poniedziałek, 27 czerwca 2022

Do 6.50% na lokacie w Inbank zamiast w mBank

Omówiona w ubiegły piątek na FpG oferta z 6% na lokacie w mBanku wymaga posiadania konta na które musi wpływać 7k i to co miesiąc. Chociaż w zasadzie nie jest to problem, zawsze lepiej mieć tyle samo bez żadnych warunków w innym banku. Warto więc przypomnieć, że tyle samo, a nawet więcej bo do 6,50% dostaniemy w Inbank.


Jak pamiętamy zaniknął depozyt kwartalny, który od lat cieszy się największym powodzeniem. Został tylko 6 miesięczny, który raczej mało kto zakłada. Inbank szybko musiał się o tym przekonać, bo oto wraca do nas popularna lokata na 3 miesiące na 6%

Tutaj założysz lokatę lojalną ze stawkami do 6,50% w Inbank

Inbank jak widać przeliczył się i na szczęście żaden bank nie poszedł tą drogą. Dla przypomnienia Inbank podzielił swoje lokaty na dwie grupy: lokaty lojalne o przyzwoitym oprocentowaniu oraz lokaty standardowe, które dziś wyglądają przeciętnie, a za takie uważamy dziś stawki na 4%.

W komentarzach pojawiają się informacje o tym, że zrywacie czasem lokaty, gdy pojawia się jakaś lepsza oferta na rynku. W przypadku posiadania kilku lokat w Inbank zerwanie jednej lojalnej powoduje, że wszystkie inne lojalne spadają do oprocentowania na lokatach standardowych czyli zjedziemy z 6% na 4%.

Warto o tym pamiętać, chociaż jak znam życie to zwykle przy lepszej ofercie zrywamy wszystko jak leci i przenosimy wszystkie środki do nowego banku. W takim przypadku pomysł Inbanku na karanie za brak lojalności nie będzie dla nas bolesny. Wszak przenosimy kasę po przeliczeniu, że przenosiny będą opłacalne.


2 komentarze:

 1. Oprocentowanie na lokatach z miesiąca na miesiac rośnie, nadal jednak jest zbyt małe w stosunku do inflacji. Nasze oszczędności bardzo tracą w ostatnim czasie.

  Moim zdaniem w świetle ostatnich wydarzeń, powinno się zlikwidować podatek belki. Moim zdaniem skandaliczne jest, ze jeszcze istnieje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Od wtorku 5.07 lokaty Facto w górę :
  1mc-5,5%
  3,6,9 mcy-6,5%

  OdpowiedzUsuń