wtorek, 17 maja 2022

5% na lokacie mobilnej w... Paribas

Mamy ostatnio prawdziwy wysyp lokat, że trudno nadążyć z ich opisywaniem. Ba, zaczynają je oferować nawet banki, które do tej pory były na bakier z lokatami. Miały je w ofercie jak każdy, ale oferowały śmiechu warte 0,01%. No to mamy niezły comeback i to z mocnym przytupem.

Mowa o Paribasie, po którym chyba najmniej bym się spodziewał, że mnie zaskoczy w kwestii lokat. Mamy tutaj lokatę od razu na 5%, chociaż na powyższej reklamie widzimy słowo DO co każe się spodziewać jakichś warunków. Do wyboru mamy dwa warianty:

 • 3 miesiące: 3%
 • 5 miesięcy: 5%

Jak widać bank postanowił dobrać stawkę do ilości miesięcy. Nie ma więc lokaty na miesiąc, ta musiałaby wynosić 1%, co wyglądałoby paradoksalnie. Chociaż tak na marginesie powiem, że zachętę do założenia takiej lokaty dostaję non stop od Millennium w dalszym ciągu co poniedziałek (sic!).

Ponieważ jest to lokata mobilna spodziewać się można limitów kwotowych. Wynoszą one 50.000 zł co jest i tak dużo jak na mobilną. Wydaje mi się jednak, że to i tak zbyt długi okres jak na obecne czasy. Już trzy miesiące to przy obecnym tempie wzrostów długo, a nikt nie wie ile te szaleńcze tempo w górę potrwa.


 

Lokata mobilna wymaga posiadania konta, a te jeśli już zakładać to nie dla lokaty, lecz dla premii na start. Paribas ruszył właśnie z kolejną promocją konta za którego założenie można zgarnąć 450 zł na start ale więcej o tym dziś na FpG

Tutaj zgarniesz 450 zł do Biedronki za konto w Paribas

Ciekaw jestem czy to start nowej rzeczywistości w bankach, które do tej pory odżegnywały się od lokat. Będzie to widoczne jak na dłoni w kolejnym rankingu lokat, tu ich bowiem przybywa coraz więcej. Póki co pierwsza godna uwagi lokata na 5% jest oferowana na zbyt długi okres. Bo z wariantu kwartalnego dziś się raczej nikt nie będzie chciał skorzystać.

UWAGA:

Jeden z czytelników w komentarzach przesłał nawet scan potwierdzający istnienie lokaty mobilnej oprocentowanej na 1%. Sam tego nie sprawdzę, bo na chwilę obecną nie mam konta w Paribasie, ale niżej sami to zobaczymy...


Okazuje się jednak, że powyższej informacji nie należy traktować poważnie. Jak poinformował Ptok w komentarzu na FpG:

Jeżeli chodzi o lokatę 5 % to mieli babola w systemie. W trakcie zakładania lokaty pokazywało 1 miesiąc, a w momencie kliknięcia "załóż lokatę" system zakłada ją na 5 miesięcy. I gostek to doskonale wie, dlatego wysyła ci screena sprzed założenia lokaty. Niech ci wyśle screna z założoną lokatą na 5% na 5 miesięcy. Nie ma takiej lokaty.

8 komentarzy:

 1. Polan jest 5% na 1 miesiąc! - https://www.szybkiplik.pl/h7zT86i22N

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma lokaty na 1 miesiąc. Ona się założy na 5 miesięcy.

   Usuń
  2. Dzisiaj dostałem smsa (mogę wysłać skan) a także skan w aplikacji mobilnej w systemie ze kończy mi się lokata na 1 miesiąc na 5% w BNP

   Usuń
 2. Inbank lokata lojalna 3mce 6%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety od dziś już tylko 5,50%
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2022/05/lokata-lojalna-w-inbank-teraz-daje-550.html

   Usuń
  2. Oooo dziękuję za info

   Usuń
 3. Od 1 czerwca lokata FACTO 1mc-5% a 3 mce 5,75 %. Dzis dostałam maila

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, od piątku mam zamiar ją hurtowo założyć, zaś dziś omówiłem ją na FpG
   https://moneyafterhours.blogspot.com/2022/05/kolejne-podwyzki-na-lokatach-w-bff.html

   Usuń