poniedziałek, 14 marca 2022

Dziś lokaty w Getin oferują do 3,3% a konto oszczędnościowe 3% do 400k

Najlepsze oferty na rynku zasługują na to by być na stronie głównej, a nie zasypane nowościami. Na chwilę obecną zaś oferta Getin nie ma sobie równych. Jest na tyle dobra, że zamknąłem tutaj konto by jak najszybciej wrócić po nową wyższą stawkę.

W Getinie nie tylko mamy podwyżki na KO, zwykle idą w parze z podwyżkami na lokatach i nie inaczej jest tym razem. Do tej pory wydawało mi się, że KO jest bezkonkurencyjne w porównaniu do lokat, ale po wczorajszym ruchu zielonych zmieniłem nieco zdanie.


Zresztą pytacie mnie także w mailach czy będzie na blogu wpis o samych lokatach o których jak widzę dużo także rozmawiacie w komentarzach. I w sumie ma to sens, bo przecież wielu klientów pozamykało tutaj konta przez wymóg większej ilości płatności kartą, a dla lokat nie trzeba mieć tutaj konta.

Przyjrzymy się zatem nowym lokatom w Getin i omówimy je nieco szerzej. Sam bowiem pomyślałem sobie czy da się może przelać kasę z konta oszczędnościowego na lokatę. Wszak mam tutaj tylko 2% i taka stawka będzie mnie obowiązywać do przez całe 3 miesiące.

Tutaj założysz lokaty w Getin ze stawkami do 3,30%

Zaczniemy jak zwykle od stawek jakie zaoferował nam Getin. Tutaj już od krótkiego okresu na kwartał stawki są lepsze od omawianych w ubiegłym tygodniu Inbank czy BFF. Spójrzmy:

  • 3 miesiące - 3%
  • 6 miesięcy - 3%
  • 12 miesięcy - 3%
  • 15 miesięcy - 3,30%

A więc jak widzimy w zasadzie stawka dla wszystkich okresów jest taka sama i wynosi 3% bo raczej nikt nie będzie zakładał lokaty na 5 kwartałów. Nie jest to na pewno opłacalne w momencie gdy stopy rosną od dłuższego czasu i póki co nie widać trendu odwrotnego.

Kluczowa dla nas jest jak zwykle data badania salda w banku. Jak zobaczyliśmy wczoraj w przypadku KO, gdzie też mamy 3%, data jest identyczna w stosunku do poprzedniej edycji czyli 16 lutego 2022. Nie dziwi to, bowiem nowa edycja jest nakładką na starą, a nie jej kontynuacją.


A co w przypadku lokat? Tutaj data jest o tydzień późniejsza: bank będzie badał saldo według stanu na koniec 23 stycznia 2022. Dla mnie to fatalna wiadomość, bo przelałem tutaj środki dzień wcześniej, więc przelanie ich z KO nic mi nie da. Dla tych jednak co wyzerowali sobie saldo przed tym terminem będzie to dobra wiadomość.

W przypadku dobrych ofert nigdy nie wiadomo jak długo będą one w ofercie, więc ważne jest dla nas jak długo można wpłacać środki od momentu złożenia wniosku. Wszak nasza lokata w innym banku może nam się kończyć w przyszły poniedziałek, a chcielibyśmy mieć pewność, że załapiemy się w Getin na nową lokatę.

Na szczęście nie ma z tym problemu. Wnioski złożone dzisiaj mają 7 dni na ich opłacenie. Innymi słowy możemy dziś złożyć wniosek i poczekać na kończącą się nam lokatę i opłacić ją w przyszłym tygodniu, licząc dokładnie tydzień od momentu wysłania formularza.

Tutaj założysz lokaty w Getin ze stawkami do 3,30%

Na marginesie powyższy link promocyjny kieruje tak do lokat jak i do założenia konta oszczędnościowego. W obu przypadkach mamy po 3%, przy czym KO wymaga posiadania ror, więc zakładamy niejako dwa konta jak zwykle. Lokaty zaś, jak wspomniałem na początku, nie wymuszają posiadania konta i wykonywania 5 płatności kartą na dowolną kwotę

Oczekuję jednak na kasę i już planuję założyć kilka lokat na 3% oczywiście na najkrótszy okres. Kilka bo nigdy nie wiadomo czy nie będzie opłacało się zerwać jakiejś w nieoczekiwanym przypadku. Pakowanie wszystkich środków w jedną lokatę nie jest dobrym pomysłem. Nigdy nie wiadomo co poczyni konkurencja ani co przyniesie jutro.

Nie da się jednak zakładać lokat do woli. W regulaminie bank wyraźnie daje znać, że 5 sztuk jest górnym limitem. Więc jeśli ktoś planuje założyć większą ich ilość przy szóstym wniosku zostanie odrzucony. Warto o tym pamiętać.

Na koniec przypomnę tym co zapomnieli już jak to jest z lokatami, że nie ma znaczenia co napiszemy w tytule przelewu. Liczy się tylko dobrze przepisany numer lokaty. Nie musi się też zgadzać deklarowana kwota z tą która faktycznie wpłacamy. Nawet jeśli zadeklarujemy wpłatę na 1000 zł, a wpłacimy 5000 zł wszystko się księguje tak jak powinno. Ważniejsze jest by zaznaczyć zgody marketingowe jakie wymaga bank.

Regulamin lokaty na nowe środki w Getin edycja 4

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz