wtorek, 24 października 2017

2,70% na Nest lokatach oraz 200 zł do Rossmana za Nest konto


Wczoraj na FpG omówiłem podwyżkę wśród lokat neoBanku. Sęk w tym, że podwyżka sięgnęła tylko minimum tegorocznego przyjętego na blogu a więc 2,50%. Na więcej bo 2,70% mogą liczyć tylko nowi klienci.

Znacznie lepszą propozycję wysunął Nest bank. Tutaj owe 2,70% jest dla niemal każdego, a przynajmniej nie wyklucza się jednorazówek. Jak widać Getin bank ustawił nam nowe minimum z którym inne banki muszą się liczyć. Wszak tyle daje jego konto oszczędnościowe.

Po podwyżkach w neo mamy szybką odpowiedź nesta

Nie każdy jednak lubi zakładać nowe konto. Dla mnie nie ma z tym problemu i czekam na kontakt z banku złożyłem bowiem właśnie wniosek o konto omówione niedawno na FpG. W komentarzach pojawiają się jednak głosy, że to za dużo zachodu, tym bardziej, że podobno kasa musi wpłynąć do 15 listopada i nie ma możliwości dopłacania...

Getin gwarantuje stawkę 2,70% przez 4 miesiące i wątpliwe czy po tym terminie zastosuje tricki znane z Millennium czy Optimy z możliwością powrotu. Nest bank gwarantuje taką samą stawkę na dłuższe okresy od półrocznego poczynając.

1. Lokata na nowe środki - 4 warianty z 2,70%
Jak widzimy do wyboru są także opcje roczne i dłuższe. Najciekawsza jednak wydaje się być wersja na 6 miesięcy. Kto wie co się porobi na wiosnę przyszłego roku, wszak niebiescy potrafią też zaskoczyć a każdy z nas pamięta o fajnej stawce 2,85% jaka była tutaj niedawno.

Takie same stawki są dla lokaty na nowe środki i lojalne

Co ciekawe powyższa tabela dotyczy dwu rodzajów lokat. Pierwsza grupa dotyczy nowych środków, druga lojalności wobec banku.

Lokaty lojalne wymagają konta i przelewu pensji
Niestety Nest jest dość wymagające po pierwsze trzeba mieć tutaj konto. Na szczęście jest to całkowicie bezproblemowe konto całkowicie za zero. Jedno z nielicznych na rynku, które można polecić bez obaw o jakąś zabłąkaną acz wredną opłatą

Tutaj założysz konto w Nest bank dla najlepszych stawek na lokatach

Posiadanie konta gwarantuje zwykle lepsze stawki o 0,20pp od tych jakie są oferowane dla klientów, którzy nie chcą tutaj konta. Ta najwyższa stawka czyli 2,70% ma jednak jeszcze dodatkowe wymagania.

2. Lokata lojalna - te same 4 warianty z 2,70%
Kto nie ma nowych środków ma inną opcję. Musi jednak spełniać inny warunek dodatkowego przelewnia tutaj swojego wynagrodzenia i to wcale niemałego bo w wysokości minimum 2500 zł. Kto posiada dochody ze swojej działalności musi przelewać znacznie więcej na swoje  BIZnes konto bo aż 6.000 zł raz robić przelewy z niego do ZUS i US.

Tutaj założysz BIZnes Konto w Nest bank dla najlepszych stawek na lokatach

Konto dla firm też jest tutaj całkowicie bezpłatne, co jak na konto dla firm jest rzadkością. Nie płacimy nic za prowadzenie konta czy kartę, darmowe są wszystkie bankomaty itd.


Taka jest cena lojalności nieprzypadkowo więc lokata nosi nazwę lojalnej. Jak dla mnie zbyt wygórowana, ale jeśli ktoś faktycznie nie wie jak wykorzystać dobrze swoje wynagrodzenie ma dobrą okazję. Tym bardziej, że nie jest to jednorazowa oferta, a takie lokaty lojalne pojawiają się tutaj dość regularnie.

UWAGA:
W przypadku braku spełnienia warunku nowych środków lub przelewu wynagrodzenia bank obniży stawkę do marnych 1,20%.

Czy na nowe środki czy lojalną otworzysz tak samo
Bez względu na to czy decydujemy się na lokatę na nowe środki czy lojalną zakłada się ją tak samo. W prostych trzech krokach widocznych powyżej. A więc neo i Nest już swoje powiedziały, teraz czekamy na ruch Idea bank. Aktualizacja:
Rano pojawiła się oferta lokat, a już po południu pojawiła się nowa akcja specjalna z 200 zł do Rossmana za otwarcie konta w Nest bank:)

Tutaj zarejestrujesz się w akcji z bonem 200 zł do Rossmana za Nest konto

Szczegóły w dedykowanym artykule już jutro rano na FpG.

1. Regulamin lokaty na nowe środki w Nest bank
2. Regulamin lokaty lojalnej w Nest bank

Ciąg dalszy: 200 zł do Rossmana za jeden przelew 

9 komentarzy:

 1. Polcan ale opisałeś lokatę lojalną a na nowe środki ma też 2,7%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na szczęście masz rację, wprowadziłem już poprawki. Dzięki.

   Usuń
 2. Cyt:”W komentarzach pojawiają się jednak głosy, że to za dużo zachodu, tym bardziej, że podobno kasa musi wpłynąć do 15 listopada i nie ma możliwości dopłacania...”
  Mam informację na piśmie konultanta Getin Bank odnośnie KO na 2,70% na 4 m-ce. Otóż nie prawdą jest, że w okresie 122 dni od dnia wpłacenia do 15.11.2017r. nowych środków,minimum 1 zł, nie można dopłacać do Konta oszczędnościowego. Okres 4 m-czny liczy się od pierwszej wpłaty nowych środków. W okresie oprocentowania promocyjnego można w każdym czasie dopłacać na w/w KO. Z tym, że oprocentowaniem promocyjnym objęte są nowe środki do kwoty 200 000 zł. Powyżej tej kwoty oprocentowanie standardowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostaw ten zbawienny komentarz pod poniższym artykułem tam bowiem są bardzo liczne wpisy o których pisałem w powyższym artykule:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/10/nowe-konto-proste-zasady-z-lokata-na-3.html

   Usuń
  2. Wkleiłem odpowiedź konsultanta Getin Bank w w/w linku.

   Usuń
  3. Opublikowałem, dzięki.
   Jak rozumiem można także zerować konto w grudniu i dopłacać w styczniu i dalej będzie 2,70% przez 122 dni? Wszak to także dopłacanie - chociaż środki nie będą nowe, to i tak będą względem 15 listopada

   Usuń
 3. Idea daje 2,75 na 1 i 3 mce

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ...dla właścicieli u nich konta tak. Czyli znaczy się, że już odpływają im pieniądze i chcą to powstrzymać. Czuję, że zaoferują niebawem coś lepszego już dla wszystkich ;)

   Usuń
  2. Omówiłem to na FpG:)
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2017/10/275-na-lokatach-w-idea-bank.html

   Usuń