,50% za to nieoczekiwanie jego odwieczny rywal czyli Optima wreszcie podniosła stawkę o 0,30pp.

Co prawda teraz oba banki mają takie same stawki jak na początku roku, ale ze względu na możliwość nieograniczonej darmowej ilości wypłat w klonie dawnego BGŻ, to konto jest bardziej atrakcyjne. Tym bardziej, że limit jest większy.

Warto podkreślić, że sprawca całego pozytywnego zamieszania, a więc Getin oferuje swoje 2,70% tylko do 15 listopada. Jest to więc ostatni dzień, by tutaj uruchomić 4 miesiące fajnej stawki jak na KO.


Najlepiej oprocentowane konta:
1 Deutsche bank - db Plan 500+ 5,28%
       warunek 5,28%: omówiony w osobnym artykule
2. Orange Finanse - Konto oszczędnościowe 3,60% do 10.000, 6M
        warunek: dla nowych klientów, oferta ważna do 1.02.2018
3. T-mobile UB - Konto oszczędnościowe 3,00% do 50.000, 92D
        warunek: nowy klient na 1 kwietnia 2017, 92D
   Toyota bank - Konto Młodzieżowe Super Click 3,00% do 10.000 zł 
       warunek: dla młodzieży w wieku 13-24 lat
    BZWBK - Konto<20 3,00% do 3.000 zł
       warunek: konto dla nastolatków w wieku 13-20 
    Bank Pocztowy - Pocztowe Konto 500+ 3,00% do 10.000
         warunek: otrzymywanie świadczenia 500+, oferta do 31 grudnia 2017

Oferta ważna tylko do 15 listopada
8. Getin bank - Konto oszczędnościowe 2,70% do 200.000 nowe środki, 4M
9. Deutsche bank - db Premium Konto oszczędnościowe 2,55% =< 100.000, 4M
10. Millennium - Konto oszczędnościowe Profit 2,50% do 100.000, 92D
      warunek: nowe środki: 14 października 2017, brak udziału w innych KO, do 13 stycznia 2018
    BGŻOptima - Konto Smart 2,50% do 150.000
        warunek: nowe środki na dzień 12 października 2017 - do 25 stycznia 2018
    Eurobank - Rachunek Ekstra Zysk 2,50% do 30.000 zł nowy klient           
    Alior Bank - Konto lokacyjne 2,50% do 100.000 nowe środki, 4M
    Toyota bank - Konto Młodzieżowe Click 2,50% do 8.000 zł        
        warunek 2,5%: dla młodzieży w wieku 13-24 lat 
14. Nest bank - Konto oszczędnościowe 2,25% do 50.000
      Idea bank - ZOŚKA 2,25% do 100.000
         warunek 2,25%: przelewać 10% wartości średniego salda z poprzedniego miesiąca 
16  Idea Bank - Konto Zyskowne 2,20% do 10.000 * 3
        warunek: przelew 1000 zł na ror+ obrót kartą na 100 zł
18 Lion's Bank - Lion's Excellence 2,15% bez limitu


Wyjaśnienia:
1) do 10.000 zł - maksymalna stawka objęta promocyjnym oprocentowaniem, przekroczenie tej stawki nie skutkuje dodatkową karą
2) =<100.000 zł - Kto będzie mieć więcej niż 100.000 zł, temu bank obniży oprocentowanie nie tylko dla kwot powyżej stu tysięcy ale dodatkowo obniży cały zgromadzony kapitał
3) bez limitu - nie ma limitu co do deponowanej kwoty
4) 4M, 6M - oprocentowanie gwarantowane jest przez X-Miesięcy np. 4M - 4 miesiące 
5) 92D - oprocentowanie gwarantowane jest przez X-Dni np. 92D - 92 dni
6) do 26 października - data po której bank może zmienić stawkę przedstawioną w zestawieniu

23 komentarze:

 1. A ja się zastanawiam nad zamknięciem KO w Mille. Zaspali trochę z tymi 2,5%. Nawet lokata mobilna nie zasługuje w tym momencie na uwagę... Pytanie zasadnicze - jak zachowa się Getin z oprocentowaniem po okresie 4M...
  Razem z żoną mamy w sumie z 10 albo i więcej kart płatniczych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też poważnie zastanawiam się nad takim ruchem, ale zamykałbym u nich i ROR. Nie jest to moje podstawowe konto, KO jak napisał Arek aktualnie mają mało atrakcyjne, a tylko muszę pamiętać o płatności kartą i przelewie tysiaka. Nie są to może wygórowane wymagania, ale jak na to, że nic u nich nie trzymam - tylko niepotrzebnie absorbujące :( Też uważam, że mogli dać ciut więcej, a nie tylko utrzymać to co mieli już od dawna. To przykre, że wyprzedziła ich nawet Optima, którą już spisywałem na straty...

   Usuń
  2. Poważnie nie przekonuje Was super limit w koncie oraz 3% cashback bez limitów?
   Takich zysków jak Millennium nie oferuje żaden bank w Polsce. Nie są one oczywiste jak KO czy lokaty, ale jak się wie jak korzystać z usług poza nimi, to okazuje się jest całkiem ok.
   Zapłaciłem np. w tym roku kartą za wakacje, bank zwrócił 200 zł za tę płatność. Nie liczyłem zysków za cały rok, ale sądzę, że tyle co w Millennium to nie zarobiłem w żadnym innym banku w 2017.

   Usuń
  3. Polcan, biorąc pod uwagę, że nigdy się nie zadłużałem, nie miałem kredytu ani pożyczki w żadnym banku nie korzystam też z limitu na koncie, ani debetów. Nigdy też nie wyrabiałem karty kredytowej, a karty debetowe używałem do niedawna tylko do wypłat z bankomatów. Teraz zostałem niejako przymuszony do płacenia nimi i traktuję to jako zło konieczne. W moim głównym banku muszę wykonać 5 takich płatności i dochodzi mi ta jedna w Mille, a w przyszłości pewnie i w getinie. W Millenium niesamowicie mnie zirytowali dodatkowo tym brakiem możliwości wypłaty ponad 50k w danym dniu i to nawet z datą przyszłą!!! Pisałem już o tym parę razy, więc nie chcę się powtarzać. Można było, a zablokowali - tylko po co? Przecież kasa i tak wychodziła na następny dzień. To i mało atrakcyjne na obecną chwilę oproc. na KO coraz bardziej mnie pcha do decyzji, nad którą zastanawia się też Arek z forum. Pozdrawiam

   Usuń
  4. Ok, rozumiem. Też kiedyś unikałem wszelkich kredytów, kart kredytowych oraz jakiegokolwiek zadłużania, więc wiem o co chodzi.
   Inna sprawa, że w chwili obecnej to właśnie kredyty, limitu i zadłużenia sprawiają mi największą frajdę. Fakt, że dużo czasu mi zajęło by to zrozumieć,ale jak raz się udało za darmo zarabiać kasą banków od tej pory stało się nałogiem.
   Co do przelewów to pamiętam, że pisałeś. U mnie jednak całe 140.000 da sie wytransferować bez problemu. Pisałem zresztą o tym wielokrotnie.

   Usuń
  5. Pewnie już gdzieś o tym pisałeś Polcan, ale możesz powiedzieć w skrócie - o co chodzi w Mille z tym limitem w koncie i czy każdego kto ma tam ROR to dotyczy? Nigdy nie zgłębiałem tego tematu. Z góry dzięki za odpowiedź :)

   Usuń
  6. Wielokrotnie na obu blogach. Wpisz sobie limit w koncie w wyszukiwarce blogowej na FpG lub tutaj, a otrzymasz całą serię linków do odpowiednich wpisów na ten temat np.
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2016/02/oferta-specjalna-darmowego-limitu-w.html

   Usuń
  7. Dzięki Polcan, pozdrawiam :)

   Usuń
  8. Podobnie jak TomTom - nie korzystam z tych "przywilejów". W pewnym momencie brakuje czasu lub są ważniejsze rzeczy w życiu niż kombinowanie dla kilkudziesięciu PLN.

   Limity przelewu, bez kombinowania, ustalone na 50k, w dzisiejszych czasach są absurdalnie niskie - pewnie niektórzy lokatowcy na codzień więcej noszą w tylnej kieszeni spodni :) (no może przesadziłem trochę).
   Tak jak kiedyś pisałem - to trochę bank dla emerytów, którzy jak potrzebują coś załatwić to idą do placówki...

   Usuń
 2. Chciałem założyć dziewczynie konto oszczędnościowe w Nest banku. Okazało się że stawka 2,25 jest ważna tylko przez 3 miesiące. Potem spada do nieco ponad 1... W którym banku nie ma ustalonego beznadziejnego oprocentowania po upływie promocji?Gdzie najlepiej otworzyć konto
  oszczędnościowe dla DŁUGOTERMINOWEGO oszczędzania? Dziewczyna nie ma kapitału początkowego, bo dopiero zaczyna oszczędzać. W takim wypadku wabiki nie mają sensu. Bardzo proszę o poradę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od lat sprawdzaja się tylko dwa banki: Millennium oraz BGŻOptima.

   Usuń
  2. Jak to 3% zwrotu bez limitu?? Mozna rozwinac temat??

   Usuń
  3. Chodzi o to, że wszystkie karty dają limity. W T-mobile dla przykładu jest zwrot 5% do kwoty 500 zł, jak wydasz więcej, to w danym miesiącu zwrot Ci nie przysługuje. Dlatego wydaję 500 zł, a potem przesiadam się na kartę z Millennium.
   Tutaj nie ma limitów, przynajmniej w sensie wielkich wydatków. Możesz wydawać i po kilka tysięcy miesięcznie i zwrot będzie.
   Oferta nie jest w standardzie i tylko czasowa, ale używam jej od czerwca tego roku non-stop. Szeroko omawiana na FpG np. w poniższym wpisie:
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2017/05/3-cashback-na-wszystko-oraz-darmowe.html

   Usuń
  4. Szanowny Panie, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy Nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku). W naszej ofercie jest także konto Nest Rodzinne Oszczędności, które nie wiąże się z ryzykiem inwestycyjnym i kosztami administracyjnymi (w tym z opłatami za wcześniejsze zakończenie oszczędzania). Składa się ono ze zwykłego konta Nest Oszczędności oraz Premii za długość okresu oszczędzania i liczbę posiadanych dzieci. Oferujemy także szeroką gamę lokat bankowych dla Klientów Nest Banku oraz dla osób, które nie mają u nas konta bankowego. Więcej na stronie banku nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci.html

   Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

   Pozdrawiam,
   Opiekun Klienta Nest Bank
   nestbank.pl

   Usuń
  5. "Szanowny Panie, Nest Bank ma dla swoich Klientów kilka możliwości oszczędzania. Jedną z nich jest konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, które pozwoli zabezpieczyć przyszłość rodziny poprzez bezpieczne pomnożenie kapitału. Każdy Nowy Klient może liczyć na oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (powyżej tej kwoty oprocentowanie wynosi 2,0% w skali roku)." Owszem, ale to oprocentowanie jest tylko przez 3 miesiąc,e a potem spada na 1% z hakiem. Nie warto sobie głowy zawracać jak się nie ma kapitału początkowego

   Usuń
  6. Jak dla mnie samo oprocentowanie zaledwie 2,25% wyłącza z marszu Nest bank z kręgu jakiegokolwiek zainteresowania.
   Absolutnym minimum przez cały rok 2017 by zainteresować się kontem jest 2,50% dlatego też nigdy nie poświęciłem osobnego artykułu na konto oszczędnościowe w Nest. Jest zbyt mało atrakcyjne by poświęcać mu uwagę.

   Usuń
  7. Ja chciałem załóżyc w nest banku ponieważ sam mam tam konto oszczędnościowe. Zakladalem jeszcze jak to był smart bank chyba ze 3 lata temu. Mam w tej chwili caly czas 2,20% i nie musze sobie zawracac glowy szukaniem co 2 miesiące nowych wabikow. Myślałem że to normalne że jest okres promocyjny gdzie oprocentowanie jest zapewnione a potem moze (ale nie musi) spaść delikatnie w dol. Tak jak pisałem mam tam konto od 3 lat. Tak samo jak w boś banku. Zarowno w jednym jak i drugim mam oprocentowanie ok 2,20%. To gdzie teraz mozna zalozyc takie konto gdzie oprocentowanie bedzie sie trzumac na stslym poziomie?

   Usuń
  8. Przez cały czas masz 2,50% w Millennium. Wystarczy ewakuować środki na weekend by wrócić w odpowiednim terminie o czym przypominam zwykle na FpG.
   Cały rok było też 2,50% na Idea Saver, ważne do 15 grudnia. Od niedawna masz 2,50% w Optimie i tutaj będzie to zapewne stała stawka, która jest dla tych co pilnują by ewakuować się w odpowiednim terminie.
   Dziś to już jednak za mała stawka. Króluje 2,70% w Getin przez 4 miesiące. Co będzie potem zobaczymy w przyszłym roku.

   Usuń
  9. Jaki sens ma ewakuowanie się na weekend z Millenium? Przecież w ten sposób pieniądze zarabiają tylko 5 dni w tygodniu i z 2,5% robi się 1,75%. O co dokładnie chodzi z pilnowaniem ewakuowania się na czas w Optimie? Nie ma czegoś z nawet nieco niższym oprocentowaniem, ale czego nie trzeba pilnować 24h na dobę?

   Usuń
  10. Odsyłam do długiego, dedykowanego temu tematowi artykułowi:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/10/znow-250-na-5-edycji-konta.html

   Usuń
 3. Co znaczy KO? "brak udziału w innych KO". To oznacza konto oszczędnościowe? Czyli żeby mieć konto w Milenium to nie mogę mieć nigdzie indziej? Zarówno Millenium jak i BGŻ optima mają oprocentowanie do któregoś stycznia. Co dalej? Też spada do 1% czy jakiś WIBOR czy coś? Ja mam swoje konto w Nest banku już 3 lata (zakładałem jeszcze w Smart bank) i mam 2,20%. Dlatego byłem bardzo zdziwiony jak nam powiedzieli, że obecne 2,25 obowiązuje tylko przez 3miechy, a potem spada do 1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co dalej? Dalej trzeba przechytrzyć bank by znów mieć gwarantowane 2,50% zamiast spadku do marnej stawki standardowej.
   O tym jak to wygląda w Millennium i co zrobić by mieć stale 2,50% opisywałem przy okazji ostatniej aktualizacji oprocentowania:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/10/znow-250-na-5-edycji-konta.html

   Usuń
 4. Alior bank przejal bank Bph i mam w aikor banku konto oszczędnościowe do 50 tyś na 2.2 lokaty wypłacił bo ailor banku to odnawialne to 0.25

  OdpowiedzUsuń