środa, 11 lutego 2015

SKOK Wołomin OVER 100K czyli zagubieni w krainie strusi


Dwa dni temu opublikowałem artykuł o ponad 780 poszkodowanych przez ekspresową rozbiórkę SKOK Wołomin, którzy nie odzyskali środków powyżej kwoty gwarantowanej przez BFG. Podałem tam także listę stron, na których oni działają.

Jedną z nich jest SKOK Wołomin OVER 100K, co jak rozumiem ma oznaczać zrzeszenie ludzi posiadających w popularnej niegdyś kasie ponad 100 tysięcy euro. Strona jest adresowana głównie dla tych właśnie osób, które są ignorowane zarówno przez Kasę Krajową jak i KNF.

Niedawno, bo 17 stycznia, założyli oni Stowarzyszenie Wspierania Spółdzielczości Finansowej. Ma to być, jak czytamy w artykule Nasz cel, alternatywa w stosunku do komercyjnej oferty banków zorientowanych na pomnażanie kapitału zagranicznego.

 
Manifest poszkodowanych


Już po publikacji, osoba która zwróciła się do mnie z prośbą o napisanie artykułu o ilości poszkodowanych osób, poinformowała także o obecnych działaniach jakie czyni poszkodowana grupa.

Dziękuję serdecznie Panie Marcinie w imieniu wszystkich poszkodowanych.

Nie mogłem wcześniej Panu odpowiedzieć, gdyż byliśmy w trasie z wizytą u posła, a potem senatora... Wiadomo w jakim celu. Proszenia się o litość i propozycję rozwiązania sprawy tak jak to zrobili w SKOK Wspólnota, ale jak na razie nie ma takiej woli politycznej. Kasa Krajowa również się od nas odwraca.

Nie chcieliśmy robić szumu wokół SKOKów, ale teraz nie mamy już wyjścia, pozostał niecały miesiąc na zgłaszanie propozycji układowych, ale do układu potrzebne są zainteresowane strony jak KNF i KK SKOK, a jak Pan czytał w relacji z Sądu KNF i ich Zarządca nawet nie kryją się z tym żeby zrobić upadłość likwidacyjną...

Mimo, iż do końca lutego jeszcze będą trwały wypłaty w oddziałach PKO BP to wg szacunków prawie wszyscy zainteresowani już wypłacili swoje środki.
Do tej pory siedzieliśmy cicho, potulni i liczyliśmy, że jak BFG zaspokoi większość depozytariuszy to wtedy może KK SKOK zacznie z nami rozmawiać.
Niestety, ale chyba się przeliczyliśmy, bo Kasa Krajowa wszystkim bez wyjątku wklejała te same odpowiedzi, a na propozycję rozmów, czy spotkania odwraca się plecami. Nie takiej postawy się spodziewaliśmy... Ze trzy razy już spotykaliśmy się z UKNF, ale tam byliśmy rozstrzeliwani przez ich urzędników - na ostatnim spotkaniu było 3 poszkodowanych i 8 przedstawicieli UKNF, w tym radców prawnych. Zero propozycji, nawet po ludzku nie współczuli, na zarzuty wobec ich Zarządcy robili minę lwa i musieliśmy zmieniać temat, by nie skończono niespodziewanie spotkania.
Ot i nasz los.

Teraz nie mamy już nic do stracenia, dlatego też wszem i wobec chcemy ukazać naszą historię. Nawet przew. KNF Andrzej Jakubiak kazał swoim urzędnikom UKNF opracować program pomocowy dla frankowiczów za co dostał burę od M.Belki, że to propozycja Jakubiaka, a nie KNF-u.

Niestety nie stanowimy grupy kilkuset tysięcy osób, część to są ludzie starsi, nie obyci z Internetem i trudniej nam się zjednoczyć w silną dużą grupę, która może wyjść z hasłami na ulicę.

Po rozmowach z naszymi parlamentarzystami właśnie takie były ich sugestie, bo otwierali buzie ze zdziwienia, że jest jakiś problem. Otwarcie nam mówią żeby nagłośnić sprawę, bo czują, że ze względów politycznych sprawa jest zamiatana pod dywan. Gdyby było za głośno, to te 120 mln zł by się od razu znalazło!

Tylko jak to zrobić? Czy może Pan nam pomóc do kogo można uderzyć, do jakich dziennikarzy, blogerów? W jaki sposób można wypozycjonować te strony, by od razu każdy mógłby przeczytać, że jest jednak śmierdzący temat.

Liczyłem, że Pana artykuł będzie się również wypozycjonowany na górze, ale tekst z Newsweek jest w tej chwili nr 1 ("Bulwar w Warszawie miała zbudować firma oficerów WSI, którzy stoją za bankructwem SKOK-u Wołomin"). Na marginesie trzeba dodać, że ten artykuł Newsweeka zawiera błędy, cyt.:...Pieniądze na kupno firmy miały pochodzić ze SKOK-u Wołomin, który zbankrutował w pierwszej połowie 2014 r... Zupełny brak znajomości tematu przez dziennikarza, jak można tak pisać, wstyd.

Ciąg dalszy: Syndyk SKOK Wołomin zarabia 600 tys i pójdzie pod lupę

126 komentarzy:

 1. hmm, dziwne to troche - ludzie pchaja do jednego wora ponad gwarantowane 100k eur i chca sie buntowac, ze nic nie dostana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak były aresztowania członków zarządu skok wołomin to były oszczeżenia aby powyzej gwaratowanych środków kasy nie czymać -miejcie pretensje do siebie a dla mnie najwaznejsze jest odzyskanie kasy z udziałów

   Usuń
  2. Dokładnie. Po co jest kwota gwarantowana? To jak ktoś gra na giełdzie, to też każdą stratę ma mu państwo rekompensować?
   Jak były zyski to nie marudzili, że mają więcej niż inni, a teraz płacz, jak frankowi kredytobiorcy.
   Ryzyko znali, a jeśli nie to tylko ich problem, bo to w ich interesie należy zaznajomić się z czynnikami ryzyka.

   Usuń
  3. NIE BYŁO ŻADNYCH OSTRZEŻEŃ - wręcz przeciwnie - był przykład zwrotu nadwyżek dla Wspólnoty, uspokojenia i pochwały zarządcy, świetne wyniki audytu, nagrody biznesowe dla prezesa.
   To nie giełda, fundusze, franki - to sprawa BEZ PRECEDENSU!
   Poza tym nie jesteś poszkodowany - to wypier.. z tego forum!

   Usuń
  4. Nie było wiadomo nic: komisarz do końca robił w chuja twierdząc, że sytuacja jest stabilna i wprowadza w życie plan naprawczy.
   Za takie działania stryczek.

   Usuń
  5. Do Anonimowy11 lutego 2015 10:25

   ORTOGRAFIA!!! WSTYD!
   Idź chłopie do szkoły, bo ferie się skończyły.

   Usuń
  6. OVER 100k tyle kasy uczciwie nie zarobi.To kasa z przestępstw.

   Usuń
 2. Mi brakło dwóch dni i miałbym poniżej limitu BFG, który zamierzałem tam trzymać. Oficjalne zapewnienia Zarządcy i wszelkich instytucji były uspakajające!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Gazeta Wyborcza artykuł z końca listopada wywiad z Waldemarem Stawskim-same zapewnienia, że kasa jest w jak najlepszym porządku. Wszystkie inne komunikaty ZK też to potwierdzały.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gazeta wyborcza- to tuba propagady III-RP - tyle w temacie i nie powołuj sie na to gówno

   Usuń
 4. Po tym co zrobili na Cyprze, nie warto deponować w jednym banku więcej niż połowy BFG.

  OdpowiedzUsuń
 5. Skok Wołomin nadzorowany przez KNF i Kase Krajową Skok i co te instytucje zrobiły? Do czego doprowadziły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To kolega nie wie na kogo głosuje - albo głupa rżnie ze instytucje III-RP działają według prawa

   Usuń
 6. Zarządca Komisaryczny Waldemar Stawski proszę zapoznać się z jego historią i powiązaniem pewnego banku, jego osobą i spółką w której jednocześnie pełnił ważną funkcję aby do niej przekazywać kredyty z tegoż banku. Wprowadzał oficjalnie wszystkich członków Skok Wołomin w błąd od samego początku. Twierdził nieprawdę i przyczynił się do niewłaściwego rozporządzenia majątkiem 780 osób, którzy już składają pozwy cywilne przeciw temu osobnikowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mBank.
   macie jeszcze konto w tym banku?
   Bank który x-razy zmienia taryfy. Uważajcie bo znów to zrobili. Składajcie wypowiedzenia wg prawa w trybie natychniastowym!

   Usuń
  2. Dla mnie mbank jest głównym zródłem inwestycji -z konta mbanku inwestuje na giełdzie i w obligacje korporacyjne oraz hadluje walutą - a obrażanie sie ze tak podnieśli opłaty groszowe za prowadzenie konta to głupa śmiechu

   Usuń
  3. jak ktoś taki jak tu zagląda? z taką kasą? chyba, że w snach ???

   Usuń
  4. A za co podniósł mbank opłaty?

   Usuń
  5. Ponad połowa banków zmienia TOiP kilka razy w roku, więc nie wiem skąd to plucie na mBank.

   Usuń
  6. To plucie na Waldemara Stawskiego - do końca życia chłopie będziesz miał przesrane!!!

   Usuń
 7. Kasy nigdy nie odzyskamy - sądy są niezalezne (he he ) bronią III-RP jak Niepodległości - a grożenie pozwami to śmieszne oburzenie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak błyskawicznie sąd ogłosił upadłość - musieli błyskawicznie i dokładnie sprawdzić wszystkie dokumenty księgowe. A mówią, że sądownictwo w złym stanie (czarny humor)

   Usuń
 8. Stawski to kret Commerzbanku - powinien siedzieć w pudle za to co zrobił. Sprawa likwidacji SKOKów to jawne okradanie społeczeństwa przez agenturę i Niemców dążących do wyzbycia się konkurencji. Pewnie panowie próbowali spotkać się z sen. Biereckim - z chęcią bym się dowiedział dlaczego odmówił pomocy?

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak. Bierecki odmówił. Trzeba nagłośnić jego stosunek do tej sprawy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To bardzo ważna informacja, że odmówił. Na wszelki wypadek - bez komentarza.

   Usuń
 10. Stawski bawił siè wiele lat temu w wyprowadzanie kasy z banku do pewnej spółki, gdzie w jednym i drugim pełnił ważną funkcję.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ostrzegam przed wszystkimi skokami a szczególnie przed Kasą Krajową SKOK, która ma gdzieś swoich członków, którzy na nią płacili składki. Wszystkie środki, które posiadała i posiada Kasa Krajowa są ze składek członków!!!! http://prawdaoskok.eu/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego mam się bać? Ja trzymam dużą kasę w SKOK.

   Usuń
 12. ...kurcze, znowu ten samcikowy troll od Michnika (anonim 14:05) ;)

  Prawdziwa strona to www.prawdaoskok.pl.
  Nie dajcie się manipulować łajdakom III RP!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łąjdacy są z III, IV, innych RP i bezpartyjnych bandytów - uczciwi ludzie są dla nich frajerami - bydłem na rzeź do wyciśnięcia i wyrzucenia. Nikomu nie wierzę.

   Usuń
  2. Nie będziesz taki mądry jak zawieszą skok i złożą wniosek o upadłość! Kasa Krajowa Skok kłamie! Sytuacja Skoków jest tragiczna. Dobrze o tym wszyscy wiemy. Kasa Krajowa Skok zostawiła blisko 800 członków Skoku Wołomin na lodzie! KNF potwierdza fakty. Skoki to parabankowe wydmuszki na skraju bankructwa z kreatywną i zafałszowaną księgowością. Kasa Krajowa wyprowadza środki z kraju. To największa organizacja przestępcza! Uciekajcie ze skoków jak nie chcecie być w takiej sytuacji jak my! Prawdziwa prawda jest tu: http://prawdaoskok.eu/

   Usuń
  3. ...nie masz racji. KK zgłaszała nieprawidłowości w Wołominie juz od 2012, KNF to ignorował! Aż tu nagle udupili Wołomin znienacka po dwóch latach - wojna w rodzinie? Skoro KNF nawarzyła piwa, to powinna je wypić, wypłacając odszkodowania...

   Usuń
 13. Każda konkurencja jest dobra, nawet w stronach www :), ta pierwsza nawet ciekawsza.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe porównanie... W takim razie dobrą konkurencją powinno być tez dla ciebie: Podziemna prasa lat 80'tych kontra Trybuna Ludu.

  Albo jesteście przepłaconymi trollami, albo po prostu nie zależy wam na tym żeby POLSKI kapitał w ogóle istniał... A III RP i całej tej mafii nie zależy. (Im płaci Merkel. Wprost z Berlina albo przez Brukselę, jak Tuskowi)To już nie jest żadna tajemnica ani teoria spiskowa!

  - Sprzedaż polskich lasów dla opłacenia bezprawnych "odszkodowań" dla amerykańskich ży*ów
  - zniszczenie / wyprzedanie za bezcen całego polskiego przemysłu
  - zrobienie z nas parobków na zmywak w UE
  - okradzenie nas z OFE
  - Amber Gold
  - mafia węglowa
  - można tak wymieniać bez końca... niezliczone afery
  - wmuszenie GMO - Bronek klepnał, - on to będzie jadł?
  - wmuszanie genderowych łajdactw - niszczenie rodzin
  - ustawa o bratniej pomocy - Bronek klepnął - a jak...
  - emerytura od 67 = pracuj do smierci - Bronek klepnął - równy gość...
  - przymusowe szczepienia - jak bydło... - Bronek klepnął

  A to wszystko za rządów jednej opcji... to przerażające.
  Ale ludzie jakoś się na to godzą. Widać skutecznośc prania mózgu przez propagende TVN, GW, ReMeFef'ów i i nnych Z'tów jest porażająca :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe porównania - takie od Sasa do Lasa :). Widzę, że walczysz lub wspierasz komunę od lat i brakuje Ci najbardziej Trybuny Ludu :) tak samo prawdę piszącej jak domena z .pl

   Usuń
 15. To niech ta oszukańcza Kasa Krajowa SKOK odda pieniądze poszkodowanym przez Skok Wołomin 781 osobom na łączną kwotę około 120 mln. Przecież sprawuje nadzór na skokami z ich środków członków istnieje. No to mamy ten polski kapitał. Jak na razie Kasa Krajowa SKOK oszukała 781 osób na 120mln.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. .. znowu to samo biadolenie, KNF wypiął się na SKOKI, a KK wg ciebie ma teraz po nich sprzątać? Dobre sobie.

   Usuń
  2. Wiem tylko, że głównie postępowanie KK z nadwyżką ponad BFG dla Wspólnoty skłoniło mnie do czekania na koniec ponadnormatywnej lokaty - nie zdążyłem o 2 tygodnie. To (i oczywiście cała reszta) była pułapka na frajerów

   Usuń
 16. JEŚLI KASA KRAJOWA NIE ODDA PIENIĘDZY TO BĘDZIE TO JEJ GWÓŹDŹ DO TRUMNY!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. JESTEM ZA ZDOBYCIEM TEGO GWOZDZIA

   Usuń
 17. Z tym się zgodzę, ale tej pułapki nie zastawiła KK. Oni się bronią tak samo jak poszkodowani "over 100K limit". Przegrywają jak zwykle najsłabsi, czyli drobni ciułacze. Ale tak jest zawsze i wszędzie :(. Nauczka na przyszłość, żeby nie trzymać ponad gwarancje. Choć, jak zrobią kolejny "Cypr" w wersji "under 100K", to zostaje tylko marsz gwiaździsty na warszawkę.

  OdpowiedzUsuń
 18. czy wiadomo juz ile czasu mają poszkodowani członkowie SKOK Wołomin na zglaszanie swoich wierzytelności powyzej 100 000 EURO ?
  Ten czas biegnie juz od 5 dnia lutego 2015 - daty ogloszenia upadłosci.
  Gdzie mozna dowiedzieć sie jaki byl realny stan środków na lokatach, ROR i opocentowania srodków na dzień 10 grudnia 2014 r. w SKOK Wołominb dla konkretnego klienta SKOK ?. Czy ktoś juz poznał dokladna kwotę jaka miał na dzień 10 grudnia 2014 r. ?

  OdpowiedzUsuń
 19. Ważną sprawą jest też prawidlowe i profesjonalne wypełnienie wniosku z wierzytelnościami wobec SOKO Wołomin.
  Źle wypełniony wniosek nie jest skuteczny.
  Gdzie mozna znaleźc info jak prawidłowo wypełnic ten wniosek ?/? To bardzo wazna sprawa. No i oczywiście termin. Czas juz biegnie od 5 lutego br.
  Ten czas to od 1. miesiąca do 3. miesięcy. A ile jest w przypadku SKOK Wołomin ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Patrz strona ..w upadłości - porady specjalisty...mec. Hajduka
   w temacie upadłości skok Wołomin jest tam link do monitora sądowego, gdzie będzie publikacja postanowienia o upadłości i informacja o zgłaszaniu roszczeń. Wczoraj jeszcze nie było publikacji - to może jeszcze potrwać.

   Usuń
 20. Nadwyżkę ponad 100ke trzeba zawsze taktować jak obligacje. Banków i skoków jest multum, można założyć i 20 w tydzień, a potem w nich trzymać kilka baniek. A jak ktoś jest wygodny to wie czym ryzykuje.

  OdpowiedzUsuń
 21. Czekamy na informację nt. sytuacji finansowej upadłego SKOKu.
  Zarządca to juz nie jest wiarygodny. Panie profesorze W. Ciechomski, może Pan zabrałby głos w dyskusji i ocenił zasadność upadłości. Także istotna byłaby informacja o czynnosciach kontrolnych i nadzorczych w kasie w 2014r. Czas już przerwać tę ciszę i ustalić przyczyny zaistniałego stanu.

  OdpowiedzUsuń
 22. Myślę, że W. Ciechomski i cała rada nadzorcza, która tak dobrze nadzorowała miałaby dużo do powiedzenia ale teraz myśli raczej o sobie.

  OdpowiedzUsuń
 23. Byłem dziś pod siedzibą SKOK w Wołominie. Powiem szczerze, że widziałem ludzi bodajże od syndyka, którzy palili papierosy na balkoniku gabinetu prezesa. Jakby tacy przyszli do mnie do domu to bym pomyślał, że mafia mnie ściga.

  OdpowiedzUsuń
 24. Wez Marcin wywal te komentarze wyzej i zezwalaj tylko na komentowanie "osobowe". szkoda transferu na takie bzdety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moderuję przede wszystkim chamskie ubliżanie, a w tym temacie zdarza się to najczęściej, wpisy o rzekomych samobójcach, SEO spamy oraz reklamy kancelarii prawnych, żerujących na poszkodowanych.

   Usuń
  2. W takiej sytuacji ludzie mają prawo do każdych słów nawet najbardziej chamskich, bo tylko to im zostało. Nie są gangsterami ale niektórzy po tym i innych przykładach praktycznej bezkarności typów od gigantycznych przekrętów może również zaczną kombinować jak oni.

   Usuń
  3. Na stronie Wołomina jest już do pobrania druk wniosku zgłoszenia wierzytelności. Tyle, że nie wiadomo jak go wypełnić, a każdy błąd to odrzucenie bez uprzedzenia. Mec. Hajduk twierdzi, że to może być druk uniwersalny do każdej upadłości. Poradźcie jak wypełniać np. rubrykę nr 6 ( nie dotyczy?), jak ustalić i z jaką dokładnością kwotę i odsetki itd. Jeszcze nie było ogłoszenia upadłości w monitorze, zatem 3 miesiące jeszcze nie biegną.

   Usuń
  4. P.S.
   Jest ogłoszenie o upadłości SW w dzisiejszym monitorze.

   Usuń
 25. Wypowiadającym się o sytuacji systemu Skok,jego transparentności proponuję wzięcie pod głębszą rozwagę opinii.która jest wolna od zabarwienia politycznego;Biznesowa działalność członków władz SKOK przeczy wszystkim założeniom mojego pradziadka-Franciszka Stefczyka-twórcy przedwojennych Kas.Pradziadek w spuściżnie po sobie nie zostawił kont ani majątku.Tylko dobre imię.Nie pozwolę,by to imię przeklinali członkowie dzisiejszych Kas-mówi jedyna żyjąca prawnuczka Stefczyka-Teresa Kolińska.I zapowiada walkę o odebranie SKOK Stefczyka prawa do posługiwania się nazwiskiem jej przodka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Absolutnie słuszna walka - odebrać uzurpatorom chociaż nazewnictwo!

   Usuń
 26. kto wie ,jak wypełnić to zgłoszenie wierzytelności.Zwłaszcza punkt o zabezpieczeniu?

  OdpowiedzUsuń
 27. Szczegółowe pytanie w sprawie prawidłowego wypełnienia wniosku napisałem wczoraj mailem do Hajduka. Na razie cisza bez potwierdzenia odbioru. Nie dość, że nikt nie wie jak to wypełnić (chyba też o to chodzi sądowi) ale nawet nie wiadomo, czy sędzia komisarz wzywa do uzupełnienia braków - czy raczej odwalają bez informacji i sprawa bez rozpatrzenia. O to tez pytałem w mailu. Dziś będę dzwonił. Piszcie jak coś wiecie . Chyba, że wszyscy się informują na zakodowanym portalu, bo na otwartych cisza jak w grobie.
  Pozdro. .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po komunikacie Dunajskiego z 05.02.2015 potwierdzającym, że KK się odcina - możemy się pożegnać z pieniędzmi.

   Usuń
  2. To nie zakodowany portal, a forum założone w naszej wspólnej sprawie. Również nie wiemy

   Usuń
  3. Hajduk sam napisał, że nie pomaga w wypełnieniu wniosku, więc niepotrzebnie pisałem. Nie wiem w czym pomaga darmowo.

   Usuń
 28. skokwolomin.com.pl - zapisujcie się do Stowarzyszenia - oni byli na komisji Finansów Publicznych we czwartek 19 lutego w Sejmie.

  Podobno coś się ruszyło!!!
  Nie dajmy się okradać w majestacie "naszego" prawa!

  OdpowiedzUsuń
 29. Pan adwokat z Wrocławia pomaga - proponuje sporządzenie wniosku za 800 +VAT...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do "Anonimowy25 lutego 2015 16:06"
   Jakiego wniosku fujaro?

   Nie kpij sobie z innych!

   Usuń
 30. Dobreee! Cwaniaczek jak i wszyscy, skubią jak mogą hieny. Ja sobie to wszystko odpuszczam. Sprawa jest i tak przegrana.

  OdpowiedzUsuń
 31. Nie odpuszczaj zgłoś wierzytelność jak tylko potrafisz tak zrób jeżeli będą błędy formalne to poprawiaj nawet kilka razy to cię nic nie kosztuje a wiadomo może coś ci zwrócą jak nic nie zgłosisz to nic nie dostaniesz.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 32. @Anonimowy26 lutego 2015 08:24 .Gdyby mecenas miał trochę wyczucia,zaoferowałby cenę promocyjną np;300brutto i miałby kilkuset klientów,co dużo bardziej by mu sie opłacało niż dwóch za 800 netto.No cóż ,to takie polskie!Wie,że ludzie mieli po kilkaset kilo ponad limit i dlatego ,tak jak każdy w tym kraju ,chce się szybko wzbogacić.Szybko się nie da,ot co!

  OdpowiedzUsuń
 33. Może jednak złożę jak radzisz - anonimowy z 26.02 17.02 i wszyscy powinni złożyć jak potrafią dla zasady.

  OdpowiedzUsuń
 34. nie ma co się czarować - złożenie nic nie da. realnie mogą coś dać tylko naciski polityczne stowarzyszenia

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja zgłoszę swoją wierzytelność za miesiąc jestem pod tym względem zdesperowany a dlaczego za miesiąc a dlatego ,że wyczytałem że syndyk zarządca sądowy itp. ma obowiązek poinformowania wierzycieli o prawie zgłaszania wierzytelności musi każdego poinformować to wtedy może doślą jakiś formularz albo wskazówkę jak prawidłowo wypełnić ,a jak nie to za miesiąc wszystko zaczynam sam bez żadnych pośredników,jak to zrobię to wam wszystko opisze jak poszło .

  OdpowiedzUsuń
 36. Ku przestrodze i pod rozwagę Członkom Stowarzyszenia:

  SKOK Wołomin na dzień 30.06 2014 r, / w zaokrągleniu PLN /
  Suma bilansowa - 3.088.536.678,-
  Depozyty - 2.719.763.663,-
  Kredyty i pożyczki - 2.429.335.036,-
  Wynik finansowy - 32.561.262,-
  Kapitał własny - 236.248.740,-
  Według moich wyliczeń z kasy wyjechało pod "lipne" zabezpieczenia ( głównie nieruchomości ) ok 700 mln PLN , pod "łóżka polowe" czyli zaświadczenia o zarobkach na "słupy" ok. 300 mln. Część tej kasy wróciła , ale dziura jest na około 500-700 mln PLN. Przykład : zabezpieczeniem pożyczek na około 83 mln PLN była nieruchomość o rynkowej wartości około 70 tys PLN ( tak tysięcy ). Kasa jest nie do odzyskania i ty wszystko powoli wyjdzie na jaw. Jest jeszcze wiele "pikantnych" niefinansowych szczegółów , ale to nie to forum. NIe liczcie na to , ze z SW otrzymacie cokolwiek.Szkoda pieniędzy na prawników , aczkolwiek oni na pewno chetnie się tym zajmą. Jak ktoś w zarysie zna budowę bilansu , pracę syndyka i polskie prawo to już wie co będzie. A będzie upadłość likwidacyjna , a nie z możliwością zawarcia układu Zarządca Komisaryczny nie był w stanie przygotować bilansu o prawidłowo wycenić aktywa i pasywa w ciągu trzech miesięcy , bo wymagałoby to audytu wszystkich umów i przeglądu zabezpieczeń. A naciski "polityczne" to raczej dla nagłośnienia sprawy i przestrogi dla innych , niż dla jakichkolwiek efektów finansowych. I to by było na tyle....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podzielam powyższą opinię; niestety

   Usuń
 37. Czy to Służby Specjalne założyły i nadzorowały SKOK Wołomin???

  Nie jest to co prawda blog polityczny , ale myślę , że w przypadku SW polityka i historia miały ogromny wpływ na finanse zwykłych ludzi. Oprócz ujawnionych już związków ze Służbami Specjalnymi Pana Piotra P - oficera WSI pozostaje jeszcze przynajmniej jedna kwestia do wyjaśnienia dotycząca Wiecznego Przewodniczacego Rady Nadzorczej SW i jej założyciela :

  Wyciąg z katalogu IPN lub jak kto woli z listy Wildsteina.


  CIECHOMSKI WOJCIECH ZYGMUNT - IPN BU 002082/587
  CIECHOMSKI WOJCIECH ZYGMUNT - IPN BU 002086/1799.

  Ja nie skomentuje , ale Pan Profesor mógłby po tym jak kwieciście na parę dni przed "upadkiem" zapewniał , że wszystko jest OK. A zalatuje Dep. I MSW i FOZZem.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli to ta sama osoba to jest bomba - dzięki!

   Usuń
  2. Oczywiście , że ta sama.

   Usuń
 38. Należy liczyć sie z tym,że na forach,jak to,będą pojawiały sie wpisy majace na celu pozbawienie osób ponad 100k, nadziei na możliwość odzyskania kasy.Wiadomo,że gdy wiekszość sobie odpuści to parę osób ma większe szanse na odzyskanie.Dlatego apeluję:NIE REZYGNUJCIE!!!Składajcie zgłoszenia wierzytelności.Nie poddawajcie się!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście , ze trzeba zgłaszać swoje wierzytelności , ale równiez pozostać realistą co do kosztów tego przedsięwzięcia i jego skuteczności w przypadku akurat tego podmiotu gospodarczego. Mamy doczynienia z prawdopodobnym przestępstwem na niespotykaną skalę i co tak naprawdę "siedzi" w środku SW dowiemy się zapewne za jakis dłuższy czas / kilka lat??? /.

   Usuń
 39. Podobno w Kasie Krajowej coś ruszyło. Jak się rozmawia z pracownikami to czują się zobowiązani do wypłacenia środków, teraz trzeba czekać na decyzję z góry

  OdpowiedzUsuń
 40. Ta wiadomość jest najlepsza od 19 grudnia oby to była prawda , dobrze,że to napisałeś nadzieja umiera ostatnia .

  OdpowiedzUsuń
 41. Kasa Krajowa traci masę klientów przez to, że nie chce oddać ludziom pieniędzy. Dopiero teraz dochodzą do wniosku, że im się to zwyczajnie nie opłaca. Na swój wizerunek pracowali wiele lat, a teraz mogą go stracić w kilka miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
 42. Jeżeli KKskok nie wypłaci ludzią pieniędzy to los KK jest już przesądzony i wszystkich skokuw po niej.

  OdpowiedzUsuń
 43. Bądźcie realistami KK nie wypłaci ponad BFG bo nie mają do tego żadnej podstawy prawnej i jest im to na rękę. Istnieje cień szansy na odzyskanie jakiejś części w postępowaniu upadłościowym ale to będzie trwało bardzo długo.

  OdpowiedzUsuń
 44. Pan K.W.S. i jego ludzie odchodząc wynieśli wszystko....dało... A niby tacy porządni ....jednak nie lepsi niż Zarząd:) Wstyd

  OdpowiedzUsuń
 45. Od wielu lat media ostrzegały o tym, że nad SKOKami nie ma żadnej kontroli, poza iluzoryczną samokontrolą Kasy Krajowej. Pisały o przenoszeniu długów do zagranicznych spółek itd. Ja w swoim archiwum widzę na ten temat wpisy z bloga Samcika z 2011/2012 roku. Samcik był za te wpisy przez Kasę pozywany i z tego co pamiętam sprawy wygrywał. Ktoś zaraz napisze, że Samcik to GW - czyli gówno, ale przypuszczam, że Ci sami, którzy tak piszą jednocześnie czytają media takie jak wSieci, ściśle biznesowo powiązane ze SKOK, które od zawsze SKOKI chwalą i bronią. Samcik był też wściekle za te wpisy przez zwolenników SKOKów atakowany. Sam pomysł objęcia SKOKów kontrolą KNF też był zaciekle atakowany od wielu lat.

  Ta dyskusja w mediach trwała od wielu lat, więc nie rozumie, jak ktoś teraz może pisać o jakimś zaskoczeniu, tym, że sytuacja była opanowana. Ludzie, zdrowy rozsądek, a nie zapewnienia kogokolwiek z Wołomina, KK, czy KNF powinny tu brać górę. Zdrowy rozsądek.

  I jak ktoś teraz pisze, że nie wiedział, to ręce opadają. I nie KNF tu powinien być stroną, bo nad SKOKami kontrolę uzyskał bardzo niedawno. To zaciekle broniąca niezależności, a wg mnie niejasności KK powinna być waszym JEDYNYM adresatem. Tyle tylko, że ona i Pan Senator maja Was głęboko w poważaniu. Życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 46. Podstawa prawna istnieje można np. skorzystać z instytucji cesji - mój prawnik wskazał jeszcze kilka innych legalnych możliwości. Pytanie czy im się opłaca? Moim zdaniem tak - w innym wypadku stracą wizerunek, renomę i w dalszej perspektywie to będzie kres ich istnienia. A jak dobrze to zwracanie depozytów wypromują to może przybędzie skokom klientów jako wiarygodnej instytucji

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet jakby wykazali jakieś pozory dobrej woli to by zyskali stokroć więcej. Przy tak lodowatym, bezlitosnym, czysto formalnym podejściu KK i system SKOK zostanie tylko marginalnym folklorem - jeśli wogóle zostanie.

   Usuń
 47. Nie jest istotne co pisały media takie czy inne.
  Do końca działalnosci Skoku Wołomin kolejne komunikaty zarządu (rownież komisarycznego) oraz pracownicy Skoku mówili o dobrej kondycji finansowej Skoku , o dużych wielomilionowych zyskach uzyskach za I półrocze 2014 r. itp, itd.
  Skąd nagle kryzys ? A może sięgnąc po pieniadze odprowadzone podobno do Luksemburga ?
  Czy nie jest to jedna z dróg na odzyskanie wpłaconych depozytów ? Dlaczego Kasa krajowa umywa ręce ?

  OdpowiedzUsuń
 48. Przez przypadek weszłem na to forum i przeczytałem wszystkie wypowiedzi i odpowiedzi i nasuwa mi się jedno stwierdzenie ,że całą winę za krzywdę tych ludzi poszkodowanych co stracili pieniądze ponosi KNF za brak należytego nadzoru najlepiej było zawiesić skok a nie nadzorować go a gdy to już się stało nie zrobili nic ,żeby ludzią pomóc w tej sytuacji po co jest ta instytucja powinno się ją rozwiązać razem ze skokiem Wołomin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W kolejności odpowiedzialności są: KK (powinni zapłacić za "całokształt" braku nadzoru albo świadome wyprowadzanie kasy dla swoich ludzi), "niezależny" audytor (ta firma powinna być puszczona w skarpetkach i zapłacić większość poszkodowanym) i KNF.

   Usuń
 49. A to niegrzeczny senatorek
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/senator-pis-odpowiedzialny-za-wyprowadzenie-milionow-ze-skok/84wz3

  OdpowiedzUsuń
 50. Czy coś wiadomo o rezultatach działań Panów Piotra Stasiewicza i Piotra Kozłowskiego, którzy są poszkodowani w wyniku upadku SKOK-u Wołomin. W wywiadzie w Radiu Wnet mówili oni w ubieglym tygodniu o planowanych rozmowach w gronie Poszkodowani - Kasa krajowa- KNF ?
  Czy sprawy ruszyły z miejsca ? Czy ktos wie coś na ten temat ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odnośnie informacji o poszkodowanych zapraszam na forum skokwolomin.com.pl tam znajdziecie państwo wszystkie aktualne informacje.

   Pozdrawiam

   Usuń
 51. Ale na stronie skokwolomin.com.pl praktycznie niczego nie można otworzyć. Czy trzeba wcześniej zarejestrować się aby uzyskać dostęp do informacji na tej stronie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak najpierw rejestracja (zarejestrować się mogą tylko poszkodowani).

   Usuń
 52. Jeżeli stowarzyszenie jest podmiotem prawnym to może wystąpić do sądu o ustalenie ,która ze stron KNF czy Kasa KRAJOWA ponosi winę za brak nadzoru nad Skokiem Wołomin i jej upadkiem i wtedy można się domagać od strony zadość uczynienia dla 780 poszkodowanych mimo tego że BFG jasno mówi o kwocie gwarantowanej do 100 tyś eur ,to było celowe działanie które miało doprowadzić do upadłości któraś z tych instytucji nie wywiązała się z obowiązku nadzoru i oni powinni się zrzucić na poszkodowanych .jeżeli pieniędzy nikt nie odzyska to przynajmniej ci co doprowadzili do upadku niech poniosą jakieś konsekfencje.Ten skok nie miał prawa upaść ktoś się do tego przyczynił

  OdpowiedzUsuń
 53. Ja proponuję wprowadzić jak najszybciej Chiński wymiar sprawiedliwości w Polsce od razu skończy się wszelkiego rodzaju złodziejstwo.

  OdpowiedzUsuń
 54. Dla nas w tej chwili najważniejsze jest poprawne wypełnienie wniosku. Może Polcan poprosiłby jakiegoś adwokata o pomoc. Myślę, ze by nie odmówil.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety nie znam żadnego adwokata, a szkoda...

   Usuń
 55. Chyba nie musi to być od razu adwokat, żeby poprawnie wypełnić taki wniosek. Może ktoś juz to zrobił i móglby podzielić się swoimi uwagami w tej sprawie ?

  OdpowiedzUsuń
 56. Ja odbieram w środę wypełniony wniosek od adwokata więc będę mógł coś podpowiedzieć jak to zrobić poprawnie [czy zrobił to poprawnie to się okaże za jakiś czas jak wniosek do mnie nie wróci do poprawki ale myślę ,że zna się na swojej robocie .]Więc jeśli ktoś chce to proszę w środę się przypomnieć możę będę mógł w czymś pomóc.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 57. Prośba: Po otrzymaniu wypełnionego wniosku od adwokata proszę o informację jak poprawnie wypełnić wniosek. Wiele osób z pewnością będzie zainteresowanych i wdzięcznych.
  Pozdrawiam.A.

  OdpowiedzUsuń
 58. Witam
  W związku z upadłością Skok mam 2 pytania:
  1. Do jakiej kategorii we wniosku zgłoszenia wierzytelności w postępowaniu upadłościowym należy zaliczyć lokaty terminowe oraz odsetki od nich za okres od dnia założenia lokaty do dnia ogłoszenia upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym?
  2. W jakiej stopie procentowej należy liczyć odsetki za w/wym. okres (umownej czy ustawowej)?

  OdpowiedzUsuń
 59. Lokaty terminowe i odsetki od lokat zaliczamy do 4 grupy wierzytelności . Odsetki naliczamy w takiej stopie procentowej na jaką mamy umowę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego jest to 4. grupa wierzytelności ?
   Ile jest tych grup ?
   Czy grupa 4. jest ostatnią grupą ?
   Czy 4. grupa wierzytelności jest równoznaczna z minimalną szansa na odzyskanie swoich wierzytelności ?

   Usuń
 60. Wydaje mi się że wszelkich instrukcji co do wypełnienia formularza zgłoszenia wierzytelności powinni udzielać pracownicy w oddziałach skoków.Przecież oni normalnie pracują,tym czasem ja otrzymałam odpowiedż że oni też nie wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 61. Prawda jest taka ,że pracownicy skoku teraz to pracują dla BFG za nasze pieniądze to znaczy ,że czynne są tylko po to ,żeby ludzie ,którzy wzięli pożyczki i kredyty mogli je spłacać a zapłacone będą mieli z tych pieniędzy które zostały ponad limit BFG to znaczy z naszych.

  OdpowiedzUsuń
 62. wiem, że trochę po terminie, ale... ludzie macie utopione ponad 100k w piramidzie zwanej SKOK i nie stać was na radcę prawnego za 100zł? sam korzystałem i wiem ile taka usługa kosztuje. Litości.

  OdpowiedzUsuń
 63. Witam, ile kosztuje usługa przygotowania takiego wniosku? Radcy prawni w Warszawie, którzy mi odpowiedzieli wyceniają na 800-1500 netto! Czy to normalna cena czy "naciągactwo" i szukać dalej? Mógłby ktoś mi podpowiedzieć? Dziękuję z góry

  OdpowiedzUsuń
 64. Przygotowanie takiego wniosku kosztuje dużo taniej w Piasecznie k/Wa- wy zadzwoń pod numer 796 731 572 i wszystkiego się dowiesz.

  OdpowiedzUsuń
 65. Ja już wysłałem wniosek do Warszawy do sędziego komisarza wniosek z drukiem ze skoku Wołomin wypełnił go mecenas sam bym tego nie zrobił po przeczytaniu. Obliczanie odsetek i całej należności nie jest takie proste lepiej to powierzyć osobie kompetentnej . Dostałem pismo że mogę zgłaszać wierzytelnośći i zrobiłem to ..Teraz czekam na potwierdzenie że wszystko jest w porządku.Może coś z tego wyjdzie i dadzą jakiś grosz. PS.nigdy więcej żadnych skoków państwo Polskie i rządzący mają to wszystko nas poszkodowanych daleko gdzieś,walczą między sobąi obwiniają się wzajemnie za zaistniałą sytuację zachowują się jak przekupki na targu .Żał0sne to wszystko jak mogą zachowywać się ludzie przy władzy .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja rezygnuję z tego cyrku. "Zostanie" więcej dla was do podziału. Powodzenia.

   Usuń
  2. Ja się jeszcze waham. To ostatni moment. Utopiłem 100k ponad BFG, a Ty? Też nie chcę się bawić w sądy itp. Czy bez zgłaszania można odliczyć jakoś tą stratę od podatku?

   Usuń
  3. Ja 170k ponad. Na razie mam pracę i mam nadzieję, że przez 5 lat odrobię tę stratę, bo szczęście w nieszczęściu nie mam rodziny, która pewno by mnie zabiła albo rozeszła.. Ale jestem wyjątkiem. Natomiast walka w sądach i wydawanie dodatkowej kasy mnie mierzi. Przy okazji nabyłem (-liśmy) też wiedzy o naszych rodakach - tyle jadu i zawiści wręcz nienawiści na forach wobec nas. Nie dziwię się, że ludzie stąd wyjeżdżają. Po tym już nawet 1 % podatku nie będę przekazywał. Jeszcze raz życzę powodzenia w ewentualnej walce w sądach. Jak macie siłę to nie dajcie spokoju tym gangsterom.

   Usuń
  4. Dziś ponoć zatrzymali kilku gości którzy organizowali branie na słupy.
   http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/afera-skok-wolomin-brali-pozyczki-nawet-po-4,161,0,1752737.html
   Ciekawe czy to cokolwiek zmieni. Zabezpieczyli ich majątki na 23mln. Jeśli znajdę do połowy kwietnia prawnika który zgłosi za mnie wierzytelność za normalną stawkę to chyba warto.

   Usuń
 66. Dziś ponoć zatrzymali kilku gości którzy organizowali branie na słupy.
  chyba to byli zule podstawieni przez WSI -? - he he

  OdpowiedzUsuń
 67. Wczorajszy program o SW w Uwaga tvn - bardzo ciekawy i raczej obiektywny. Nareszcie powiedziano ilu jest poszkodowanych i na ile. Niestety jeden z naszych kolegów poszkodowanych na 400 lub 600k chyba przedstawiciel stowarzyszenia stwierdził, że za straty ma pretensje do siebie. Ja np. nie mam pretensji do siebie, bo dałem się po prostu oszukać bandytom. Jeśli tak się wypowiada nasz przedstawiciel to czas zakopać trumnę z naszą krwawicą - Amen.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprostowanie: to był "czarno na białym"

   Usuń
  2. Także jestem poszkodowanym. Nie mam pretensji do siebie za lokowanie w SKOK Wołomin. W mojej ocenie, gdy podejmowałem decyzje inwestycyjne była to jedna z najlepszych i pewniejszych instytucji finansowych w Polsce. Ocene taką opierałem o przestawiane sprawozdania finansowe - wysokie zyski, mały wskaźnik złych kredytów. Prawdziwośc tych sprawozdań do 10 grudnia 2014 r. nie była podważana ani przez KNF, ani przez Krajową Kase, ani przez prokuraturę. Sprawozdania, co do rzetelności były badane i zatwierdzone przez biegłego rewideta, a nawet już zarządcę komisarycznego. Prezes Skok Wołomin otrzymywał wszystkie chyba możliwe prestżowe nagrody w kraju za swoją działalność i działalność SKOK. Doniesienia prokuratury o "przestępstwach" popełnianych dotyczyły nieprawidłowości przy udzielaniu kredytów, które ... były spłacane. Poza tym aresztowana Joamma P. wice prezes skok wołaomin została w listopadzie zwolniona za kaucją tylko 100 tys. zł.(co nie wskazywało na wielo milionowe lub miliardowe kradzieże). Poza tym wszelkie informacje wskazujące na nieprawidłowości w SKOK Wołomin pochodziły tylko od grupy dyżurnych dziennikarzy, bez ofizcjalnego potwierdzenia. Prawdą jest, że nawet w tej chwili nie wiemy dokładnie jaka jest sytuacja finansowe majątku po Kasie. Dziwi także fakt, że tak szybko KNF zawiesił kasę a BFK wypłacił środki. Jak można zlikwidowac instytucję finansową bez analizy stanu finasowego - którego do dziś nie ma. podstawa do zawieszenia i upadłości - utrata płynności finansowej - co przy zwiekszonej wypłacie gotówki spowodowanej paniką jest oczywiste i czemu powiniem zarządca zapobiec. Uważam, że za sytuacje tę ponoszą winę KNF (za brak nadzoru), KK (za brak kontroli) i państwo (jako posiadające organy ścigania) a może także i audytor, który badał i zatwierdzał sprawozdania finansowe.

   Usuń
 68. Zgadzam się z tobą że za całą sytuację winę ponosi KNF za brak nadzoru nagrody wyróżnienia i wszystko co najlepsze w skoku Wołomin .Nie mam żalu do skoku Wołomin tylko do ludzi którzy tak dobrze o nim pisali albo ktoś kazał im tak pisać albo opierali się na fałszywych danych od zarządu komisarycznego zaufałem tym wszystkim informacją i tak w ten sposób straciłem . Gdzieś wyczytałem że jak stracisz czujność to stracisz pieniądze Nigdy nie przykładałem wagi do pieniędzy jak bym pilnował i sprawdzał całą sytuację na bieżąco to na pewno bym nie stracił ale może bym zgłupiał a tak to straciłem [ rozkradli]nie upilnowałem jak się ma pieniądze to trzeba ich pilnować z drugiej strony cieszy mnie sytuacja że nie straciłem wszystkiego może jakieś pieniądze jeszcze da sędzia komisarz ,ten zapis o sumie do 100 tyś eur jest dla wszystkich odpowiedzialnych za tą sytuację furtką do zwalenia winy na poszkodowanych, że za dużo mieli to stracili jak by pilnowali to byśmy nie stracili .Już się domagają dymisji Jakubiaka z KNF mogą nawet znaleźć osoby które się przyczyniły do upadku ,ale przepis jasno określa do 100tyś eur i koniec dyskusji .Propaganda w sprawie skokuw jakie one są mocne już w mediach można usłyszeć .Po tym jak upadł najlepszy to chyba ludzie już nie uwierzą to smieszne pewnie już ludzie wycofali swoje oszczędności

  OdpowiedzUsuń
 69. Czy coś wiadomo nowego o dzialaniach Pana Piotra Stasiewicza i innych osób poszkodowanych w celu odzyskania kwot powyzej 100 tys euro ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli się nie mylę to pan Piotr Stasiewicz w w/w programie TVN Czarno na Białym już się wypowiedział, że w tej aferze ma pretensję tdo siebie i to chyba jasna wypowiedź.

   Usuń
 70. Aby zapisać się do stowarzyszenia trzeba podać swoje dane osobowe i dołączyć skan dokumentu wypłaty środków z PKO BP.
  Czy nie ma innego sposobu ??? Przecież to niebezpieczne ,bo nie wiadomo kto to przeczyta - wolę nie podawać swoich danych.
  Ale chętnie przystąpię do grupy aby nas było więcej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skan jest potrzebny do dostępu do forum over 100k. Stowarzyszenie do dalsza kwestia - nie jestem zapisany i upoważniony do dostępu. Pewno trzeba płacić składki i się bardziej angażować.

   Usuń
 71. Ale czym tak naprawdę zajmuje się Stowarzyszenie ?
  Ze statutu niewiele wynika. Czy będzie reprezentować klientów poszkodowanych w SKOK Wolomin ?
  Czy będzie miało jakieikolwiek wpływ i mozliwosci aby poszkodowani odzyskali swoje pieniadze ?

  OdpowiedzUsuń
 72. Czy w ogóle są realne szanse na odzyskanie kwot powyżej 100 000 euro ?

  OdpowiedzUsuń
 73. Mam pytanie: czy wypełniając wniosek zgloszenia wierzytelnosci w SKOK Wolomin w punkcie 6: Zabezpieczenie związane z wierzytelnoscią - co powinno sie napisac w następnych punktach tj. 7, 8, 9, 10,11 ?
  Ponadto czy prawidlowe bedzie dołaczenie do Wniosku oryginałów dowodów wierzytelnosci (np. dokumentu ze Skok Wołomin o stanie wszystkich lokat i ROR na dzień 11. 12. 2014 ?) A do drugiego egzemparza tylko kopii tego dokumentu ze Skok Wolomin ?
  Czy ponadto trzeba wysyłac do Sędziego-Komisarza oryginaly wszytkich lokat , jesli posiadalo sie kilka lokat czy wystarczy jedno zestawienie tzw. raport o posiadanych srodkach na ROR i lokatach na dzień 11. 12. 2014 ?
  Bardzo prosze o pomoc. Co jest jescze ważne w przypadku wypełniania Wniosku aby ten nie zawierał błędów formalnych ?
  Na co szczególnie trzeba jeszcze zwrócić uwagę.

  OdpowiedzUsuń
 74. Ludzie ,czytaliście podobno syndyk skoku Wołomin bierze 600 tys zł wynagrodzenia miesięcznie kto mu daje te pieniądze czy może sam sobie bierze to tylko w Polsce możliwe, ciekawe ,który skok upadnie następny.

  OdpowiedzUsuń