wtorek, 7 września 2021

Od września nawet 1,40% na lokatach w Inbank

Wczoraj skończyła się opisywana w poprzednim poście fajna promocja w Paribas, więc warto tutaj przypomnieć to co fajnego wydarzyło się we wrześniu. A tutaj szczególną uwagę zwracają podwyżki na lokatach w Inbank.


Jakie więc stawki mamy obecnie tutaj? Całkiem przyzwoite jak na obecne czasy i to już dla krótkich okresów!
  • 3 miesiące:  1%
  • 6 miesięcy: 1,20%
  • 12 miesięcy: 1,40%

Inbank pozwala lokować także na dłuższe okresy, ale takie raczej już nas nie interesują. Tym bardziej, że stawka dla lokat 2 czy 3 letnich nie ulega zmianie. Rośnie nieznacznie dopiero przy okresie 4 i 5 lat, a w bankowości taki okres to już praktycznie lata świetlne, wszystko bowiem może się wydarzyć do tego czasu.

Tutaj założysz lokatę na 1,40% w Inbank

Inbank wyrasta więc na całkiem sympatyczny bank, na małą namiastkę po Idea bank, można tu bowiem liczyć na w miarę przyzwoite stawki przez długi okres. W przeciwieństwie do niebieskich są tu jednak pewne limity.


Minimum na lokacie to 5.000 zł a nie tysiak do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Jednak nas zwykle interesują górne limity, a limit to 50.000 zł. Dotyczy to jednak tylko jednej lokaty, a tych można mieć więcej. Ważne, że łącznie można mieć 400 tysięcy, a to już jest jakaś konkretna kwota.

Co ciekawe te limity wcale nie są ustalone na sztywno. Kto wybierze sobie wariant z przedłużaniem lokaty, może liczyć na to, że bank nie będzie uważał odsetek jako część do wycięcia. Odsetki będą traktowane jako dodatkowy limit, który będzie pracować na naszą korzyść w przypadku kolejnych lokat.

Mało tego, w przypadku odnowienia lokaty bank premiuje taką decyzję w postaci podwyższenia oprocentowania, a takiego ruchu nie robi praktycznie żaden bank! Dostaniemy o 0,1pp więcej niż poprzednio.

To powoduje, że warto być z Inbank na dłużej. Mało dziś spotykana rzecz, bo zwykle w bankach warto wejść, zgarnąć premię i zmykać, bo nowy klient liczy się tylko na start. Zawsze jednak jest miło jak bank premiuje klienta nie za to że jest nowym, ale sam fakt, że jest i nie chce uciekać.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz