czwartek, 29 sierpnia 2019

Ostatni dzwonek na 4% na koncie oszczędnościowym w Nest bank


A jednak Nest bank skróci swoją ofertę 4% na koncie oszczędnościowym. Pierwotnie oferta miała potrwać do końca wakacji, dostałem jednak dziś informację, że oferta zakończy się jutro i to nie o północy lecz o 15:30.

W dniu obniżki stawki na KO w Getin, ruszyła nowa, zdecydowanie najlepsza oferta na rynku. Nest chyba celowo o tydzień przesunął prezentację mocnych 4% na koncie oszczędnościowym czekając na spodziewaną obniżkę u zielonych.


Getin ma co prawda jeszcze swoje 3,50% do końca wakacji ale promocyjną stawkę daje do symbolicznej kwoty zwanej wabikiem. Nest idzie o krok dalej, pozwala bowiem na dwa razy więcej. Konto oszczędnościowe pozwala wpakować tyle ile Alior czyli do kwoty 20.000 zł. Ale zamiast 3% mamy tutaj zdecydowanie atrakcyjniejsze 4%. Kwotę można zresztą podkręcić do 30k.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Nest z najlepszą stawką na rynku 4%

Oferta z pewnością jest zachęcająca, skoro 4% gwarantowane będzie przez pół roku. Można z tego skorzystać, jeśli nie było się klientem Nesta przez ostatnie 2 lata.

Jest lepiej niż w Getin, co nie znaczy, że łatwiej. W Getinie wystarczy, że przelejemy sobie tysiaka raz w miesiącu i po sprawie. Nest jest dużo bardziej wymagający, ale czego się nie zrobi dla lepszych stawek.Co zatem trzeba zrobić? 
1. 4% na KO w Nest
Konto należy założyć najpóźniej do 13 września 2019. Taki termin spowoduje, że spełnianie dwóch warunków nie będzie się pokrywało z miesiącem kalendarzowym. To na pewno utrudnienie dla nas, a być może o to właśnie chodzi bankowi?

Jeśli chodzi o warunki to jak to w Nest należy być aktywnym w klasycznym znaczeniu. Innymi słowy trzeba:
  • zapewnić przelew swojego wynagrodzenia w kwocie minimum
  • wydać kartą 500 zł
Pierwszy warunek to już norma, bowiem w każdej promocji Nest wymusza od nas przelewanie do nich swojego wynagrodzenia. Rzecz banalna, ale w moim przypadku niemożliwa do spełnienia na dziś, bowiem obecnie biorę udział w promocji CA, gdzie premiowane jest przelewanie swojej pensji.

Przelanie pierwszej wypłaty powinno nastąpić do 15 października. Nie powinno z tym być problemu, wystarczy przecież dać księgowej nowy rachunek do przelewu. U mnie taka operacja zmiany rachunku do przelewu od pracodawcy ma miejsce praktycznie od razu. Chcesz przelew na inne konto? Nie ma problemu, wypełnij formularz. 

Drugi warunek to nestowski kanon. Rudzi od zawsze wymagają pięciu stówek. Tutaj trochę przesadzają z warunkiem, moim zdaniem opłaca się to robić dla fajnego cashback, ale niekoniecznie dla lepszej stawki na koncie. Chyba że wydajemy dużo w ciągu jednego miesiąca.


2. 4% na Lokacie Witaj
Sprawę nieco polepsza możliwość łączenia dwu promocji. Poza KO można przecież w Nest założyć dodatkowo lokatę na 4% także na okres 6 miesięcy. W sumie można więc mieć na tej stawce 30.000 zł. Mało, ale lepszy rydz niż nic.

Tutaj założysz konto oszczędnościowe w Nest z najlepszą stawką na rynku 4%

Niewątpliwie zaletą Nesta jest całkowita darmowość konta. Tutaj od samego początku darmowe są tak prowadzenie konta jak i posiadanie karty, czym inne banki potrafią nas zdenerwować.

No tak, ale nas interesują korzyści czerpane z konta, a to oznacza także porównanie ich do korzyści z innych kont. Na dziś premię za wynagrodzenie daje CA, premię za wydanie 500 zł daje Tmobile i na moje oko to lepsze promocje.

Nie każdy jednak może korzystać ze wszystkich promocji jednocześnie. Gdyby skończyła mi się promocja w CA, pewnie skorzystałbym z niej, a tak pozostaje mi wierzyć, że podobna oferta wróci w przyszłości. Mam nadzieję jednak, że dla Was promocja będzie ciekawa.

Musimy przywyknąć do fakty, że promocje z dobrym procentem w bankach będą odtąd ograniczone kwotowo. Banki posiadają nadwyżki i nastawione są bardziej na akcje kredytowe a nie depozytowe. W takiej sytuacji koniecznością jest rozczłonkować swoje oszczędności na wszystkie banki, które dają ponadprzeciętne stawki, a w tych przoduje obecnie Nest bank.

1. Regulamin promocji 4% na koncie oszczędnościowym
2. Regulamin promocji Nest lokata witaj na 4% przez pół roku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz